Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg elaludni...

Hogyan tanítsam meg elaludni a kisbabám és hogy alakítsam ki a napirendet?

Figyelt kérdés
2 hetes babóm, csak cicin tud elaludni és utána teszem be a kiságyba,mert még nem tud elaludni benne egyedül, hiába vagyok mellette és simogatom. Hogy tanítsam meg neki és mikor, hogy hogyan kell elaludnia. Hogy tudnám kialakítani a napirendünket nagyjából? Mindig máskor enne, aludna, nem tudom kiszámítani sohasem hozzávetőlegesen sem, hogy mikor etessem, fürdessem. Mikor alakul ki a napunk és hogyan segíthetek ebben?
2012. ápr. 28. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Egyàltalan nem baj, hogy cicin alszik el. Nekem 5 honapos a kislanyom es mèg mindig ugy alszik. Mikor pici volt ugy csinaltam. Megszoptattam megbüfiztettem es beraktam az agyaba. A napirend kesobb fog kialakulni. Este mindig kb ugyanabban az idoben kezdtuk el furdetni kb 7 körül. 8-kor szopi ès alvàs. Szoval az esti menetrend àllanfò. Nappal igeny szerint szoptatom/szoptattam elejètöl fogva. Kb modtanra alakult ki egy napirend. /bocsi az ekezet miatt, a telomon nem nagyon van../
2012. ápr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

szia,nekem 5,5 hónapos a fiam és ő is cicin alszik el a mai napig,felveszem,böfizik és teszem a kiságyába, 6 hetes koráig mellettem aludt,mert így éjszaka én is tudtam pihenni,amúgy mindig is igény szerint szopik,szopizott.kb.3-4 hónapos korára alakult ki a napirend,de az esti fürdetés a kezdetektől fogva állandó este 7-kor volt,mostmár 8-kor

úgyhogy nem kell neki segíteni ki fogja magának alakítani a saját napirendjét,csak türelem

a fürdés legyen mindig kb.ugyanakkor

2012. ápr. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia, semmi gond ezzel, hogy még nincs napirend, és sztem ne is erőlködjél, hogy kialakíts vmit, nekem legalábbis nem ment, csak szenvedtünk tőle.

Én az mellett vagyok, hogy egyenlőre igazodj a babádhoz, akkor egyen amikor akar, akkor aludjon, amikor akar. Én egyedül a sétát fixálnám nagyjából, és az esti "fürcsi-együttjáték-szopi"-hoz ragaszkodnék, mert az neki is egy támpont, 1-2 hónap múlva már várni fogja, és tudni is, hogy azután pihi jön mindig. Arra jelölj ki egy kb. időpontot, és azt próbáld betartani, de ott is lehet +/- 20 perc eltérés, hisz lehet pont akkor alszik, még nagyon kicsi, hogy rendszabályozd.


Én azt hittem megőrülök, mindenki beszólogatott a családban, hogy be kéne tartani a 3 órás szopikat, meg napirendet KELL tartani.

Azt mondták, hogy sosem fog normálisan enni-aludni, ha így csinálom.

na, én nem tartottam onnantól semmit, mindent a babámhoz igazítottam, és láss csodát, most 20 hós a lányom, kb. 8hós volt mikor elkezdett beállni a nappali alvása 2x-re, ez eltartott 18 hós koráig, és 2 hónapja pedig mint az óramű olyan, saját magától.

Én nem bánom, hogy végül nem kínlódtunk ezzel a napirend dologgal, mert így kiküszöböltünk egy csomó sírást, gyönyörű, kiegyensúlyozott a kislányom, én meg azért vagyok itthon vele, hogy jól érezze magát.


Az egyedül alvás már bajosabb, de még nagyon pici, nem tudsz vele mit csinálni, nem baj, ha cicin alszik el.

Én kb 3-4 hós korában tudtam csak egyedül elaltatni, de az is elég szenvedős volt. betettem az ágyában, elköszntem tőle, simi, kimentem. Ha sírt visszamentem, kivettem megnyugtattam, és vissza a kiságyba, simi, puszi, köszönés, ki. ha sírt megint be. Ezt csináltuk kb. 3-4 napig , az első este nagyon kemény volt, mert kb. éjfélig ment ez a ki-be. de már másnap is rövidebb volt az idő, és 1 hét múlva betettem, puszi, simi, köszönés(mindig ugyanazt mondtam neki), és slussz elaludt. :-)



Bocsi hogy ilyen hosszan írtam, rövidebben nem sikerült, de hátha segít vmit.

Kitartást!

2012. ápr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!