Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák tudtok nekem segíteni?...

Anyukák tudtok nekem segíteni? Kislányomnak 3 napja nagyon csúnya vörös a fene a végbélnyílás körül 2 cm-es körben. Már nagyon sajnálom szegényt, törlésnél nagyon fáj neki. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Minden megoldás érdekel. (Nem a pelenkától van.) Hogy tudom neki elmulasztani hatékonyan. A popsikrém eddig nagyon bevált, most már púderezem neki.

Nagyon sajnálom őt. Szenved...és már én is a látványtól.

Köszönöm a segítséget előre is.


2009. jún. 25. 09:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a picúr? Nálunk ugyanez volt a fogzás körüli időszakban, savas lett a széklete és nagyon ki volt pirosodva a végbélnyílás környéke. Én a sudokrémmel kentem a védőnő tanácsára és két nap alatt elmúlt.
2009. jún. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a gyógyszertárban készített popsikrém segített!
2009. jún. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne hintőporozd, mert csak rontasz a helyzeten, a hintőpor szárít. Valami jó popsikrémmel kend sűrűn és vastagon. Ha nem múlik a doki kiír egy kencét, ami 1-2 nap alatt rendbehozza /pl Elocom/.
2009. jún. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős? Ha még nem mászik el, tedd le pelenkázóalátétre, és hagyd szabadon a popsiját. Lehet, hogy jön a foga, és azért piros. Elvileg olyankor megváltozik a széklet és az kicsípi.

Napközben többször is mosd le tiszta vízzel, néhány napig ne használj törlőkendőt (esetleg másfajtát vettél?) lehet, hogy azt nem bírja.

2009. jún. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, fogzik. Uhhh....akkor azért. Ha vastagon bekenem, akkor talán elmúlik, kipróbálom.

Köszönöm mindenkinek.

2009. jún. 25. 09:42
 6/13 A kérdező kommentje:
7 hónapos lesz...
2009. jún. 25. 09:43
 7/13 anonim ***** válasza:
Ilyenkor az is segít, pelenkacserekor nem popsitörlőt használsz, hanem csak vizes vattát. Nekünk a neogranormon kenőcs szokott még segíteni.
2009. jún. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is a neogranormon vált be, illetve ha már kúszik-mászik, akkor például az is jó, ha vársz, míg a popsi megszárad és ráhúzol egy jól szellőző, lehetőleg pamut rövidnadrágot, és hagyod kicsit abban mozogni. Így is egész jól szellőzik a popsi, ami sokat segít a gyógyulásban. Ha meg baleset van, csak lehúzod a nacit és adsz rá egy másikat.
2009. jún. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is a Sudokrém vált be rá, pikk-pakk elmúlik tőle!
2009. jún. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindenkinek más válik be, a válaszokból is látszik. Nekem itt ajánlotta egy anyuka (azóta is imába foglalom őt), a Dm-ben kapható német bio Weleda Calendula babakrémet (speciálisan a pelenkával fedett bőrre). Nálunk csodát tett!

2009. jún. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!