Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor tej alapú milupa...

Most akkor tej alapú milupa italt vagy tejet adhatok neki? Reklám vagy valóság?

Figyelt kérdés
1éves kisfiamnak már azt mondta a dr nő,hogy adhatok mérsékelten tejet-tejes dolgokat,de olvasgatom a reklámokat és a tej alapú italt ajánlják...nem tudom mit tegyek,igazi tejet kapna forralva ,hígítva..annak idején mi is anyáink is ezt itták-nem lett semmi bajuk..és nem 1évesen kezdték..elég jó tanácsokat ad a az orvosunk de mindenhol máshol mást hallani-nem tudom,hogy a reklám miatt,hogy azt adják el vagy tényleg van alapja.Tudom,hogy a tehéntejet nehezebben emésztik a gyerekek ,meg a veséjük sincs még annyira kifejlődve,de az orvos szerint egy évesen már nyugodtan lehet neki adni,már ők annyira készek rá...ti,hogy csináljátok,mit tennétek???..még annyit ,hogy ő anyatejes volt tisztán,4.5hónapos korig csak azt kapott utána hozzátápláltam neki és olyan 10hós korától kap tápszert este+cici-ez már csak a bónusz,mert már nem sok tejem van ,de még éjjel kapja azt is...
2009. jún. 26. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha a családban nem fordult elő tejallergia, akkor fokozatosan bevezetheted a tehéntejet, persze eleinte hígítva. Ezek a mostani tejalapú italok, babatejek szerintem a pénzről szólnak.. Persze, ha valamiért nem ihat a gyerek tejet, akkor érthető, ha ezt iszik. Sokszor olvasom, hogy 3 éves korig ezeket ajánlják. És aztán ha oviba kerül, akkor meg rögtön kapja a sima bolti tejet, kakaót, tejbegírzt stb. Igen, ha ok van rá, akkor adj neki "tápszert", de ha nincs, akkor jó a tej is.
2009. jún. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan adhatsz már tejet. Ez csak reklámfogás, hogy el tudják adni a pancsolmányukat és többet költs rá. A Milupa nekem is küldött olyan irományt, miszerint 3 éves korig ezeket a lötyiket kell adni. Ezeket csak azért találják ki, hogy valaki megvegye ezeket a tejitalokat, mert különben nem kéne senkinek.
2009. jún. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Erre az igazgat senki sem fogja tudni megírni.

Nekünk a védőnő a tej-ellenes, egészen pontosan azt mondta, hogy szerinte ne adjak a gyereknek tejet, ha nagyon muszáj, akkor csak zacsis, 2,8-as, forraltat, hígítás nélkül, mert a hígított vagy 1,5-ös tej csak a helyet foglalja nem táplál. Viszont a doki szerint egy éves kor után nyugodtan kaphat tejet, na légy okos.


A lányom 9,5 hónapig szopizott, ebből 7 hónapos koráig csak anyatejet kapott. 1 éves volt, amikor kipróbáltuk a tejet, nagyon szerette, nem is fájt a pocija tőle, de a feneke úgy kipattogzott, hogy nem győztem ápolni.

Én mindig nézem, hogy hol akciós (most éppen a Brendonban 1599) és akkor betankolok. Nem kerül lényegesen többe, mintha a zacsis tejet forralgatnám.

2009. jún. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
nekem a gyerekorvos a az 1 éves vizsgálaton azt javasolta, hha anyagilag megtehetjük, akkor babatejet egyen a fiam és ne boltit. én egyébként sem adnék neki bolti tejet, mert nem értem, h mi tápláló a vízzel higított tejben? ráadásul a fiamnak 8 hónapos koráig gáz volt a veséjével, szóval kizárt, h bolti tehet adjak neki. egyébként tényleg nem sokkal drágább mint a bolti.
2009. jún. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

az utolsó válaszolótól kérdezném ha baba tejre szokatod és egyszer nem fog tudni baba tejet kapni akkor mi lesz?

pl bölcsi ovi stb..én a babab vízzel voltam így vettem egy párszor majd mikor már forralni kellett másnap-m,ert rá van írva mindegyikre,akkor tökre opálos színű lett,amíg y csapvíz forralva is szép tiszta-na akkor most légy okos.soha többet nem veszek babavizet-na meg a babdolgok,alá írom,hogy nem adjunk rögtön olyat amit mi eszünk...pl-tejből én is bio tejet vettem neki,de mikor megszokja egy két hét után adok majd neki rendeset3.5feleset-mi ezt isszuk..van egy ismerősünk mindenből baba dolgot vesz-víz,tej,felvágott stb...a gyerek állandóan beteges,hófehér lipántos..és már 3éves elmúlt.

