Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő után illik menni...

Mennyi idő után illik menni baba látogatóba?

Figyelt kérdés
Unokatesóm egy hónapja szült, de két hetet még kórházban kellett lenniük, mert gondok voltak a picivel! Mikortól illik menni baba látogatóba?
2012. máj. 8. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Azt szokták mondani, hogy 6 hét előtt ha lehet, ne menjünk. Mert akkor még nagyon pici, nehogy elkapjon valamit. Meg a szülőknek is kell ennyi idő, hogy belerázódjanak a baba körüli teendőkbe.
2012. máj. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Igen a gyermekágyi időszakot kiszokták várni!
2012. máj. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Amikor hívnak. :D

Én miután szültem nem vártam ki a "kötelező" 6 hetet a vendég hívással. Persze nem hajoltak tízen egyszerre a baba fölé meg nem is fogdosták, de nekem nagyon jól esett egy kis társaság. Néhány igaz barátnőm van, természetes volt, hogy hamar jöttek.

Szóval ez "anya függő". Beszéljétek meg telefonon, hogy mikor menj. :)

2012. máj. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Kérdezz rá bátran! Nálunk mindig megkérdezték, és így tudtunk szépen egyeztetni, ez így tök jó volt. Egyetlen barátnőm állított be csak úgy váratlanul, mikor kisbabám 4 napos volt, na az nem volt túl kellemes...mert azt sem tudtam hol áll a fejem. De gondolom ilyen korán nem is akarsz menni.

Unokatesóm kisfiát mi 7 hetes korában látogattuk meg, mert akkor mi is ki akartuk várni a 6 hetet, egyeztettünk, és végül így értünk rá, ekkor volt jó nekik is.

2012. máj. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Beszéld meg telefonon szerintem is. Ha közel álltok egymáshoz, esetleg "felgyorsíthatod" az időt, ha a segítségedet ajánlod fel. Pl viszel egy tepsi sült húst vagy egy fazék levest. (én baromi hálás lettem volna érte... :D )
2012. máj. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 DannyZuko ***** válasza:
91%
4-6 hetet várjatok, ha nem vagytok közeli családtagok.
2012. máj. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen esetben én rákérdeznék.

Ha van időd, ajánld fel a segítséged: főzés, vasalás, ha van nagyobb gyerek őt elviszed sétálni stb. Ne legyél erőszakos, a 6 hét teljesen rendben van, főleg hogy gondok voltak a picivel.


Hozzánk jöttek ebédet hozni barátok, de csak 5-10 percre maradtak. A 6-8 hét után maradtak itt fél-1 órát.

2012. máj. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mindenképp egyeztetek vele időpontot, nem mennék oda időpont egyeztetés nélkül! Én is kb 6 hétre gondoltam! Köszi mindenkinek!
2012. máj. 8. 14:07
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
gyermekágyi időszakot illik megvárni,onnantól már egyedi(koraszülött vagy nem,beteges vagy nem,influenzás időszak vagy nem,szívesen fogadnak látogatókat stb...) és egyeztetés kérdése! :)
2012. máj. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy mindenkinek adtam egy zöld jelet, és mégis mindenki le van pontozva! Ki csinálja ezt? Élvezetből csinálja valaki? Nem hiszem el! Amúgy köszi mindenkinek a válaszokat! A segítségem nagyon nem tudom felajánlani, hisz nekem is van egy gyerkőcöm, aki abban a korszakában van, hogy minden percemet leköti (másfél éves)! Esetleg sütit sütni, vagy valamit főzni és vinni nekik, az megoldható, de a házimunka nálam is akkorra marad, míg alszik a lányom, így abban sajnos nem tudok segíteni neki! Köszi mindenki válaszát!
2012. máj. 9. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!