Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyit tud egy 3hónapo...

Tényleg ennyit tud egy 3hónapos baba, vagy túloz az anyja?

Figyelt kérdés

Egy 3hónapos kisfiú állítólag ezeket csinálja:

-forog(hasról hátra,hátról hasra)

-felhúzza magát ülésbe

-kapaszkodva fel tud állni.


Én ezt valahol nem hiszem el. Az én 4hónapos gyerekem még ott, tart, hogy hason fekve szépen kinyomja magát, tartja a fejét egy darabig, játékokért nyúl. Vagy esetleg le van maradva a lányom?


2012. máj. 16. 14:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Ha tudja is az a baba, amiket leírtál, akkor hadd tudja csak. A te babád tovább marad gyerek legalább. :)

2012. máj. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Az első kettő hihető, nekem is van két gyerekem, kb ezeket tudták. A kapaszkodva fel tud állni kb annyi lehet, hogy anyuka ölében ül anyukával szemben, anyuka fogja a baba kezét, ő meg kirúgja magát állásba.
2012. máj. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
biztos,hogy túloz.tuti,h egy 3 hónapos gyerek nem áll fel,és nem húzza magát ülésbe..sőt azt is megkockáztatom,hogy hátról hasra fordul,hasról is max átbillen..nem tudatosan forog..
2012. máj. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A baba egészségének nem tesz jót, ha ilyen korán áll, kivéve ha ugye csodagyerek és közben még a vízen is jár.


A forgást még csak-csak el tudom képzelni, és azt is hogy ha húzzák ülésbe, akkor erősen akarja tartani magát (de nem önállóan húzza magát), na de hogy kapaszkodva felálljon...

2012. máj. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

az én lányom is 3 hónapos... ő hátról hasra fordul viszont visszafelé (hasról hátra még nem jött rá hogy kell), meg amikor oldalra fordul, akkor "végigbrékeli" (mi csak így hívjuk férjemmel :D ) magát az ágyban (tehát ahogy leteszem a kiságyba, az oldalára fordul és ott lesz a feje, ahol a lába volt... ezt megcsinálja párszor így elvan.)


kapaszkodva feláll? wow :D az h lehet, amikor kb 6 hós kortól ülnek nagyjából stabilan a bébikék?

én nem kötözködni akarok, talán csak én értem félre (?)

2012. máj. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Kizárt dolog. A forgást még elhiszem (az én lányom is iszonyú tempót diktál, 3 hósan forgott, 4 hósan kúszott, 5 hósan mászott, hat hósan felült, most hat és fél hós, tegnap este felállt kapaszkodva a kiságyban, de ez engem inkább megijeszt, semhogy örömmel töltene el), esetleg az ülést is, ha jó szívű vagyok, de hogy felállna...

Bár ilyen ismerősöm nekem is van: meséltem neki, hogy lánykám felült, mire kijelentette, hogy "ó, az én fiam már áll is!" Két hónapos a fia, és persze, áll, ha úgy helyezi, hogy a lábaival ki tudja nyomni magát.

2012. máj. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az állás, ülés nm igaz, fizikai képtelenség, éretlenek még az izmok erre. Az első még simán hihető, de a felállás hazugság. Az ülést sem nagyon tudom elképzelni..
2012. máj. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

feláll...na EZT nem hiszem vagyis mit ért felálláson, mert egy masszívabb csecsemőt ha állásba teszel a lábadon akkor lehet hogy kirúgja a kis lábát és azt értékelik ők állásnak de ez nagyon nem állás.

Forogni az én lányom is forgott 3 hónaposan mindkét irányba, 3.5 hósan erőlködve húzta fel magát a pihenőszékben de azért nem ÜLT fel teljesen.

És egyetértek azzal aki azt írta hogy inkább aggódott, mert engem is inkább ijedtséggel töltött el, mivel állandóan azt hallgattam hogy nem szabad hagyni (na most nem tudom hogy a fenébe ne hagyjam, toljam vissza minden próbálkozásnál? Végül eltettem a pihiszéket inkább, akkor meg a hordiban csinálta).

2012. máj. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam. Azt hittem mi vagyunk nagyon lemaradva :)
2012. máj. 16. 15:29
 10/14 anonim ***** válasza:

A forgás hihető,az én lányom is magától fordult már ekkor a hátáról a hasára és nem volt még 4 hós teljesen amikor már a hasáról a hátára is fordult.A felhúzza magát ülésbe azt csak úgy tudom elképzelni,hogy belekapaszkodik az anyuka ujjaiba és így rásegítéssel hihető.

De,hogy kapaszkodva feláll,azt nem hiszem el,legalább is a lányom olyan 6hónapos volt amikor a földön ülve megfogta a kezemet és fellökte magát állásba,de csak 8 hónaposan volt az,hogy az ágyba kapaszkodva ténylegesen felállt és úgy is maradt.

2012. máj. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!