Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a két gyereke között 1...

Akinek a két gyereke között 1 év körüli korkülönbség van, azok tervezték a második babát, vagy véletlen volt? Nem féltetek ilyen hamar belevágni még egy gyerkőcbe?

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 20:46
1 2
 1/11 poci-maci ***** válasza:

szia nekünk azért 1 kicsit több lessz a 2 gyerkőc között kb 18-19 hónap attol függ hogy a pocaklakó mikor akrar kibújni

nem terveztük ez becsúszott :))

2010. júl. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem tudstosan ilyen kis korkülönbséget vállani nem jó senkinek,se nagynak, se kicsinek, se anyunak, arról nem is beszélve, hogy szervezetnek is regenerálódnia

kell(ene)

Ha becsúszik.. hát az más, de én tuti a Dunának mentem vona:-))))

2010. júl. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

az egy év korkülönbség sztem irtó ritka. 3 hósnak kell lenni ahhoz a nagynak mikor fogan a 2-eske... Sokan még olyankor nem isi menstruálnak.

Nálunk 10 hós volt a " nagy" mikor becsekkolt a kicsi. Terveztük. :) 2. próbálkozásra jött össze. Eleve kis korkülönbséget akartunk, meg - tudom, hülyén hangzik - de én úgy voltam vele, hogy a nagyobbik annyira nehéz eset volt (mindent kikaptunk amit csak lehetett. nem alvós, nem evős, nyűgös, hasfájós, fogfájós, éjjel kétszer evős még ma is, stb.stb...) hogy mit nekünk még egy. A második csak jobb lehet! .DDDDD viccet félretéve, nekünk szimpibb volt az egyszerre babázós éveket végignyomni, mint ott állni egy 3 évessel aki mellett már "kapsz levegőt" és akkor kezdeni előröl az egész éjszakai virrasztós, állandó pelenkázós hónapokat...

2010. júl. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

második

nekem 9 év van, ez a tuti:-))))

2010. júl. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát jó az egy év tényleg kevés... :) Akkor másfél 2 év. :)
2010. júl. 28. 21:11
 6/11 anonim ***** válasza:
a gyerekeim között 16 hónap van. Nálunk a 2. baba is tervezett volt. Azért gondoltuk, hogy johet a kistesó, mert az elsőel minden könnyen ment (pont fordítva, mint az egyik előttem szólónál). Nem volt bennünk félelem, hogy mennyire lesz nehéz a két kicsivel.
2010. júl. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És mennyire volt nehéz?
2010. júl. 28. 21:30
 8/11 anonim ***** válasza:
hát most még benne vagyok a sűrűjében, mert 3 és 19 hónaposak. De nem vészes. Akkor érzem nehéznek, mikor mindkettőnek kell egyszerre enni, vagy nyűgösek, vagy például van úgy hogy délelőtt 11-ig nem tudok egy pohár vizet meginni, mert felkeléstől etetek, pelenkázok, aztán újra, mert épp mindketten bekakilnak. De egyébként tök jó, mert a nagylányom nem lett féltékeny, szeretgeti, puszilgatja a húgát, segít pelenkázni (ő hozza oda nekem). De szerencsém is van velük, mert este 8-kor már csend van a lakásban, mindketten alszanak és csak 5-kor kel fel a kicsi enni, aztán alszik még egy pár órát. Ti mennyi korkülönbséget terveztek?
2010. júl. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyanaz a helyzet, mint az utolsónál. Tervezett volt a kistesó, és 16 hó köztük a korkülönbség. Annyira jó volt minden a naggyal, hogy bátran vállaltuk a kicsit. Szeretnénk majd harmadikat is 2-3 év múlva, ezért terveztük ilyen hamar a másodikat. És nem bántuk meg!Nehéz volt az első 5-6 hét, de most már (holnap lesz 3 hós a kicsim) belerázódott mindenki az új helyzetbe. A nagy imádja a kicsit, és fordítva is így van.Mi pedig apával boldogan lesünk, amikor gagyarásznak egymásnak :-)
2010. júl. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tesóm és köztem 13 hónap van, tervezettek voltunk mindketten. Anyukám jól bírta, sosem panaszkodott.

Nekem 22 hónap lesz a két gyerkőc között, ők is tervezettek. Szerettem volna hamarabb is, de a szoptatás alatt én nem estem teherbe.

Az átlagcsaládoknál másfél-két év a korkülönbség a tesók között, még egy anya sem halt ebbe bele :)

2010. júl. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!