Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos a fiam. Hogyan...

10 hónapos a fiam. Hogyan alakítsam a napirendet és az etetéseket?

Figyelt kérdés
Szóval, egész jól megvoltunk, de aztán beteg lett (vírusos torokgyulladás). Szerencsére már szinte teljesen meggyógyult, de azóta nem akar főzeléket enni.Most már csak délben adok neki, de látszik rajta, hgy nem szivesen eszi. Amíg beteg volt, semmit sem akart igazából enni és a védőnő javaslatára olyanokat adtam neki, amiket nagyon szeret: pl.:tejpépet.A végén már egy kis kekszet is adtam neki, amit meg is evett. Lehet, hogy az édes dolog után nem csúszik most a főzelék? A napirenddel sem tudok mit kezdeni! Általában 1/2 8 felé kel, akkor megszoptatom, majd ha kéri kap még reggelit ( sajtkrémes kenyér vagy sonka) 1/2 10 felé gyümölcs+ joghurt vagy túró.Ebből szinte bármennyit képes lenne megenni, de akkor ugye az ebédet el is lehet felejteni...Így viszont rendszerint sír, hogy még enne.Megvígasztalom, aztán ebéd előtt alszik egyet. 1/2 2 felé eszik, aztán 1/2 5 körül gyümölcsöt kap, majd megszoptatom.Este 7-kor tejpép, aztán fürdés, majd szopi.Hajnalban aztán felébred és akkor megszoptatom. Eléggé változó időpontokban kel: van hogy 4-kor, van hogy 6-kor.Aztán még visszaalszik. Ha éjjel sokszor fent van, akkor reggel keltsem rendes időben? Mit csinálok rosszul? Igaz, hogy gyümölcsből bármennyit ehet? Képes ugyanis uzsonnára megenni 2 nagyobb almát és utána még kéri a cicit is. Légyszi adjatok tanácsot! Köszi!
2010. jan. 29. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:

nekem is 10 hónaposom van, előre jelezném hogy ő már nem anyatejes, fél éves koráig tudtam szoptatni.

az evéssel nekünk sosem volt gondunk, de ismerek olyan anyukát, akinek igen. ha a gyümölcsöt szívesen eszi, akkor főzeléknek próbálj ki ilyeneket, hogy

krumpli-pár szem meggy-hús

rizs-barack-hús

szilvával is lehet bármelyik variációt, ezt lehet, szívesebben megeszi.

ha az almát megpárolod fóliában sütőben, azt is össze lehet keverni krumplival és hússal.

azon ne csodálkozz, hogy 2 alma után is éhes marad, mert az almának a tápanyagtartalma igen csekély, azt próbáld meg banánnal keverni, utána garantáltan nem lesz éhes.

2010. jan. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

előző vagyok, a napirendről csak annyit, hogy az én babám este fél 8-tól másnap 9-fél 10ig alszik.


fél 10kor kap joghurtot és vajas kenyeret

fél 1 felé húsos főzeléket

fél 4 felé gyümölcsöt

6 felé megint húsos főzeléket

és 7kor még ráönt 300 ml tápszert.


ha kevesebbet próbálok neki adni, ő is felébred hajnalban.

2010. jan. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nagyon-nagyon jól eszik a babád!

valószínű hozzászokott az édes ízekhez, ezért nem eszi a főzeléket, jól látod. majd visszaszokik.

mégis mennyi főzeléket eszik meg, amit kevesellsz?

én nem is tudom, szerintem semmit nem csinálsz rosszul, max. annyit, hogy éjjel már nem kellene etetni ilyen nagy babát.

az etetésedit is tök jó időpontokban vannak, szóval szerinzem jó.

szerintem nem kell reggel felkelteni, én legalábbis SOHA nem ébresztettem a babámat, hagytam, hogy aludjon, ameddig akar, max. egy étkezés kimarad, ennyi.

szóval szerin tem tök jól eszik, és egészséges dolgokat is: a gyümölcs, a túró, a tejpép, a joghurt mind nagyon jó, hogy megeszi.

tényleg, próbáld azt, amit az előző, hogy édeskés főzelékekkel szoktatod vissza, pl. alma+krumpli, vagy sütőtök...

2010. jan. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!

Főzelékből kb. egy deciliternyit eszik, korábban néha még ennek a dupláját is legyűrte. Megpróbálom a gyümölcsös főzelékeket, ahogy írtátok.Igyekszem leszoktatni a hajnali evésről, de ehhez még sok idő és türelem kell:)

2010. jan. 29. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!