Mikor fogja normál dolgokhoz szokatni?:...na mindegy,megerősítést akartam csak nyerni,valószínű én maradok az igazi tejnél-tehén kecske stb..mert lehet ilyet is benni,felforralom és majd felesbe kapja,ha meg kicsit nagyobb lesz tisztán..

2009. jún. 26. 13:37
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én kizárt, hogy ilyen pecsmegeket adjak a gyerekemnek, mint babatej, babajoghurt vagy babapuding...

Szerintem ez csak arról szól, hogy a ember mindent megvesz a gyerekének. (kutacsvédő meg társai...)

ez olyan mint a cicatej...cicavíz

Szóval én még várok, bár már elmult 1 éves a lányom, de a boltinál maradok.

2009. jún. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Azért a bolti tejet nem húznám én így le. Nincs azzal baj, oké, kicsit hígabb, vizesebb, de azért tej az. De én már 3 hónapja átszoktam arra, hogy kijárok a piacra és ott veszek nyers tejet (160 Ft/l!!!), itthon felforralom és kész az igazi, laktató, finom tej. Én is ezt iszom már, nagyon jó. A Lidl-ben a legolcsóbb tartós tej kb. 150, na ez egy tizessel drágább, szerintem ennyi pénzért ennyire jót nem nagyon lehet máshol kapni, én már tuti nem veszek se babatejet, se boltit (max ha utazunk), ráadásul ehhez képest azért igen drága a babatej.
2009. jún. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

NA a tartós tejet hagyjuk-mert az azért tartós,mert tartósítós...nem hiába áll el hónapokig.Még ha hőkezeléssel is írják,nekem nem mondja senki,hogy nincs benne tartósítószer.

Maradjunk a piacon az igazt bocitejnél,amit bár forralni kell,de tutira jobb mint bármelyik.

a boltiak,meg változók..lásd ha megsavanyodik-savanyú vagy leserű esetleg büdös??...ez is attól függ mi van benne..az igazi elvileg savanyúnak kellene legyen és még ehető lenen az is..nem hiába abból lenne a többi dolog-túró stb..,de ami büdösödik meg keserű lesz azt inkább hagyjuk...

2009. jún. 26. 14:02
 9/12 anonim ***** válasza:

13:12es vagyok.

nem fogja a gyerekem 18 éves koráig a babatejet inni, de 2 éves koráig igen, mégha ez itt nem is tetszik az anyukáknak. a véleményemet kérdezted, elmondtam. érdekes, h aki nem ért egyet, azt lehúzzátok.... mindegy. nem is ez a lényeg. nem kap a fiam babafelvágottat, meg semmit, ami baba, csak tejet. 14 hónapos, SOHA nem volt eddig beteg... még csak orrszívónk sincs itthon. szóval ez egyáltalán nem attól függ, h mivel eteted, hanem, h milyen géneket hozott. nem is értem. mert babatejet iszik azt jelenti, h mindenből babát kap???? te jó ég. kicsit felháborodtam...

ezt is jól ponzozzátok le, mert nem vagyok bolti tej párti.

2009. jún. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom te kihez beszélsz hozzám vagy másokhoz,de én nem is pontoztam senkit még..nem kellene általánosítani,vagy személyeskedni.Kíváncsi vagyok majd ha elutaztok egyszer és nem tudsz baba tejet beszerezni mi lesz,mert sztem semmi..és ha csak a géneken műlik akkor miért adsz neki azt?Mi van benne,hogy az jobb mint a másik az igazi???Mert sztem az igazinál nincsen jobb.Nekem tökre mindegy,hogy mivel eteted a gyerekedet meg az is ,hogy más mivel csak néha komolyan mosolygok a dolgokon,hogy eladják ezeket a dolgokat baba néven és sztem lövésed sincsen mi van benne...csak azt tudjuk,hogy rászokatják az embereket,hogy 3szoros áron vegyék meg.meg ha már babából ezt veszed akkor másból miért nem?ezt sem értem..de egyébként a beírásom nem rólad szólt még ha magadra is vetted vagy ismertél,egy ismerősömről...és azoknak már elmúlt a fiuk 2éves és utána kezdődtek a betegeskedések...na mindegy,sztem nincs köze ehhez....mindenki értse úgy, ahogy akarja és annyit vegyen belőle magára amennyiben magára ismer.Feltettem egy kérdést amire meg volt a véleményem de érdekelt másé is,de úgy látszik ez már nem rólam szól....
2009. jún. 26. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!