Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Összevissza adok enni a babámnak?

Összevissza adok enni a babámnak?

Figyelt kérdés

Anyósom szerint nem táplálom megfelelően a 8 hós gyereket. Reggel, délben, 19.00kor és fürdés után 200ml tápszer, 10órai 190g gyümi egy babakeksszel vagy pici túróval, uzsonna kevés zöldség husival, mert nem eszik egy egész adagot nem tejjel pótolom, hanem gyümölcssel, püré vagy friss banán, alma, kiflivég, ilyenek. Inni csak vizet kap. Anyós szerint levesre van szüksége, nem pürére!

Én vagyok az ökör hogy foglalkozom vele, vagy tényleg igaza van?!


2012. máj. 14. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs azzal gond, ahogy csinálod, viszont az este 7 és a fürdés utáni tápszer egy kicsit sok és közel is van. De napközben is próbálj meg fokozatosan valamit kiváltani. Nem kell siettetni, de egy kicsit több szilárdra lenne már szüksége.
2012. máj. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kap elég folyadékot, ráértek még a levessel. A zöldség husival inkább ebédre kéne. Szerintem jól csinálod egyébként.
2012. máj. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én 8 hónapos babám több szilárd étkezést kér.

Nálunk már csak reggel és elalvás előtt van tápszer. (Mostanában lett az, eddig szopott.)

Ébredés után kb. 200 ml tápszer

Délelőtt gyümölcs keksszel vagy Sinlaccal, babapiskótával vagy babajoghurt

Ebédre húsos főzelék

Uzsonnára gyümölcs keksszel vagy Sinlaccal, vagy babapiskótával, vagy babajoghurt, vagy tejpép

Vacsora este 7 körül főzelék

Elalvás előtt kb.200 ml tápszer


A főzelékből vagy gyümölcsből ő sem eszik nagy adagokat, de az elég neki. Mióta 2-szer van főzelék, azóta gyarapszik jobban. Mióta nem szopik, átaludja az éjszakát.


Tulajdonképpen ráértek, nem kell sietni, de bevezethetnél még egy szilárd étkezést.

2012. máj. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok: leves szerintem nem kell még neki, max. levesből kivett dolgok turmixolva.

Én bevezettem már a túrót, sajtot, illetve kevés adagban a natúr joghurtot és kefírt. Ez utóbbi azért jó, mert a főzelék végre normál főzelék, nagyon pici natúr joghurtos habarást tudok rá tenni. Nagyon Light verzióban, de majdnem olyan, mint a mi ételünk.

2012. máj. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ennyi tápszer mellett nincs szüksége még levesre is. Gondolom anyósod már ilyenkor kevesebb anyatejet, vagy tápszert adott anno a fiának, amellett elfér a leves. De így felesleges lenne
2012. máj. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos egész pici kora óta rossz evő volt és próbáltuk mindenféleképp etetni még 2 óránként, mert többet evett, mint amikor próbáltuk húzni az időt, hátha jobban eszik éhesen, ezért megmaradt a 19órai evés és a 21 fürdés utáni, és most sem bírja ki még akkor sem ha este 6kor adok utoljára, és persze nem is bántam, örültem minden kortynak.

De holnaptól kiváltom az ebédet is. Azért az uzsonna lett kiváltva a tízórai után, mert akkor délben nagyon jól ette a tápszert, de ha 2 szilárd étkezés volt egymás után, akkor a tápszer már nem igazán kellett.

Most viszont nagyon jól eszi hála Istennek és hízik is jobban, ezért nem váltottam ki a harmadik étkezést. De akkor mindegy mennyi zöldséges husit eszik, vagy főzeléket, ne pótoljam semmivel? Tejpépet nem szereti, sajnos :(

Köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 14. 13:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Reggel és este kéne adni a tápszert, Tízórai uzsonna gyümölcs vagy tejpép, ebéd pedig husosfőzelék, vagy levesből ki szedett husi zöldségek.
2012. máj. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!