Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan viselkednétek, mit...

Hogyan viselkednétek, mit tennétek a helyemben, hogy ne akasszon ki teljesen az anyósom?

Figyelt kérdés
A legjobb lenne nem foglalkozni vele, de sajnos már olyan szinten piszkál, hogy nem tudok róla nem tudomást venni. Van még valaki ilyen helyzetben az anyósával? Hogyan reagáltok le bizonyos eseteket?
2012. máj. 14. 14:34
1 2
 11/18 sumergo ***** válasza:
100%

Tedd helyre egyszer alaposan, határozottan. A finomkodás nem segít hidd el, tapasztalat. Lehet, hogy pár napra megsértődik, de aztán megtanulja hogy "hol a helye"! Sok sikert.

(Nálunk soha semmibe nem üti bele az orrát azóta! Csak akkor segít, ha kérem, csak azt csinálja amit megbeszélünk!)

2012. máj. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
59%

Azért sokszor a menyecskék is elvetik a sulykot. Ez a "tudja meg hol a helye", meg "tedd helyre", kb mintha valami korcs kutyáról beszélnétek...Én anyósom is megér egy misét, olyan sztorik vannak róla hogy az ember haja égnek áll, mind mint anyós, mind mint nagymama, de soha az életben nem beszélnék róla/vele ilyen tiszteletlenül. Tiszteletlen menyecskéből lesz a leggörényebb anyós, ahogy mondani szokták, ugyanis aki már fiatalon sem tisztel más női családtagot aki az ő imádott férfijéhez tartozik (tehát a férjének édesanyját), az időskorára a fiának feleséget olyan szinten ugatni fogja, mint kutya a Holdat.


A tiszteletet nem lehet úgy elvárni, hogy te közben úgy beszélsz róla, mint egy nyomorék ebről. Ismétlem: én anyósom is a tipikus anyós, akiről az anyósviccek szólnak, de én pontosan ennyivel is különbnek érzem magam, hogy nem süllyedek le egy bizonyos szint alá, hogy én legyek a tipikus meny, akiről meg a meny-viccek szólnak. Anyós és meny ebben ugyanis sokszor egyformák: mindkettő a család főasszonya akar lenni, csak egyik alulról nyomja lefelé a másikat, másik meg felülről a másikat. Jó hülye játék ez....ennél sokkal egyszerűbb az udvarias, de határozott megoldás, amihez bizony az is hozzátartozik, hogy a háta mögött sem beszélek úgy a férjem anyjáról, mint valami "rühes állatról, akinek meg kell tanítanom nekem okos menynek hol a helye."


Mert így én sem vagyok különb..

2012. máj. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 sumergo ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, nagyon tévedsz, az előző anyósommal nagyon jó volt a kapcsolat, de ez a mostani 100x rosszabb, mint amiről te beszélsz.

Sajnos nem lehet szebben fogalmazni azt, ami nálunk történt. Kerek perec megmondtam, hogy a lányunk az unokája, mi vagyunk a szülei, az lesz, amit mi mondunk, ha tetszik neki, akkor részt vehet az életében, ha nem, akkor nem szükséges látogatni minket. Ezt értettem helyretétel alatt, ha tudsz rá szebb szót, akkor használd azt. Nem, nem megbeszélés volt, hanem ultimátum, hogy ez van, vagy nincs unokázás. Azért csípem, hogy látatlanban kritizálsz, mikor fogalmad sincs semmiről! Az én anyósommal SENKI nem tud kijönni, sem rokonságban, sem szomszédok, azért ez nem véletlen! Amióta "helyre lett téve", megtanulta a leckét, és sokkal jobb lett a viszonyunk. Ez van, ez az én tapasztalatom, mindenkinek kívánok az enyémnél jobb anyóst!! ( Sokszor gondoltam, hogy milyen szerencsés, akinek nincs is!!!)

2012. máj. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
38%

Pontosan erről beszéltem: ultimátum, azt csinálodamitmondunkvaneltiltalakazunokától.


Nem szép, nagyon nem. Adja az ég, hogy ne ilyen menyet fogjál ki, mert akkor visszajössz majd 30 év múlva sírni ide, hogy a menyed eltiltott az unokától, és úgy beszél veled mint a felmosóronggyal......

2012. máj. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
28%

Van benne igazság , amit írsz, 77%-os!

Egyszer még mi is leszünk anyósok...plusz aki állandóan szidja az anyósát, először nem a gyerek füle hallatára, később úgyse fogja megállni a gyerek előtt is szidni fogja, az meg majd visszamondja.Önkéntelenül is.

