Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik már a nagy kádban fürdett...

Akik már a nagy kádban fürdettek, ti hogy tartjátok tisztán? Milyen sűrűn tisztítjátok és főleg mivel?

Figyelt kérdés

2012. máj. 18. 10:10
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Mindezek fényében akkor jelenleg így képzelem: heti 1x-2x "domestos", közben meg (ha mondjuk a mosógéptől gáznak látom/érzem) valami természetesebb módszer. Ecet.. 1x kipróbálom, meglátom túléljük e :) Szappanos víz vagy valami..

Köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 18. 18:38
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Szódabikarbóna+mosószóda bele a fürdővízbe fürdés után hetente 1x. az elpezseg, utána pedig körömkefével átdörzsölöm az egészet
2012. máj. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
35%
3-as voltam .Látom nagyon lehurrogta mindenki a napi domestost, de ezt nem én találtam ki, nekem az orvos direkt felhívta rá a figyelmem. Persze az egyik lányom vesebeteg, így nekünk nagyon kell vigyázni a higiéniával.
2012. máj. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek nyomtam a hasznost, hisz nekem az volt. Tényleg elég összetett képet kaptam erről a dologról. Nem is gondoltam volna. Köszönöm mégegyszer mindenkinek! :)
2012. máj. 20. 12:34
 25/26 anonim ***** válasza:
Az teljesen más ha vesebeteg,akkor teljesen érthető!
2012. máj. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Nem értem. én direkt azért írtam le a mi extraallergiás példánkat is mert ezek a dolgok igazán irritálóak. Mármint a vegyszerek utáni anyagok. A vesebeteg kisbaba anyukája szintén azért írta le, hogy a higéniára kimondottan kell ügyelniük. Szerintem csak azért, mert nem lesz hirtelen következménye a nem megfelelő higéniai állapotok után még megérdemli az átlagos baba bőre is, hogy ne terheld feleslegesen. Legyen tiszta és bőrkímélő! Attól még, mert ,,bírja" még nem kötelező heti 1x kimosnod a kádat és aztán figyelni bírja-e a picurkád. Biztos vagyok benne, hogy azért is tetted fel kérdéként mert valóban megfelelő hidéniai körülményeket szeretnél és nem ,,látszólag" tisztítani... Ezért írtam, hogy elgondolkodtató, hogy ha nem sterilizálom akkor az én kislányom bőre sokkot kap a vegyszerek (még az általános bio tisztítószer után is) után...ez azt bizonyítja, hogy bizony van bennük valami ami reakciót okoznak. Viszont a domestos szükségszerű a megfelelő tisztasághoz... Szerintem ez sem felesleges információ. Szerintem attól még, hogy nem fog kipattogzani a vegyszertől még nem tesz jót neki, és attól még, hogy nem vesebeteg még tisztathatod sűrűbben. Tudod nekünk bár nincs beleömlő mosógép azért apuka egy papucsos séta után tud olyan koszt produkálni ami durvább mintha mezitlább ment volna:D Nem tudom hogyan csinálja, de katasztrófa! Szerintem neki a teste termeli a homokot...egyszerűen nincs más magyarázat rá. Arra szintén nincs, hogy miért van az bármennyire is könyörgök nem zuhanyozza át a kádat ha végez. Én pedig napi 2x lessem mikor reggel-este tusol mehetek-e öblíteni? Hát a kicsi előtt kimosom és utána sterilizálás + jól kiöblítem... utána én zuhizok, de már utánam se tenném bele mert akkor sem hagyom ki a zuhit ugyebár ha havi...szóval...fúj:D
2012. máj. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!