Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehetek ennyire sz@r...

Hogy lehetek ennyire sz@r anya? Kérlek! Hogyan kell anyának lenni?

Figyelt kérdés

Amikor terhes voltam, alig vártam, hogy megszülessen a lányom. Tervezgettem, elképzeltem az életünket vele, és teljesen, totálisan boldog voltam.

A szülésem nagyon könnyű és gyors volt, nem volt probléma, de már a kórházban is észrevettem magamon, hogy valami nem oké, mert míg mások agyon babusgatták a kicsijüket, én szívesebben lófráltam az épületben, forró csokit ittam és telefonáltam a párommal. A kicsim pedig megtanult egyedül, nélkülem aludni.

Aztán jött a szoptatás, ami eleinte szuperül ment, nagyon ügyes volt a csajszim, de nekem elapadt a tejem, amikor három hetes volt (epekő miatt). Már akkor is sokszor voltam ideges (anyóséknál éltünk), plusz ott volt anyós is, aki mindig kért, hogy vigyem le a földszintre hozzájuk, hadd babázzon, én pedig volt, hogy fél-egy óráig feléjük sem néztem, csináltam a dolgaimat (mosás-főzés).

És az az igazság, hogy sz*rtam/sz*rok a gyerekre. Mármint úgy értve, hogy nekem egyszerűen csak van, ez nem ad semmi pluszt számomra, de még csak új feladatot sem. Felveszem ha sír, megetetem, átpelenkázom, öltöztetem, ezek közben beszélek hozzá ha eszembe jut valami, de a nap nagy része úgy telik, hogy leteszem, körberakom játékokkal, és hagyom, hadd csináljon amit csak akar.

Sosem a nevén emlegetem, hanem "a gyerek", ami olyan rohadtul személytelen.

És ezt utálom. És elegem van.


Annyiszor, de annyiszor próbáltam változtatni, de a babám valahogy nem igényli már, vagy nem tudom... hat hónapos, és ha nem lát két órán keresztül, akkor sem hiányol, mintha nem tudna megkülönböztetni a többi más embertől, akiket nap mint nap lát.

Elköltöztünk anyóséktól, ettől reméltem változást/javulást, de semmi.

A gyerekemnek egyszerűen fingja sincs arról, hogy én vagyok az anyja, mindenkivel tök jól elvan, vadidegenek kezében sem balhézik, totál nyugodt... Nincs olyan momentuma a napnak, amikor igényelne engem, nincs közös "rituálénk", mindegy neki, ki fogja, fürdeti, öltözteti, pelenkázza, altatja...


Miért kezelem ennyire tárgyilagosan a lányom? mi a baj velem? Mit tehetnék, hogy valóban az anyja legyek? És hogy érezzem is, hogy anya vagyok, nem csak egy nő, akinek gyereke van?

Tudom, hogy az első hónapok meghatározóak, és annyira rettegek, hogy már visszafordíthatatlanul elrontottam a dolgokat... Hat hónapos a lányom, és nincsen anyja!


2012. máj. 3. 22:15
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
86%

Te jó ég utolsó!!

Semmi bántó szándék nem volt a válaszomban. És igenis nem árt a pszichológus, hiszen a kérdezőnek komoly gondot okoz, hogy nem érzi magát anyának. Már ez egy ok, hogy elbeszélgessen egy hozzáértővel. A másik meg hogy tényleg, baj lehet ebből, hogy egész nap egyedül hagyja, "csak" ellátja a létszükséges dolgokat...

Szerintem ha a kérdező ennyire nem bízik magában igenis beszélje ki magából és egy szakember segít a problémát megoldani! Ennyi. Lehet megint lepontozni.

2012. máj. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
100%
Már nem utolsó, elnézést.
2012. máj. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én már nagyon sok segítséget és tanácsot kaptam és olvastam az itteni anyukáktól, úgy gondolom, hogy többet és hasznosabbat, mint egy névvel vállalt fórum oldalon, nagyon szeretek ide járni ebbe a témakörbe. Mégis úgy gondolom, hogy vannak olyan kérdések, amikben sajnos nem tudnak egymásnak segíteni az édesanyák, és ez is olyan. Hacsak nincs itt egy gyakorló pszichológus, orvos, védőnő, valaki, akinek megvan a szaktudása, háttere a jelenségről, amiről írsz.

Én nem bagatelizálnám el a problémát. Nem tartalak rossz embernek, rossz anyának, egy dolog biztos, mostanra már egy erős és stabil kötődés kellene hogy fűzzön a kisbabádhoz. Igaz, amit írtak itt korábban, ahogy nő, úgy nő egyre jobban az ember szívéhez a gyerek, de igazából 6 hónaposan is ki tudja már fejezni az örömét, ha meglát, és te mint édesanya, különleges személy vagy az életében. Mindenképpen beszélgetnék erről valakivel, akár a védőnővel, mert ezeket az érzéseket tisztáznod kellene magadban.


1. voltam

2012. máj. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon furcsa amit írsz, egyre kerekebb szemekkel olvastam a kommentjeidet, a csúcs nálam az a mondat volt, mikor azt írtad, hogy van olyan, hogy a következő etetésig felé sem nézel. Ez nagyon ijesztően hangzik, valami tényleg nem oké nálad/nálatok, mert egy anya ilyet azért valóban nem tesz. Pont amikor csöndben van a gyerek, akkor figyelünk fel, megyünk oda, hogy esetleg valami baj van. Ilyet sem érzel soha?


A másik dolog: az álmaid megvalósítása.

Miért nem tudtad megvalósítani a hófehér baldahinos álmodat? Ez nem csupán pénz kérdése, csak némi erőfeszítés, utánajárás, kreativitás.

