Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirend kialakítása. De hogyan?

Napirend kialakítása. De hogyan?

Figyelt kérdés
Kisbabám négy hónapos. Reggelente fél tízkor kel, három óránként szopik. Az esti fürdés 8kor van, utána meg a nyűgölődés és altatási huza-vona. Van, hogy éjfél után alszik csak el és három óra múlva szopizni akar. Pedig májusban végigaludta már az éjszakákat. Napközben pedig két etetés között mindig alszik fél órát, mert nem bír ébren maradni. Tanácsokat várok tőletek. -egy álmosmama -
2009. jún. 24. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
szia!erre a megoldás az,ami nekem is bejött!én d.u.5óra után már nem hagyom aludni a fiamat!bárhogy is nyüglödik,kibirjuk!este8körül fürcsizik,urána kb fél óra és alvás!
2009. jún. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

igen, én is azt ajánlom, hogy ne hagyd aludni estefelé már. ki kell "fárasztani", és el fog aludni.

A másik lehetőség, hogy keltsd fel reggel korábban. 8 körül már biztos, hogy te is ébren vagy, őt is keltsd fel. teljesen másképpen fog alakulni a napotok. ha akkor szopizik, és innen indul a 3 óránkénti evés, többet is fog enni egy nap alatt, illetve este előbb le tudod tenni. azért van fent éjfélig szerintem, mert túl sokáig alszik reggel. próbáld csúsztatni nála. ne egyik napról a másikra ugorjatok 2 órát, hanem szép lassan. holnap ébreszd fel 9 körül, holnap után háromnegyedkor, és egy hét alatt eljuttok oda, hogy 8 körül ébred, reggelizik, játszik, stb, és este 8-ra ki fog dőlni. fürcsi után egy kis játék, aztán irány az ágy. ne hagyd túl sokáig fent. tedd le az ágyába, és előbb utóbb elalszik, hidd el!

2009. jún. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ezek szerint fél hétkor eszik utoljára? lehetetlen is lenne, hogy azzal kibírja reggelig. szerintem etesd meg 10-fél tizenegy körül is. Az én babám is négy hónapos és ötször eszik egy nap, de négyóránként. Mennyit eszik a babád? és mit?
2009. jún. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Anyatejes csak. Este 10 körül van az utolsó szopi, de ha nem alszik el azonnal, akkor még 11-kor is kap egy "adagot" és legtöbbször attól elalszik.
2009. jún. 24. 17:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig ne hagyd reggel olyan sokáig aludni. Ott próbáld meg megbontani a kört. Biztos az is napokig eltart, de szerintem hatásosabb lesz. +++
2009. jún. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De mennyit eszik?
2009. jún. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!