Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor feláll "először" a...

Amikor feláll "először" a baba, akkor jó, ha már cipőben gyakorol?

Figyelt kérdés
És akkor milyen cipő kell rá? puha talpú, vagy kemény talpú? mindenhol fel akar állni, és kicsúszik a zokniban a lába, gondoltam adok rá valamilyen cipőt...de milyent?
2012. ápr. 26. 19:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az én babám is pár napja állt fel. Én nem adok rá cipőt, úgy tudom az nem túl egészséges még.

De javítsatok ki ha tévedek. :)

2012. ápr. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én sem adtam rá. Igen, a zokni csúszik sajnos. mezítláb jó ott, ahol nem fázik meg.
2012. ápr. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vannak már olyan zoknik, amiknek kis "tapadókorongok" vannak a talpán. Mi is azt használtuk :)
2012. ápr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam 6 hónaposan állt fel nem adtam rá semmit,csak csúszásgátlós zoknit,majd 7-8 hónaposan mikor már bútorok mentén és játékokkal ment még akkor sem,de ha akarod olyankor egy puhatalpú cipőcskét vehetsz,kisfiam először 10 hónaposan kapott rendes cipőt,mikor már megtett pár lépést egyedül,és egyedül stabilan állt.
2012. ápr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pont emiatt voltunk ortopéd dokinál pár hete.

A lakásban nem kell rá cipő, csak ha mentek valahova, és szeretnél valamit a lábára adni, vagy kintre... Amíg nem járt stailan egyedül, csak puha, full mezítlábas hatású cipő a jó, bokát e tartson, semmit, hogy egyedül ráérezzen a járásra, érezze a talajt, egyensúly, stb.

Ez a Pediped, Liliputi, a Pediped annyival jobb, hogy olyan a talpa, ami betont is bírja, nem simán bőr, van rajta egy nagyon puha réteg gumi.


Ha egyedül megy, akkor kell majd Salus, a lényeg, ha a talpa egyenes legyen, h kialakuhassanak a lábizmok, belülről kifelé kicsit lejtős legyen a cipő, ezzel egyenes tartásra és egyensúlyozásra késztetve a kicsit. A bokábnál, illetve hátul lgyen kicsit merevített, szintén egyenes tartás miatt. A talpát azért kicsit tudd hajlítani, de kőkemény legyen. :)

Bocsi, ha hibásan írtam, nem látom normálisan a billentyűzetet :)

2012. ápr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
de kőkemény legyen = NE kőkemény egyen :d bocs
2012. ápr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
sziasztok, mozgásfejlesztéssel foglalkozom. A kisgyerekre ilyenkor még nem kell cipőt adni, mert még nem alakult ki a talpboltozata. Csúszásgátlós zokni, vagy nagyon vékonytalpú cipő ajánlott. (a dm-ben, rossmannban, müllerben is lehet kapni ilyen kis cipőket, aminek vékony bőrtalpa van)
2012. ápr. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem, ráérsz 1 éves korban cipőt venni.
2012. ápr. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ugyanezt írtam én is, de akinek van babája, tudja, hogy ha elmegyünk valahova, kell valami a lábára egy nadrághoz, harisnyához, a zokni önmagában idétlen, illetve ha idegen helyen, bárhol szeretne lemenni, mezítláb/zokniban nem a legjobb...

A teljesen puha talpú cipő, mint írtam is, pediped, liliputi tökéletes. :)

2012. ápr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kell rá cipő még!!!
2012. ápr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!