Gondolom még sok egyéb eszményképed van, próbáld meg akkor most behozni az eddigi lemaradást és valósíts meg. Senki és semmi nem akadályozza meg egy anyukát ebben.

Ha azt tervezted, hogy rózsaszín masnis lesz a kislányod, akkor tegyél rá rózsaszín masnit és ne azon szomorkodj, hogy még nincs haja. Ez csak egy példa volt, de ha otthon ülsz és keseregsz, akkor nem lépsz előrébb és valóban elhidegültök egymástól.

Menjetek baba-mama tornára, ringatóra, babaúszásra, strandra, turiba, bárhova, csak mozduljatok ki. Egy csomó hely van ahol láthatsz hasonló korú babát az anyukájával, és rájössz, hogy ez nem egy tudomány, csak tenni kell és érezni.

2012. máj. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
90%
Még mindig jobb, mintha rágyógyulnál a babára. Egyébként, ha amjd el kezd komunikálni, akkor jobb lesz, hidd el! Olyan 2-3 éves korától. nem kell mindenkinek gügyögős anyukának lennie.
2012. máj. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
100%

9-es válaszoló, igen, komoly. Ha figyelmesen elolvasod az anyuka kommentjeit, akkor láthatod, hogy ő saját maga fogalmaz úgy, mint aki csak gépiesen ellátja a kisbabája körüli teendőket, még csak a nevén sem említi a gyermekét, csak "a gyerek"-ként utal rá.

Két külön dolog, hogy valaki csüng a babán és hogy szeretetteljes és érzelemgazdag környzetet teremt köré. Az utóbbit nem tudja az anyuka teljesíteni, ezt ő maga mondja. Ezért nem szabad csak legyinteni rá, és azt mondani, hogy majd 2-3 éves korban jobb lesz.

Egyébként én pl nem érzem, hogy nyomás lenne rajtunk a gyereknevelést, vagy ebben a korban, amiben az anyuka babája van, gondozást illetően. Az emberben magától jön (anyukában, apukában, bárkiben, aki kisbabára néz), hogy sok-sok testi kontaktust teremtsen a kicsivel, ölelgesse, puszilgassa, simogassa, ringassa. Ha valakinek ez nehézséget okoz fél évvel a szülés után, akkor jó, ha erről tud beszélni hozzáértő emberrel, mert könnyen lehet, hogy valami gond van.

2012. máj. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagy off-al belekérdezek: sétálni jártok? Közös program házon kívül?


Nekem kicsit depresszió - szagú a történeted :(

2012. máj. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

"Bolyhos válasza:


Egy nagy off-al belekérdezek: sétálni jártok? Közös program házon kívül?


Nekem kicsit depresszió - szagú a történeted :("


Igen, járunk sétálni, amióta ilyen jó idő van, megesik, hogy négyszer is elmegyünk itthonról. Egyéb programunk nem igazán... valójában gondoltam rá, hogy összeismerkedem egy babás anyukával, de nem igazán van tapasztalatom barátkozás terén - volt egy nagyon jó barátnőm 14 évig, de csúnyán átvert, azóta nincsenek barátaim (ennek 10 éve). Voltak próbálkozásaim baráti kapcsolatok kialakítására, de mindig én "menekültem" ki belőlük - talán a csalódás miatt félek, hogy átvernek. plusz elegem lett az olyan barátokból, akik a saját elveiket és elképzeléseiket próbálják rámerőltetni.

Szóval a sétán kívül nem igazán van programunk, anyagilag sem állunk úgy, hogy kirándulni menjünk (most akarunk sportbabakocsit venni a kicsinek, mert a jelenlegi nagyon nagy és nehéz, plusz a férjem fizetésének 33%-át vonják egy tavalyi céges hiba miatt, több fizut kapott, mint ami papíron járt volna...)

Szóval kirándulásra, kimozdulásra esély sincs. Ráadásul kisvárosban élünk, még egy rohadt állatkertbe sem tudunk elmenni.

2012. máj. 3. 23:28
 19/48 csill79 ***** válasza:
74%
Én nem értem,hogy ha valakinek ilyen komoly lelki problémái vannak,akkor miért ide írogat ahelyett,hogy felkeresne 1 szakembert,aki tudna segíteni.Itt csak anyukák vannak,akik próbálnak tippeket,tanácsokat adni,de szerintem nálad komoly gondok vannak és a babád érdekében keress fel szakembert!Védőnő biztosan tud segíteni,és ez nem szégyen,hanem bátorság lenne részedről!Nagyon úgy tűnik,hogy depressziós vagy,biztosan tudnának segíteni,de így félő,hogy nem lesz köztetek kötődés és egész életedben bánni fogod.Ez az én véleményem!
2012. máj. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
kérdező, depis vagy egy kicsit. de ez még változhat, a lányod nemsokára nagyon mozgékony lesz, ha elkezd mászni, állni, majd járni nem fogod tudni a járókában tartani, egész nap utána fogsz járni hogy kiszedd a szájából a nem oda való tárgyakat. aztán majd mentek sokat játszótérre is. kitartás! séta, séta, mozgás, sport, menj el futni! engem az nagyon kikapcsol. és igenis foglalkozz a kislánnyal, énekelj neki, bújjatok össze. azért is van ez amit érzel, mert nem szopott sokáig a babád, és nem volt sok összebújás sajnos. illetve az is benne van, hogy ő tényleg önálló típus, vannak ilyen babák. az enyém nem ilyen volt, de néha az is fárasztó tud lenni, hogy csak én kellek. próbáld meg szorosabbra fűzni vele a viszonyt, és azt ne felejtsd el, hogy te vagy az anyukája, a te pocakodban nőtt, téged szeret a legjobban!
2012. máj. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!