Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák érdemes beadatni a...

Bogyo110 kérdése:

Anyukák érdemes beadatni a kullancs elleni óltást a gyermekeknek?

Figyelt kérdés
Sokat vagyunk a parkban délelőtt délután és nyáron szinte egész nyáron a balcsin agyunk a nyaralóban ami szintén parkositott ,Védőnénik tanácsolta hogy érdemes lenne beadatni a kullancs elleni védő oltást tudom a lyme kórtól nem véd de érdekelne hogy van e már valaki aki beadatta gyerkőcének! 14 hós kislány anyukája!
2012. ápr. 27. 14:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nálunk csak 2 éves kor felett adják be, én elötte nem adatnám be. De szeirntem ha ennyit vagytok kint mindenképpen.
2012. ápr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14 hónapos a lányom is. Mi eleve külterületen lakunk, a város szélén. Az utca másik oldala egy merő gaz, meg növény. A macska rendszeresen kijár, sokszor van benne kullancs. Így én beadattam/adatom. Nyáron meg megyünk sokat kirándulni, csavarogni. Egy oltást megkapott múlt héten, májusban kapja a másodikat.
2012. ápr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jaj most nézem mit irtam óltás!Oltást akartam irni bocsesz!
2012. ápr. 27. 14:40
 4/14 anonim ***** válasza:
Mit lehet tudni erről az oltásról?Mennyibe kerül és mi ellen véd tulajdonképpen?
2012. ápr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én tavaly beadattam, az akkor 2 évesemnek, a kicsi 15 hónapos most fogja kapni. A lányom az év első kullancsát összeszedi, nem volt kérdés, plusz sokat járunk Zalába, ami meg nagyon fertőzött, a családban lyme kóros is volt, ha lehet akkor az agyhátyát inkább elkerülnénk.

Egyébként semmi mellékhatása nem volt, két oltást kapott 1 hónap különbséggel a harmadikat most fogja valamikor.

2012. ápr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

2000 ft körül volt tavaly az oltás Encepur Junior a neve.

Utolsó voltam

2012. ápr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Tavaly áprilisban és májusban kapta meg, még nem volt két éves, de a Mátrában rengeteg a kullancs, így beadattam. Igaz, hogy a lyme kór durva, de a vírusos agyvelőgyulladás se piskóta, mindenképpen jó elkerülni.
2012. ápr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősitést!
2012. ápr. 27. 14:55
 9/14 anonim ***** válasza:
Meddig véd ez az oltás?
2012. ápr. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Amíg nem volt benne kullancs addig ne add be.nekem 4-5 évesen akarták,úgy hogy nem voltam bennem egy se,de a doki elejtette a tűt így nem kaptam meg,14 éves koromig egy darab nem ment belém,pedig sokat kirándultunk,14 évesen kaptam meg,azóta nem volt bennem
2012. ápr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!