Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálhatok rosszul az...

Mit csinálhatok rosszul az altatással? Nincs rendben szerintem.1 éves lesz.

Figyelt kérdés

A lányom kb. egy hónapja csak egyszer alszik egy nap. De az utóbbi két hétben nem alszik többet fél óránál. Ebéd előtt tudom letenni úgy, hogy odajön hozzám, cicit kér, és azon elalszik. 15-30 perc múlva felébred, általában sírva, próbálom visszaaltatni szopival, simivel, Dentinoxszal, hiába. Aztán már nem hajlandó estig aludni.

Próbáltam már mindent:

-megetetni előtte szilárddal

-letenni, amikor csak kicsit álmos

-húzni, amíg nagyon álmos lesz

-sétálni előtte, alatta, helyette...

Semmi változás. Estefelé már nagyon nyűgös. Én már engedném, bármikor aludjon, de nyolcig csak a sírás, vacsorát sem eszik. Így aztán éjjel kétszer ébred enni. Ezen kívül alszik éjjel este 8-tól reggel 7-ig.

Nem a papírformát kérem számon, de látom rajta, hogy szem. szerint neki több alvásra lenne szüksége.

Mit tanácsoltok, ill. hol rontom el?

Különben van napirendje, és az esti nyügit leszámítva jókedvű, fejlődik.


2012. máj. 16. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Az enyém ekkora korában csak állandóan mozgó babakocsiban sétáltatva aludta végig az idejét. Ő is picit megébredt (mint minden gyerek) 20-40 percenként, de ha döcögött alatta a kocsi, visszaaludt. Sokszor volt, hogy 3 órán át sétáltunk megállás nélkül...
2012. máj. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is csináltam jó sokáig, de az a baj, hogy déltájban túl meleg lesz a sétához, nem tudom megoldani a több órás kintlétet. Mégis az volna a jó, ha a saját kis helyén aludna, hiszen már nem kicsi baba...
2012. máj. 16. 12:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak cicivel tud elaludni, vagy magától is? Én már megtanítanám magától is elaludni. Nehéz dolgod lesz, ha eddig csak cicin aludt el. Pár napba beletelik. Az is jó, ha nem feltétlen alszik az ágyban, csak pihen, játszik. De csendes pihenő van. Ezt is neked kell irányítani.

Azért kelhet sírva fel, mert a babák az elalvási helyzetet keresik, ha hirtelen fiziológiásan is megébrednek picit.

Valószínű ilyenkor már annyira felébred, hogy nem tud visszaaludni.

2012. máj. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond a cicin elalvással, enyém 14 hós és többnyire úgy alszik el. Néha meg csak simizem, puszilgatom. A babakocsi nem jó megoldás, mert abba beleszokik és mi van, ha éppen olyan idő van, hogy nem bírsz menni vele?.

Szerintem fogzik és túl pörög és ezért már nem bír elaludni.

Az enyém MOST áll át a napi 1 alvásra, pedig kisebb korában, meg most is későn kelők voltunk. Ez azt jelenti, hogy fél 9 előtt szinte soha nem kelünk.

Majd elmúlik ez a sírva ébredés biztosan, de szerintem próbáld meg letenni 2x. Én mindig az órát néztem, hogy olyan 2 és 1/2-3 órát bírt ébren lenni és aztán mentünk aludni. A nappali alvásnak is kell egy rituálé, nálunk csak annyi, hogy végignézi az ágyról, ahogy becsukom az ajtót, behúzom a függönyöket.

2012. máj. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A cicin lévő elalvást is megszokja, a tej viszont nem tart örökké! Idő kérdése, meg kell egyedül tanítani elaludni.
2012. máj. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, de szerintem rosszabbul jár, ha babakocsihoz szoktatja. Egyedül meg később is megtanulhat elaludni. A tej meg, ha eddig volt, akkor már nem lehet vele gond, addig lesz, ameddig csak akarják.
2012. máj. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Odaszaladsz rögtön, amikor felsír? Ha igen, próbáld ki, hogy 2-3 percig egyáltalán nem reagálsz rá (csöndben vagy másik szobában), ez nálunk most már sokszor beválik. Nem tudom, van-e valami cumija, rongyija a cicin kívül), esetleg lehet ilyesmivel is próbálkozni.


Egyébként az enyém most 21 hós, már az ágyában is jól alszik. Viszont annak is van előnye, hogy babakocsiban is, forgalomban is alszik: tudunk múzeumba járni vele :)

2012. máj. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!