Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit illik vinni baba-látogatóba?

Mit illik vinni baba-látogatóba?

Figyelt kérdés

Ma született meg a sógornőm kislánya és a megbeszéltek szerint holnap megyünk látogatni. Én arra gondoltam, hogy mivel a sógornőm cukorbeteg, viszünk neki diabéteszes nassolni valót, egy jobbfajta gyümölcslevet és a picinek egy kis zoknit és babasapkát. Nem tudom, hogy ez nem-e túl hétköznapi? Szeretnénk olyat vinni, aminek biztos örül és hasznára válik. Azonban nem szeretnénk ha a mi ajándékunk is "csak egy lenne a sok közül". Sajnos, méregdrága játékokat nem tudunk vinni, anyagi korlátaink szűkösek, de a jó szándék vezérel. (Egyébként a játék fölösleges is ilyenkor, úgysem tud a pici még játszani vele)

Kíváncsi vagyok a véleményetekre! Mi lehet hasznos (és nem túl intim) ajándék, ami lehet, hogy még nincs, de kellhet?


Nagyon köszönöm a segítségeteket!


2009. nov. 6. 11:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia a nasi nagyon jo ötlet.A zokni meg lehet megharagszol,meg sokan azt fogjàk irni,milyen nagyravàgyo vagyok,de szerintem nem ideàlis elsö ajàndéknak!

Egy zokninak sok értéke nincs,és szerintem azt a szülök eleget vesznek.

Helyette a kissapka és a zokni àra helyett vegyél egy rugdalozot ,tudod olyan plüss anyagut.Azt sokàig lehet mosni,akkor se megy tönkre,a foltok könnyen kijönnek belöle,és màr hüvös is van.Minden baba boltba talàlsz ilyet.

Vagy akkor inkàbb egy cumisüveg,mellé cumi,meg egy csörgö.Ha baràtnö lennél,akkor oké,de sogornö vagy,hàt tudom hogy ma màr minden olyan dràga de szerintem ne zoknit vigyél¨!

2009. nov. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szia! Most magamból indulok ki, mert nekem nagyon tetszett, hogy a család és a barátok megkérdezték, hogy mire lenne szükségem és így elkerűltük, hogy több ugyanolyan dolgot kaptam. Viszont a pénzösszeg is számít, hogy mennyit szánnál rá. Pl: Egy jó overált már kapsz 5-6000 forintért és a szezonja is itt van. Tudnék ajánlani baba ápolási termékeket(habfűrdő,testápoló,popsikrém ezekre mindig szükség van). Lehet kapni szundi kendőt, tök jó pofák, színesek és a babák nagyon szeretik. Remélem tudtam segíteni.
2009. nov. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod!

A barátnőmnek, amikor ő szült, szintén nassolni valót vittem be. De külön kérte is, mert ahogy mondta: borzasztó a koszt. :)

Zoknira azért gondoltam, mert őszi baba. Ha otthon olyan ruhában lesz majd, akkor jól jön egy kis lábmelegítés (vagy csak magamból indulok ki, mert én szeretek zoknit kapni ajándékba, mert fázós vagyok:):)).

Sapira szintúgy emiatt. Eddigi ismereteim alapján (meg amit a suliban mondanak), az újszülött a fejéről tud legjobban megfázni, tehát sapiból sosincs elég. :)

2009. nov. 6. 11:28
 4/18 anonim ***** válasza:

leginkább egy csomag pelust

ilyenkor ez a leghasznosabb, mert az elején bizony van olyan nap hogy 6-8 széklete is van a babának, amig ki nem tisztul teljesen

a rugi is jó, de a plüss műszálas, újszülöttnek nem ajánlott

2009. nov. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a Második Válaszoló válaszát is!


Sajnos, ruhákat sokat örököltek a másik unokától, így szinte minden van. De merem feltételezni, hogy a zoknik csak nem vándoroltak át, illetve ahogy nekem mondták "sapiból nincs elég"...

Kozmetikumokkal kissé óvatos vagyok. A barátnőm is elég sokat keresgélt, hogy melyik márka fog beválni. Bevallom, félek, hogy attól lesz majd a pici kiütéses, amit tőlünk kap. :)

2009. nov. 6. 11:31
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Minden válasz életmentő! :)
2009. nov. 6. 11:32
 7/18 anonim ***** válasza:
:)Lhet hogy akkor csak jo ötlet a sapka,de én mellé akkor is adnék még valamit.Szoval tök jo ötlet lenne kis dobozban egy sapi a zoknival,mellé egy cumi,cumisüveg,egy pici plüss maci.Igy màr nem tünik olyan kevésnek.
2009. nov. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szia! Leírom én miket kaptam, hátha valami megtetszik.

Szóval volt, aki "csak" pelust hozott, de abból két csomaggal, volt, aki tányér, kanál készletet, aminek később lesz haszna, de jól jött, kaptam körömvágó szettet, babafésűvel, kis alvó rongyit, cumit, popsitörlőt, ruhadarabokat, előkét, harisnyát, sapit, pici színes játékot. Ezek az "apróbbak". Nagyobb volumenű dolgok voltak a pihenőszék, zenélő körforgó, rácsvédő a kiságyra.


Szerintem egy pici csomagot állíts így össze. Anyukának pedig jó a nasi. :)

2009. nov. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Mi különleges fényképalbumot kaptunk, plüss borítása van, béka, kacsa színű, béka fej van rajta, kacsa fej a másikon, tépőzárral "becsukható". Szeritnem nem volt drága, de különleges. És örök emlék nekik.

Vagy egy olyan kis figura, ami ruha-anyag is egyben és hozzá tud bújni szeretgetni a baba.

A zokni-sapka párossal tucat-ajándékot adsz, nem lesz emlék, egyedi.

2009. nov. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
63%

11.44 vagyok, még eszembe jutott, kaptam éjszakai fényt, meg ilyen kifogót, poncsóra hasonlító baba törölköző.

Kozmetikumokat én sem vinnék, ilyen picinek még nem kell.

2009. nov. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!