Tehát van ez a "megmondomnekiakutyamindenititténvagyokafönők" meg a "megmondom neki finoman, vagy egyátalán nem mondom meg neki csak max. mosolygok rajta" . És nagyon nagy a különbség!

Higgyétek el, azt a ledöbbent fejet, amikor jön a kis "húzásaival" és még TE köszönöd meg, hogy pl. felhívta a figyelmedet a sarokban a pókhálóra, és máris hozod a partvist, hogy lássa is h lekerült onnan....Nagyon szívmelengető, hogy több észrevétele nincs hirtelen, mert totál lefagy.......Én javaslom, ki kell többször próbálni :))

2012. máj. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
28%
77%-osnak igaza van tökéletesen. Nagyon jól látja a dolgokat, hiába pontozzátok le. Az én anyósom is hűha, de egyet sose felejtek el. Akármilyenek is, nagyon jó embert neveltek a Páromból!!! Valamint ha Ők nem lettek volna, most talán Párom sem lenne, de legalábbis nem született volna meg Életem Szerelme! Nézzen kicsit mindenki magába is Lányok/Hölgyek! :)
2012. máj. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 sumergo ***** válasza:
100%

Ti tudtok olvasni? Nem hinném, hogy bennem van a hiba, le is írtam miért, az első pár mondatot olvassátok el értő olvasással, ha lehet. Nem ettől lesz valaki rossz anyós, mert nem jön ki az anyósával. Csak 1 napot töltöttetek volna el az anyósommal, szerintem sírva menekültetek volna! Bevallom volt egy időszak, mikor szakítottunk is a párommal, pontosan emiatt, mert akkor még nem is laktunk együtt, csak belegondoltam, hogy nekem nem szükségem rá, hogy ilyen kötekedő, akadékoskodó, okoskodó embert el kelljen viselnem. ( Előző anyósommal remekül kijöttünk, neki viszont akkor is még nagyon rossz volt a viszonya az anyósával, nála már eleve megdőlt a ti feltételezésetek, hogy aki rosszban van az anyósával, az rossz anyós lesz, mert nagyon is jó anyós volt.)

Viszont amióta tudja, hogy a családban hol a helye, mi a szerepe, egész más lett a helyzet. Ha nem tettem volna így, még mindig elkapna a gyomorideg, mikor látom hogy jön. Régen így volt, na mindegy, nem is értem miért próbálok megmagyarázni olyat, amit nem AKARTOK megérteni. Életem legjobb döntése volt ez a helyretétel, a nyugalmam megér ennyit!!! Még akkor is, ha szerintetek ettől rossz ember vagyok!

2012. máj. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azért ha figyelmesen elolvassátok sumergo válaszát láthatjátok, hogy nem írt ő olyan borzasztóan nagy dolgot. Ezzel nem az anyósát ócsárolta és ezt a rühes kutya izét NAGYON túlzásnak vélem. Ő csak a határozottságra szerette volna fordítani a hangsúlyt szerintem. És azt egyáltalán nem értem, hogy akinek rossz az anyósa az később szintúgy rossz anyós lesz. Hol itt az összefüggés? Nagyon hálás vagyok anyósomnak a fiáért ez evidens. Az is az, hogy nem beszélek vele tiszteletlenül, csúnyán, hangosan. Ehhez nincs jogom. DE valahogyan azért meg kell védenie az embernek magát! Nálunk pl történt olyan, hogy anyós kezében volt a baba (mindig odaadom neki, eszembe sem jutna, hogy ne így tegyek) és folyamatosan mondta: ne fektesd állandóan a gyereket ( 8 hós a lányunk és "még" nem áll fel egyedül, amit mi nem tartunk bajnak de szerinte az én hibám), nem esztétikus a szobába a szőnyegre plédet teríteni mert régen is a földön volt a gyerek (laminált padlónk van, ami csúszik és hideg, ezért takarok rá szép, tiszta, mintás babaplédet, amit könnyebb is tisztán tartani), csak a hülye védőnőre hallgatok akinek kölyke sincs, már 8 hós a gyerek, de még nem eszik rendes kaját (mindent eszik amit szabad neki, de ő tejet akart vele itatni meg májat etetni és ekkor mondtam, hogy azt még nem szabad és azóta ezt hallgatom) ja és a legjobb, hogy az is valahol az én felelősségem, hogy még nincs foga a babának. Na ezek után mondtam neki, hogy köszönjük, de a baba a mi kislányunk és úgy neveljük ahogy szeretnénk. Erre a kezembe nyomta a gyereket és azt mondta, hogy többet nem jön, elértem amit akartam. És ezek után legyek kedves és arra gondoljak, hogy neki köszönhetem a férjem? Azért ami sok az sok.
2012. máj. 16. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!