Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék második babát, de...

Szeretnék második babát, de félek belevágni. Kérhetném a tanácsotokat?

Figyelt kérdés
Bocsi hogy ide írom ezt a kérdést,de kifejezetten tapasztalt anyukák válaszára lenne szükségem.Kislányom 22 hónapos.Szeretnénk párommal vállalni 2.babát.Kislányom még nem nagyon akar egyedül enni,csak babakocsiba vagy az ölembe hajlandó bárhová is elmenni.Nagyon sokat volt beteg így nem nagyon merem még külön szobába tenni.Nem tudom mi lenne ha terhes lennék.Mert ugye utána már emelni nem lehet,stb.Szóval az érdekelne hogy ti hogyan oldottátok meg azt hogy vigyázzatok magatokra,de a gyerek se érezze elhanyagoltnak magát?
2012. máj. 9. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
amíg félsz belevágni addig ne vállalj be második gyereket. ha a szivedbe és a fejedbe ezt el tudod intézni és készen állsz rá akkor vágj bele
2012. máj. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy veszélyeztetett terhes, lehet és kell is emelgetni, nem jó ha már a terhesség alatt kirekesztettnek érzi magát a nagyobb. Nálunk a sógornőm már kisterhesen sem emelte fel a lányát (cipelni nem kellett mert már 3 volt) de ha a kislány az anyja ölébe mászott, már rászóltak, hogy nem szabad, a baba miatt. Na, nem is a legfelhőtlenebb a két gyerek kapcsolata.(nem csak emiatt persze)


Nekem 20 hónap van a gyerekeim között, a nagyot emelgettem végig, etetőszékbe, kádba, pelenkázóra stb.Szóval ez nem probléma szerintem.

Az egyedül evés, hát próbálkoznia azért már kellene.

Ölben sem cipelnék egy ekkora gyereket sehová, viszont mi babakocsizunk még, a fiam 2 éves, a lányom 5 hónapos. Én vettem testvérkocsit, mert a fiam is szeret kocsizni, és terhesen a dögmelegben már délelőtt 10kor szét voltam csúszva és el tudtam volna állva aludni, képtelen voltam utána rohangálni.

Amíg viszont kételyek vannak benned, ne vállaljatok második babát!

2012. máj. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!afelől nincs kétségem hogy szeretnék babát,csak attól félek hogy a lányommal veszélyeztetett voltam és mi lesz ha megint baj lesz?Nagyrészt még mi is babakocsizunk,csak az a baj hogy itt(vidéken lakunk)mindenki megszól azért hogy mért ül még ilyen nagy gyerek babakocsiban.Ezért próbálunk néha gyalog menni pl.boltba de mindíg az a vége hogy hazafelé cipelem őt is meg a szatyrot is.
2012. máj. 9. 16:22
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

szio, en is feltem, modtak az anyukák,hogy a masodik konnyebb lesz..én nem hittem el

2 hos a babam, álom gyerek, a ferjem mindig kerdi,hogy normalis e,hogy ilyen nyugodt..


egyebkent szerintem azert is van,mert en nyugodtabb,tapasztaltabb vagyok, vagy ki tudja..:)


a fiam 3 eves, nem feltekeny, mindenki kerdi, egyszeruen csak figyelunk ra, ez csak nevelés kérdése,meg a gyerek vermersekletee :))


(nem nyaljafalja a hugát, csak elfogadta,neha csorog neki, simogatja.. az o huga,es buszke ra :))

2012. máj. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok,falun élek.


Figyi, nekem 6 hónapos terhesen is beszóltak (akkor múlt a fiam másfél) hogy egy ekkora gyerek miért ül babakocsiban.Na,akkor besokalltam, azért, mert a főút mellett nem fogok rohangálni egy dinnyehassal a gyerek után!

Most a fiam az elszaladós korszakát éri, mi elég nagy távokat teszünk meg,őszintén ha beszólnak, csak annyit mondok: ha akarja, cipelje ő haza a gyereket, a bevásárlást, a kisbabát meg a nagy motorját...na,akkor befogják.

Ne foglalkozz másokkal,megkeseríted a saját életed!

2012. máj. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!