Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? 16 hós kislányo...

Mit csináljak? 16 hós kislányomnál a nagyajkak külső része egy ponton piros. Kicsit olyan, mintha össze is "tapadt" volna, de nem sírt, mikor megnéztem. Ollyan, mintha " kenőcs szerűség " lenne ott. Ja, állandóan odakeni a popsikenőcsöt is.

Figyelt kérdés

Máskor is volt ilyen, de hamar elmúlt. Hétfőn megyünk védőnőhöz, akkor érdemes megkérdeznem? Más is járt így? Néhány napja vettem észre, hogy sokszor pelusban is arra jár a keze, de eddig azt hittük, azt mutatja, hogy pisilnie kell. Egyáltalán arra is ki kell törölni neki? Én mindíg kitöröltem, ahol láttam, hogy ki kell. Kétoldalt szokott lenni azon a részen fehéres "váladék".

Ez normális? Mi lehet a baj?


2012. máj. 8. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Minden este fürdésnél ugyan úgy meg kell

Mosni neki, mint magadnak szoktad!

Holnap reggel fürdesd meg, tusfürdővel mosd ki neki, hogy a sok krém kijöjjön onnét. Azért kell minden este megmosni neki rendesen, belül is, nem csak törölgetni, mert felgyűlik ott a sok krém, amiben megtapad a sok baci, és gyulladást is össze szedhet, valamint a sok kremtőlnami ott pang, össze is nőhet, mivel az hámosít!

Gondol viszket neki, azért piszkálja!

Hiába törlöd ki nedves törlővel, amit este fürdésnél le kell mosni, vagy törölközővel, az nem zsíroldó mint a szappan vagy Tusfürdő, ami feloldja a kenőcsöt. Pelenkázáskor csak a dombocskát kend be, és kétoldalt, bele ne menjen a krém, meg a fenekét, de én ilyen korban már csak napi 1x kentek be este.

2012. máj. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. máj. 8. 23:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Az összetapadásra van kenőcs is.
2012. máj. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm! Most nézem, nem tudom, jól írtam-e, de lehet hogy a nagyajkak belső részével van-e gond. Reggel peluscserekor megnézem, és megírom.
2012. máj. 9. 00:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden nap többször húzz végig egy fültisztító pálcikát a punciján a szeméremnyílásnál, hogy megakadályozd az összetapadást.
2012. máj. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ mindenkinek! Szerencsére már el is múlt.
2012. máj. 11. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!