Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerinted nem túlzás egy 3,5...

Szerinted nem túlzás egy 3,5 éves kislánynak 100000 Ft-os ajándékot venni névnapra?

Figyelt kérdés
Nem hat ez majd később rossz irányba? Fog tudni majd a kicsinek is örülni?
2012. máj. 17. 17:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Fiam karácsonyra (3éves) kapott thomasos fa vonatszettet+ vonatokkal+ sínekkel. Mert ezt szerettük volna neki, ő ezt szerette volna, azóta is imádja.

45.000ft volt. Neki fogalma sincs az áráról. És a 100 ft-os bubifújóval is elvan.

Szóval nagyon nem mindegy, hogy milyen megfontoltságból és mit kapott és kitől.

2012. máj. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig drága ajándékokat kaptam, és nem lettem elkapatva, most 21 évesen mindenért magam dolgozok meg. Ha valaki bőven megteheti, miért ne? Kérdés persze az is hogy mi az, mert akkor már legyen hasznos, vagy maradandó.
2012. máj. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
79%

Én sem értem, miért lenne baj....

Ha az illető megteheti, vegye meg. Gondolom nem úgy fogja odaadni, hogy "ez 100.000 ft volt, sokkal többet ér mint amit a többiektől kapsz, csak ezzel szabad játszani a többi nem jó".


Legjobb barátnőm és a családja is mindig túlzásba esnek. Ő is egyke, a férje is. Volt két vetélése, a lánya 37 hetesen elhalt, meg kellett szülnie. Ezután született meg a fia. Nem sokkal később rák miatt el kellett távolítani a méhét. Ő pszichológus, a szüleinek jól menő vállalkozása van, a férje és a szülei ügyvédek. Mindent megkap a gyerek, mert egyetlen gyerek és unoka és az is marad. Elhiheted, boldogabb lenne a barátnőm ha 3 gyereket öltöztethetne turis ruhába, de neki ez jutott. Négy éves koráig nagyon elkényeztetett volt, de utána bekerült oviba és sokkal elfogadóbb, alkalmazkodóbb lett.

2012. máj. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
84%
Na látom, 17.33. le lett pontozva :) Ezek szerint magukra ismertek azok, akik valóban irigységből pontozták le vagy korlátoltságból, nem hiába, a lepontozás egyfajta visszaigazolás, ha valaki telibe talál.
2012. máj. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék, hogy milyen ajándékról van szó. Nem árulod el?

Szerintem ha egy ágyat, bútort kap a szobájába, akkor az nem túlzás, de játékot biztos nem vennék ilyen értékben.

2012. máj. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyiért még szülinapra,és karácsonyra is sok ajándékot venni,mert ok nagy bevásárolsz egy évre ruhát,vagy bútort neki ennyiért,de szerintem felesleges pénz kidobás,mit veszel neki ennyiért,3,5 évesen megunják a játékokat egy idő után,lenne felesleges 100ezrem akkor inkább részletekbe költeném el a gyerekemnek ajándékra,egyik része karácsonyi,másik névnap,harmadik szülinap stb.
2012. máj. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem tudja még ilyenkor felmérni, milyen értékűt kapott, ha tetszik neki, örül, ha nem, akkor nem, került az bármennyibe.

Nem tudom, mire gondolt a kérdező, de pl. lehetséges ilyen ajándék:

[link]


Nekünk ilyen van, de használtan vettük, és felébe se került. Nagyon szereti, és nem érdekli, nekünk ez mennyibe volt, mi pedig örülünk hogy örül. De a 100 Ft-os bubifújóját is imádja, és a lufikat is, mikor mit.

2012. máj. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
utolsó előtti vagyok,persze ilyenekre is gondoltam a bútor alatt szerintem az ilyennel nincs gond,de nem mondtad milyen ajándék kedves kérdező,így nehéz megítélni
2012. máj. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm most vett az 1 éves gyerekének elektromos autót 50ezerért. A baba nem tudja,mennyibe kerül,csak a környezete bosszankodik...:)
2012. máj. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyban függ a gyerek neveltetésétől, az ajándékozó stílusától és az ajándék fajtájától.

A kisfiam ekkora összegben még nem kapott egy ajándékot, de sokszor megközelítettük már. Egy-egy játékszettel már nem is ördöngös dolog ez, sajnos. De! A legutóbbi szülinapján az egyik déditől 25000 Ft-os Duplo készletet kapott, a másiktól két 400 Ft-os foglalkoztatófüzetet. A gyerek mindkettőnek egyformán örült, már aznap mindkét ajándékkal foglalkozott. Hiszen mindkét dédi egyformán értékes számára, az ajándék meg szerencsére másodlagos. Nem is tudja az értékét egyiknek sem, tőlünk is felváltva kap kisebb-nagyobb értékű dolgokat. Szerintem ebből csak a felnőttek csinálnak ügyet, 2 évig magyaráztam ezt a családnak, most már elhiszik.

2012. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!