Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Emeletes házban lakók! Ti...

Emeletes házban lakók! Ti hogyan oldottátok meg ezt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Emeletes házunk van nem nagy 80 m2. A földszinten van a nappali, wc, konyha. Az emeleten van a 3 háló és a fürdőszoba. Úgy tervezzük h a mi hálók mellett lévő kis szobát rendezzük be a babának. Kicsi szobák a miénkbe be sem férni a kiságy. A szoba közvetlen mellette van két lépésre. Ott lenne ugye bár a kiságy is. Nem lesz ez így rossz h nem velünk van a baba? Nem tudom nyugodtan tudok-e majd aludni. De tényleg nagyon közel van mert kicsikék a szobák és a falak sem túl vastagak. Valamint ami még zavar h ugye napközben is a baba fent aludna a kiságyában és meg egész nap lent szoktam lenni a nappaliban tvzek meg úgy lent van a konyha főzés meg ilyenek... Szerintetek a bébibőr megfelelő lenne h mindig halljam ha már egy kicsit is nyöszörög. Valamint még arra gondoltam hogy veszünk ezt a utazó kiságyat (ilyen kék színű szokott lenni, hálós) és napközben abba rakom aludni amíg főzök meg ilyenek. Mert mi egyébként csak aludni megyünk fel az emeletre. Melegebb is van....Szerintetek elég a bébiőr vagy szerezzünk be pluszba utazó kiságyat lentre? Nem lesz rossz hatással a babára megbolygatjuk az alvó helyét? Volt valaki ugyan így? Köszi :)))

2012. máj. 2. 13:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem mindig fent aludjon, lentre pedig vegyél egy járókát és persze egy bébiőrt. Ha lent zörögsz, akkor ne ott aludjon a baba.
2012. máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Utazó ágyat amúgy is érdemes beszerezni, jól jöhet bármikor, ha kirándulni mentek vagy csak a nagyszülőkhöz, barátokhoz, így a baba bárhol tudna aludni.

Amúgy nyugodtan lehet másik szobában, ha az úgyis közel van, akkor hallani fogod őt. Ha megnyugtat vegyetek légzésfigyelőt és bébiőrt, de amúgy anyuka hallása élesedik ha születik egy babája. :) Én minden kis neszt meghallottam az elején, és nem is aludtam olyan mélyen soha. Amúgy nekünk is külön szobában volt a baba, és nem láttam ennek hátrányát.

Ha lent vagy, akkor vigyél le neki pokrócot, amire ráteheted, de akár tényleg lehet az utazóágyban is, ha úgy adódik.

Meg fogod tudni oldani, ez az időszak úgyis csak pár hónap, utána belerázódsz, baba és te is megszokod a rendszert és ez a gond már nem is fog gondnak tűnni. :)

2012. máj. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
akkor azt mondod elég a járóka de az is majd csak később ha nagyobb lesz nem? nem tudom, de olyan hülyén érzem magam, szerintem 5 percenként fogok az emeletre szaladgálni h rápillantsak...vagy én nem tudom....
2012. máj. 2. 13:14
 4/16 anonim ***** válasza:

A ti ágyatok mellé tehettek bölcsöt ez kicsi és gurul is, ebbe aludhat 3 hónapig kb. így melletted van de ha kevés a hely akárhova betolhatod ha nem kell,és még is elfér.


lentre pedig ne utazóágyat hanem járókát vegyél, rends fa rácsosat, mert késöbb majd nagysegítség lesz, ha felakar állni, meg ha el kell menned wc-re csak bele teszed. ez állítható magaságúak és lehet bele matracot is venni.



bébiör estére kell mikor ti lent tv-tek a gyerek meg már alszik.


nekünk 1 szintes 86m2-s lakásunk volt az elsönél, ott a bölcsöt huzogattam ki-be amerre mentem, szuper volt, mert abban rázni is tudtam (amit szinte minden baba igényel).

majd késöbb mikor 3 hósan a szobájába került akkor a járóka lett a napközbeni otthona. habár általában ágyában vagy séta közben babakocsiban aludt.

2012. máj. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
igen biztos adja majd magát a helyzet...bébiőr mindenképpen akarok beszerezni. A légzésfigyelőről is olvastam, szerintetek érdemes beszerezni? (nem túl olcsó az sem sajna)
2012. máj. 2. 13:15
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem azzal semmi baj nincs, hogy külön szobában van. Nálunk is így volt, közel a szoba.

Bébiőrrel nagyon jól meg tudod oldani, legalább lent nem kell hulla csendben dolgozni.

A légzés figyelőt mindenképpen ajánlom!!! Akkor ha nem hallasz neszt, akkor is nyugodtan vagy, tudod, hogy él, minden rendben. Én az első babánál még így nézegettem, él-e, mikor aludt :D

Bébiőrből a philips aventnek vannak nagyon jók, amik nem a különböző taxikat fogják be, és más sem tudja befogni a ti hangjaitokat. Ha érdekel, küldök linket. Pl a minimanóban adtak hozzá ajándék mellszívót. :)

A légzésfigyelőt is nyugodtan meg lehet venni vaterán, vagy máshol használtan, nagyon sokat spórolhatsz. Nekünk angelcare van, 5 éve vettük újjan, semmi baja, pedig azóta már 5 baba használta :) most épp a miénk :)

2012. máj. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Engem megnyugtatott a légzésfigyelő, örülök hogy megvettem. Nem láttam okát, hogy ne vegyem meg. Nincs érvem miért nem jó, mert ha ez is egy plusz, ami a baba védelmében van, akkor az csak jó lehet.

Ha van neked vagy párodnak vagy bárkinek a családban eü. kártya, akkor arra elszámolható amúgy.

2012. máj. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenképp beszerzem mind a kettőt :)
2012. máj. 2. 13:36
 9/16 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


Én a helyedben lentre, nappalra egy fa, rácsos járókét vennék. Lehetőleg állitható magasságút, gyakorlatilag egy "tágasabb" kiságyat. Ebben napközben simán tud majd aludni is, mocorogni is, nagyobb korában játszani, akár körbe-körbe sétálgatni.


Az utazóágy arra való, ami a neve, utazáskor könnyű szállítani. De nem arra való, hogy fél napokat ellegyen benne a gyerek. Nekünk pl. kellett bele külön vastag szivacsot vágatni bele, mert az alaplap tiszta göröngy (Mivel 3-4 részbe össze lehet hajtogatni, kicsomagolva is tiszta hepehupa)


A másik, hogy az ilyen hálós oldalú dolgok nem túl szerencsések. A gyerek alig lát ki belőle normálisan, (Állitólag rontja is a látást), kapaszkodni nem tud benne, tehát sem felállni, sem pedig egy egyensúlyveszésnél megkapaszkodni nem tud.


Mindennapos használatra mindenképpen egy rácsos, akár összecsukható, állitható magasságú járókát vegyetek szerintem!

2012. máj. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Angelcare 301-es verziónak a légzésfigyelő és a bébiőr egyben van. :)


Én napközben amíg kicsi, addig a babakocsi mózesében altatnám a földszinten.

2012. máj. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!