Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerinted nem túlzás egy 3,5...

Szerinted nem túlzás egy 3,5 éves kislánynak 100000 Ft-os ajándékot venni névnapra?

Figyelt kérdés
Nem hat ez majd később rossz irányba? Fog tudni majd a kicsinek is örülni?
2012. máj. 17. 17:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
de tulzás
2012. máj. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Enyhén szólva is túlzás. Összesen nem költöttem még ennyit ajándékra, pedig a lányunk már 3 éves. Mindennek tudnak örülni különben. Ma vettem 5 pár zoknit a lányomnak és úgy örült neki.
2012. máj. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
3,5 évesen nem tudja még a pénz értékét.Nem érdekli a gyereket, hogy mennyibe került. De mégis, mit lehet venni egy kisgyereknek ennyi pénzért névnapra?
2012. máj. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Egy 3 évesnem halvány lila gőze sincs, hogy mennyibe került, tehát NEM fogja érdekelni, ha tehát az ajándékozó megteheti, vegye meg nyugodtan! Nem a tárgyi javakkal lehet egy gyereket elrontani, hanem rossz neveléssel. Ha a szülő következetes, nem enged meg mindent a gyereknek, akkor nem lesz a gyerek elkényeztetve, tökmindegy mennyiért kap ajándékot. Biztos lesz aki meghökken meg azt írja majd, minek ennyit költeni, de én úgy gondolom, aki megteheti, tegye, én nem irigykedek, hadd örüljön a kicsi a szép ajándéknak :)
2012. máj. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%
Azért, mert egy netes anyuka nem költött még ennyit a gyerekére, attól te még költhetsz. Ne idegenektől kérdezd, mit és mennyiért vegyél a gyerekednek. Minden szülő vegyen azt és annyiért, amit és amennyiért akar. A legtöbb nemleges választ a korlátoltság és az irigység szüli, csak még ennyit mondanék azért.
2012. máj. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Sókristály ***** válasza:
100%

Kicsit kevés az infó ahhoz, hogy ezt meg lehessen ítélni. Ha ez egyszeri alkalom, akkor örüljetek neki. Elrontani nem fogja, nem is fog rá emlékezni, meg ennyi idősen még nem ismerik az érték fogalmát.

Ha folyamatosan ilyen ajándékokat kap, akkor már el kell gondolkodni a dolgon, mert bejöhet az, amitől tartasz.

Nem írtad, ki az ajándékozó, de esetleg meg lehet kérni, hogy tegye be ezeket az összegeket a gyerek nevére egy számlára, jól fog jönni a továbbtanuláskor, és csak valami apróságot vegyen.

Ha esetleg ti magatok készültök ilyenre, akkor is igaz az,. hogy ritkán nem okoz ez jellembeli ferdülést.

2012. máj. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Már csak kíváncsiságból, milyen ajándék kerül 100.000 Ft-ba?
2012. máj. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%

Világ életemben drága ajándékokat kaptam!

Mégsem lettem elkapatva! Úgy gondolom,hogy teljesen normális értékekkel rendelkező nő lettem!

Szóval szerintem nem ezen múlik, hogy rossz irányba indul-e el!

2012. máj. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%
Én is kíváncsi lennék milyen játék kerül 100 ezer Ft-ba
2012. máj. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%
Ebben csak az a gáz, ha nem tetszik neki. Különben miért ne kaphatna értékes ajándékot?
2012. máj. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!