Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinaltok hasfajos babatok...

Mit csinaltok hasfajos babatokkal? Mert nekem mar nincs otletem!

Figyelt kérdés
3 hetes a kislanyom.Egy angyal volt mikor hazahoztuk a korhazbol.Szepen evett,jol es sokat aludt.De egy het utan elkezdett fajni a hasa.Akkor meg delutanonkent sirtm es nem aludt.Vettem neki infacol-t.adom neki minden eves elott.Valamivel jobb neki tole de nem sokkal.viszont ma eljutottunk odaig hogy reggel 6-tol faj a hasa.Bufizik,pukizik mar kaki is volt ma egyszer.Szopizik de valamikor ott is rajon a hasfajas es nem tud enni csak sir.Nagyon sajnalom szegenyt de mar mindent megprobaltam.Es nem tudom meddig birom!10 percre elalszik nagy nehezen orditas es ringatas utan de aztan ujra font van mert most bufizet,most megfajdult a hasa...Es ez igy megy egesz nap.Eszik,sir fel orat ringatom 10 percet alszik es ujra sir ujra ringatom es 10 percet alszik es ez igy megy egesz nap.Mostanra faradtam el!Nagyon nehez egyedul!Enni sem tudok mert vagy ossze van szukulve a gyomrom vagy idom sincs ra!Meg wc-re se tudok menni.Probaltam kivinni de ott is sir a hasa miadt egy darabig de ha elis alszik akkor ha megall a babakocsi folkel.ti hogy birjatok?Meddig lesz meg igy?
2009. jún. 22. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Espumisan, gripe water ezeket is kipróbálhatod, hátha valamelyik segít.

Simogasd a pocakját óramutató járásával egyezően.

2009. jún. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Masszírozd a pocakját, hátha segít. És etetés után feltétlenül böfiztesd meg.
2009. jún. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

ami bejött nekünk: tornáztatás (kis combiját fogva terpesz-nyút-hashoz húz) , körkörös pocaksimi, hasonfektetés és espumizan : nem minden evésnél, hanem az egy nap alatt adható 25 cseppet 2 részletben kapta meg, mindig evés előtt kb 20 perccel (ki tudja miért, de így hatott)


ami nem jött be: grape water(ettől sajnos jobban görcsölt), infacolt


Nyugi, tudom, hogy ez nagyon nehéz időszak (én legalábbis majd megőrültem) , de pár hét és majd egyszercsak hirtelen vége lesz. Kitartás!

2009. jún. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ami nálunk bejött: ánizstea (segíti az emésztést, könnyebben pukizik, trotyizik), ezzel együtt hason fekvés (vagy a karodon alvó tigris póz). Ha a hasonfekvés nem segített akkor meggymagpárnát melegítettem és azt tettem a hasára naponta többször is. Hál istennek nálunk kb. 1 hétig tartott ez a hasfájás, azóta nem volt... de én is kikészültem tőle. Kitartás, és türelem! NAgyon nehéz tudom, én egy hétig sírtam mert fájt hogy szenved szegény, de a fentiek segítettek.
2009. jún. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk a Sab simplex jött be, napi 3x10 csepp anyatejjel kiskanálban, szopi előtt. Viszont enni feltétlenül egyél, különben nem lesz elég a tejed. Vedd rá magad akkor is ha nem vagy éhes. Én is hasonló cipőben járok, naközben egyyfolytában a kezemben van a fiam... Lesz majd jobb is, kitartás!
2009. jún. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

A legfontosabb, hogy ne borulj ki. Tudd, hogy ez fáj neki, és te mindent megteszel, amit megtehetsz, de többet nem. Ezen át kell esni, általában 6 hét után jobb lesz. Ne félj tőle, készülj fel rá.

Lányom cicin jobban volt mindig, közben tornáztattam, és simogattam a hasát.

És FLP-s aloe vera activatort adtam neki, kgonként 2 cseppet, igény szerint napjában akár többször is.

2009. jún. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Vannak hasfájásra teák is,azok nagyon jók szoktak lenni.Sztem egy próbát megér.

2009. jún. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Mi szószerint kipróbáltuk a gyógyszertárban kapható dolgokat.ott állnak a szekrényben most is, mert nem használtak.Nekünk, egy természetgyógyász ajánlotta, a következőt.ez homeopathias szer, és bevált.Nem tudom, hogy tápszeres-e vagy szoptatsz.de leírom azokat is, és ez alapján válaszd ki,



Chaomilla vulgaris 15 ch:gázokkal teli, a hasa,zöld a széklet, élesen sikongat, nehezen lehet megnyugtatni, akkor ez a jó szer rá, napi 2 vagy 4 alkalommal, 5 pici golyót feloldasz egy kiskanál vízben, de ne fém edényben old fel.

Colocynthis 9-15 ch:erős , görcsös hasfájás, a has masszírozására, a baba behajlított lábainak nyomásával enyhülnek.Ebből is 5 golyó napi 2-4 alkalommal kiskanál vízben feloldani, és beadni neki.Nekünk ez vált be.


Dioscorea 9Ch:hirtelen kialakuló görcs, visszatérő, összegörnyedve enyhül és a baba hátmasszírozására csökken a fájdalom.


Lycopodium 9 Ch:az anya által elfogyasztott ételek okozzák a puffadást, a görcs délután és az esti órákban igen erős is lehet.



Remélem segítettem, de ahogy leírtad, a Colocynthis nektek is jó lenne.

2009. jún. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A kisfiam is nagyon hasfájós volt, mi sima textilpelust melegítettünk (tél volt, a radiátoron), és az nagyon bevált nekünk! Keress valami pelenkamelegítő alternatívát, mert tényleg jó a kis fájós pocijának. Legalábbis megnyugodott, elszenderedett a babám tőle.
2009. jún. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekünk az Espumisan jobb volt, mint az Infacol. Próbáld ki. + Ami még segített: hasra fektettem az alkaromra, és így járkáltam vele egy kicsit (ettől mindig megnyugszik), és az én picim csak hason tud aludni (így könnyebben kijönnek a pukik).

Ha már nagyon szenved esetleg próbáld meg a szélcsövet.

8 hetes kisbaba anyukája

2009. jún. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!