Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent amikor azt mondják...

Mit jelent amikor azt mondják hogy kapaszkodva lépeget? Bútorba kapaszkodva vagy mondjuk a kezembe?

Figyelt kérdés
2012. máj. 6. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Bútorba kapaszkodik és rendszerint oldalazva lép.


A kezedbe kapaszkodva NE lépegessen, mert azzal csak rontod a természetes mozgásfejlödést.

2012. máj. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Ne vezetgesd a kezedbe kapaszkodva,mert nem tanul meg egyensúlyozni. Tanuljon meg egyedül járni. Kapaszkodva akkor lépeget,amikor a bútorokba kapaszkodik. Az sem baj,ha néha elesik,mert ezt is meg kell tanulnia,mielőtt önállóan jár.
2012. máj. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én még nem csináltam semmit már mint nem lépegettem vele csak érdeklődöm.
2012. máj. 6. 16:59
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Ne haragudj de szerintem ez hülyeség.:D

Miért ne vezethetné az ember a gyerekét?

Szerintem így gyorsabban megtanulnak menni mert biztonságban érzi magát.Ennyi erővel akkor járássegítőt sem lehetne használni?!

2012. máj. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor most mi a jobb?Nemrég állt fel a lányom,ezért érdekelne a dolog.
2012. máj. 6. 17:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Általában arra mondják, amikor bútorokba kapaszkodva lépeget.

És tényleg nem szabad vezetgetni addig, amíg legalább pár lépést nem tud megtenni egyedül, több okból kifolyólag:

- ilyenkor a baba nem a saját ütemében fejlődik, olyan mozgásformára van kényszerítve, amihez a csontozata és az izomzata nem elég fejlett

- a baba így nem tanul meg esni, ezért bizonytalanabbul indulhat el egyedül

- késleltetheti az önálló járást, mert amikor fogják a kezét, nem kell egyensúlyoznia, míg az önálló járásnál igen; ezért nem mer majd elindulni egyedül, mert nem érzi magát biztonságban.

És hasonló okokból nem ajánlatos a bébikomp használata sem.

[link]

2012. máj. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért kitalálnak egyre több hülyeséget,most már tudom miért nézett egy anyuka olyan csúnyán rám,mert a fiam sokszor megfogja az ujjam,és húz hogy menjünk és akkor megyek vele,nem tartom csak fogja az ujjam,10 hónaposan tett először pár lépést,akkor már stabilan állt kapaszkodás nélkül,és száguldozott játékot tolva és a bútorok mentén,és néha ha jött és fogta az ujjam akkor mentünk.11 hónaposan kezdett el járni,már ment elég sokat egyedül,de volt hogy fogta az ujjam vagy egyiket vagy mindkettőt, ha nem volt egyenletes a talaj.Most 1 éves már stabilan megy teljesen egyedül,kiváló az egyensúly érzéke,térdelésből,guggolásból feláll kapaszkodás nélkül,néha kint ha valahova fel akar lépni még megfogja az ujjam,na ekkor nézett rám az az anyuka,mintha valami rosszat tennék,hogy a gyerek megfogja az ujjam hogy átlépje a padkát...

a kapaszkodva lépeget az az hogy bútorokba kapaszkodik,fiam 7 hónapos korában kezdte el

2012. máj. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
arra mondják, ha a bútoroknál megtesz néhány lépést.
2012. máj. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2012. máj. 6. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!