Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor illik baba látogatoba...

Mikor illik baba látogatoba jönni? Mégcsak csüt. Jöttünk haza,1 hetesek vagyunk, de már voltak anyumék tesomék, anyosék. és még csomoan jönni akarnak. én meg nem akarom, fáradt vagyok. Hogy tudassam velük?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 20:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kerek perec mondd meg, hogy a baba x hetes koráig nem fogadtok látogatót, max a szűk családot. Ezt mindenkinek meg kell értenie.

Sok boldogságot!

3 hós kislány anyukája

2010. jan. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tejem majdnem ráment a sok látogatóra ! Egyszerűen mondd ,meg ,hogy még nincs itt az ideje !
2010. jan. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Nyisd ki a szád, és mondd meg nekik, hogy ekkor és ekkor érsz rá, mert most érthetően más dolgod van. Nem is értem mi ezen a kérdés...
2010. jan. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondtam, hogy ha készen leszünk a látogatók fogadására rögtön szólók, de most még nagyon feje tetején áll a világ, ráadásul délután (amikor mindenki jönni akart) extrán nyűgös a picúr. Ja, plusz védőnők is azt mondják, hogy kenjük nyugodtan arra, hogy ők nem javasolják a látogatást a baba minimum 6 hetes koráig.

Mellesleg tényleg nagyon védtelen még a kis immunrendszere, nincs szüksége a sok behordott bacira :)

Normális ismerősök ezt abszolút megértik szerintem, aki meg nem, amiatt nem érdemes szívbajosnak lenni.

2010. jan. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell mondani, hogy várjanak egy-két hetet, addig amúgy is minimum feküdnöd kéne, de régebben még sokszor a 6 hetet is kifektették a szülő nővel.

Én megmondtam simán. Volt belőle sértődés, de ez az én életem, és nagyon nem érdekel, hogy más mennyire sértődösködik, amikor ömlik belőlem a vér, leszakad a mellem, és óriási varrott seb kínoz a gátamon, hogy még ülni sem tudok. Hát sértődjenek meg.

2010. jan. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan megmondhatod bárkinek, hogy fáradt vagy és a babát is félted még, majd olyan két hónapos kora körül jöjjenek megnézni, de a szüleitek és testvéreitek részéről teljesen természetes, hogy azonnal látni akarták a babát. Én őket nem is sorolnám a látogatók közé, hiszen a család tagjai!
2010. jan. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
6 hetes korig csak a szuk csaladnak illik, mas akkor ha te kifejezetten hivod. Nekem anyosek megjelentek aznap delutan hogy hazajottunk, itt is voltak vagy 4 ora hosszat...tettem megjegyzest hogy milyen faradtak vagyunk....semmi..Nem mondom meg hogy hova kivantam oket. A masodiknal kerek perec megmondom hogy hol az ajto.
2010. jan. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

20:55

Már ne haragudj, de neked a párod anyukája nem a szűk családnak számít? Esetleg a saját anyukád sem?

2010. jan. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt mondd, hogy majd Te szólsz, amikor aktuális lesz, addig küldesz egy képet emilen, vagy ilyesmi.

Én a "közeli rokonoktól" jobban kiborulok, mint pl. a barátaimtól, szóval őket a kórházba hívtam be, és mindet egyszerre, otthonra nem jöhettek, így mindenki "elégedett" volt. (A másodiknál sikerült ez nekem is csak így... tanultam az első után én is...)


De szívbaj nélkül kitettem mindenkit, amikor elfáradtam: "Jó hogy itt voltatok, de most légyszi induljatok, mert pihenni szeretnék". Erre a szövegre általában veszik a cipőjüket...


Jó pihenést és babázást Neked!

2010. jan. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavartak a látogatók, különösen a közeli hozzátartozók, barátnőmék, anyukámék, anyosómék. Mondjuk a többieknek mi szóltunk amikor úgy gondoltuk, hogy mindketten készen állunk.
2010. jan. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!