Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adtok a babátokra ilyen...

Mit adtok a babátokra ilyen időben a babakocsiban? 6 hetes baba. Sapka?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 29. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én megdöbbenve látom, hogy némelyik anyuka hogy beöltözteti még 30 fokos melegben is a babáját és nem érti, miért ordít szegény gyerek.

Persze jobban kell félteni a kicsiket, mint a 2-3 éveseket, de bőségesen elég egy réteggel többet adni rá, mint ahogy te jól érzed magad.

Ma elég szeles volt az idő, de marha meleg volt, szerintem egy vékony rugdalozó, vékony sapi bőségesen elég volt.

Láttam olyan babát is, aki nyakig be volt takarva és szegénynek vörös volt a feje a melegtől.

2012. ápr. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 étoile et lune ***** válasza:
13%
6 hetes babát minek hurcibálni máris? Max orvoshoz, nem?
2012. ápr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Én sem nagyon vinném még ki, max rövid sétákra, de vékony hhosszú ujjú bodyban plusz vékonyka harisnyában, sapi...azt érzed, kell-e, ha igen, vékonyka, fülére is menjen rá


Amúgy eezeknek a helyzeteknek a megoldása egy kis takaró, ha kell, ráteszed, ha meleg van, leeveszed

2012. ápr. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Vékony pamut rugi, ami olyan mint egy body, csak talpas, és hosszú ujjú, vagy rövid ujjú body, vékony vászon, len nadrág, zokni. Babakocsiban ha nem fúj be a szél, sapi sem kell rá, mert valahol a gyereknek párolognia is kell, ezt mondta a doki, meg kiveszed a babakocsiból, egy kis kalap elég neki, hogy ne sütés a nap a szemét! Ilyen melegben sokat kell itatni vízzel, vagy anyatejjel két szopi között is meg kell kínàlni mert ilyenkor ők is szomjasak!

Kint melegebb van mint bent, nem kell rá csak egy sor ruha, mert olyan meleg van kint, hogy legszívesebben mesztelen lenne az ember:)

2012. ápr. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
vékony cérna sapi mindenképp kell rá és nem azért mert a szemébe süt a nap!a kis kutacsa meg a füleit ne fújja meg a szél!még akkor se ha meleg szél!
2012. ápr. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyári gyerekeim vannak, egyhetesen már órákat csavarogtam velük - ezt azért írom, mert valaki azt írta előtte, hogy hat hétig minek csavarogni vele, max. orvoshoz... Nos, én orvoshoz tuti nem vittem, nekem fura, hogy sétálni nem, betegek közé igen.... Mindegy, nem ez a kérdés.

Egy nyári baba gyorsan akklimatizálódik, nincs vele különösebb gond. Nagy melegben én már pár hetesen is egy szál bodyban, vagy kis napozóban vittem ki őket. 27-28 fok körüli hőmérsékletben egy vékony rugi (ujjatlan), alatta bodyval bőven elég. Könnyű kis sapkát mindig adtam rájuk, de a babakocsiban általában levetettem, mert oda nem fúj be szél és nagyon is áll a levegő, meleg van. Betakarni max. textilpelussal, ha szükséges, de azt is inkább nap ellen használtam.

2012. ápr. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Atroposz ***** válasza:
Én először 2-3 hetesen vittem ki kell hogy szokja 1 hónaposan már hosszú sétákat tettünk meg.Orvoshoz ne vigyed ,te hívd ki a dokit mert aztán elkap mindent.Az orvosok se szeretik ha olyan pici babát visznek. Sapka vékony mindenképp kell a fülük miatt.
2012. ápr. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Biztos olyan írta hogy ne vigyük ki,akinekegy gyerkőce van...


Mert ugye ilyenkor nem teheted meg a másfél-2,5 (sőt anagyobbakkal sem) éves gyerekeddel,hogy bezárod aházba....

Menni kell játszó..bolt...

Én most azon aggódom hogy akórházból miben hozzam haza...(remélem ahéten születik ahugi!)

Demomentán egy vékony nyári farit tettem be és még egy bodyt tervezekráadni,és ennyi...Nameg vékony sapi...zokni!De ettől többetnem!Második gyerkőcöm,de az első decemberi...Ígyebben az időben nincs tapasztalatom,csak józan eszem!:)

2012. ápr. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utólsó, jó volt a megfogalmazás: józan ész! :-) Aki ésszel öltözteti a gyereket, az sem alul-, sem túlöltöztetni nem fogja. Rendben, hogy a meleg pocakból jöttek, de már a kórházban töltött napok alatt akklimatizálódik a kicsi a kinti körülményekhez.

Szurkolok, hogy a héten megszülessen a babód! :-) Nekem még van 6 hetem, de ebben a hőségben nagyon nem jó, főleg a két nagy után rohangálni (21 hónapos fiú, nyáron lesz négyéves lány).

Könnyű szülést neked!

2012. ápr. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 gumicsizmás bagoly ***** válasza:
"hat hétig minek csavarogni vele, max. orvoshoz" ekkora hülyeséget is régen olvastam. Ez nem börtön, szimplán gyereket szült, nem lehet egy gyereket a széltől is óvva felnevelni, az élet megy tovább, boltba is kell menni, az anyuka sem beteg, CSAK SZÜLT.
2015. aug. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!