Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nagyszülők (mindkét oldalról...

A nagyszülők (mindkét oldalról) milyen messze laknak és milyen gyakran látogatnak Titeket?

Figyelt kérdés

Közvélemény kutatok, érdekel a téma.

Apósomékat néha igyekszem lepattintani mert marha fárasztó az affektáló, sznob barátnője (brrr).

Anyukámék heti egyszer jönnek de akkor sokat maradnak és segítenek.

Nálatok hogy megy az "unokázás"?


2009. jún. 29. 11:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia.mi anyukámékkal lakunk együtt de külön fent az emeleten,teljesen kölön minden.Vele kisit nehéz mert az ugyulu-bugyuló nála is megy,meg a másoknak a produkálás,nevesen az a bab még akkor is ha már fáradt.de igyekszem a kezembe tartani az irányítást.anyósóm 3 utcával alrébb lakik,ő nem akar sűrűn jönni nehogy az anyunkra menjen,de 2 naponta tal,mert vagy én megyek le vagy ő jön fel.segíteni nem segít eggyik sem.max babáznak amig én valamit csinálok.de ez nekem elég is.
2009. jún. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim 2 háznyira laknak tőlünk. Az unokát naponta látják, férjem szokta átvinni és, ha a gyerek haza akar jönni megy érte. Nekem egy kezem elég ahhoz, hogy megszámoljam én hányszor voltam náluk 3 év alatt. Őket szoktam áthívni nagy ritkán (karácsony, szülinap), ill. ha pl kaját adunk egymásnak pár percekre beugrunk egymáshoz. Ha sok időt töltök anyuval elkezdjük ölni egymást, ezért alakult ki ez a megoldás, iiletve telefonon beszélünk.

Anyósék kb. egy órára laknak (bkv-val, kocsival 15 perc), de velük egyáltalán nem járunk össze, telefonon se beszélünk kb 8 éve.

2009. jún. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk kb. 60 km-re laknak az anyósomék, és 180-ra anyukám. Általában felváltva jönnek, egyik hétvégén az egyik, másikon a másik, és akkor maradnak is egész hétvégére. Ez nekünk több szempontból is jó: a férjem gyakran dolgozik hétévégn, így legalább nem vagyok egyedül, van segítségem, ill. ha itthon van, akkor le tudunk lépni pár órára kettesben, vagy aludni egyet, amíg a nagyszülők unokáznak. Mivel mindenki kijön mindenkivel, így nekünk ez nem teher.
2009. jún. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyámat le se lehet lőni, folyton jönne unokázni. :D 3 háznyira lakik, nehéz úgy alakítani hogy ne sértődjön meg, de mégse lógjon itt minden nap. Kb 2, de max 3 naponta azért találkozik az unokájával. Amúgy nagy segítség is, mert ha intézni kell vmit, rábízhatom a gyereket.

Apukám is a városban lakik, de egy kezemen meg tudom számolni, hányszor volt kíváncsi az unokájára a 9 hónap alatt. Eleinte még próbálkoztam, de már nem erőltetem a kapcsolatot.

Apósomék is itt laknak, ők heti 1-2x unokáznak, de velük nehezebb, mert folyton édességgel tömnék (9 hónapos!!!), meg: "minek az a sapka, hisz csak kiugrunk kicsit az udvarra" (30 fokban, tűző napon), meg folyton produkáltatnák, amit apósom videózik is, és nem számít, hogy épp álmos,éhes stb a gyerek és csak arra vágyna hogy békén hagyják, meg "nem értem, miért nem akar nálunk aludni biztos rosszul szoktattad "(persze, mert megy a tv + ők beszélgetnek + kint ugatnak a kutyák stb)

Szóval elég a heti 1 találka velük :)

2009. jún. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
az én szüleim Szlovákián élnek,kb 50kmre tőlünk.ők átlagban heti,de 2heti rendszerességgel jönnek babázni :-) ilyenkor max 3órát maradnak.az apósommal egy udvarban lakunk,de van hogy egy hétig se látom.nagyon sokat dolgozik.anyósom Bécsben él,őt havi 1x látjuk
2009. jún. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám nem él, Apukám 220 km-re, úgyhogy ritkán :( Anyósom és apósom általában elvárják, hogy mi menjünk, ők ha tehetnék csak Karácsonykkor jönnének...szóval ez nálunk így megy..sajna..
2009. jún. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Apai nagyszülők 300km, és eddig egyszer voltak (+ a szüléskor). Én szüleim 10km, és kb heti 1x voltak.

Meg annyi volt, hogy két hétig itthon volt a párom, a harmadik héltre anyut kértem meg hogy jöjjön segíteni, de 2 nap után mondtam hogy inkább ne jöjjön, mert pici a lakás és segíteni úgyis csak akkor tudott ha elmondtam mit hogyan csináljon, ami elég fárasztó, és ha piphenni akartam azt se tudtam tőle, mert vagy nem tudta mit hogyan szoktam, vagy egyszerűen csak csörgött-zörgött, vagy beszélgetni volt kedve.

2009. jún. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámékkal egy telken élünk, ők rengeteget segítenek, ha kell (cserébe én főzök mkire :) ).

A drága anyósom 15 km-re lakik, havi 1-2 alkalommal megjelenik (kb. 2 óra hosszára), és néha megyünk mi is (muszáj sajnos). Vele még soha nem töltött el a kicsi egy napot, de nem is szeretném! Annak ellenére, hogy 3 gyereket nevelt fel, rossz nézni, amit a lányommal művel!

A 70 km-re lakó nagymamám többet és jobban foglalkozik a lányommal, mint az anyósom!

2009. jún. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim a városban, de a másik végén. Legalább egyszer egy délután anyukám eljön babázni picit, vagy együtt megyünk sétálni. Esetleg hétvégén mi megyünk, apukámmal ott találkozunk. Férjem szülei sajnos már nem élnek:-( Nem ismerhették meg a drága unokájukat!
2009. jún. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
mi még anyával lakunk nyíregyházán, anyósomék budapesten 1 hónapmúlva különköltözünk bp-re. így most anyósomék jöttek 3hetente 1 napra. de akkor anyósoméknak se szoktam megengedni hgy eltérjünk a napirendtől. ők annyira nem tudnak miben segíteni inkább csak baázgatnak máramikor fent van. anya viszont sokat segített az első hetekben.
2009. jún. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!