Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Műtött anyucik babával! Mit...

Műtött anyucik babával! Mit hogyan csináltatok? Van aki tervezi? Ha igen hány hónapos mellett? (hány gyerek mellett? ) Tanácsok esetleg?

Figyelt kérdés
Aki megcsináltatta a mellét a babája mellett (10 hó) mennyire tudtatok mozogni és a gyereketekkel felvenni a lépést? Tudom, hogy az első 2 hét ami korlátoz és utána már nincs jelentősebb probléma, az orvosom is garantálta, hogy 2 hét után pillanatok alatt visszarázódok. Mégis szeretnék tapasztalatokról is hallani, hogy pl az első 2 hét hogyan telt milyen segítségre volt szüksége. Egy ápolót is felvennék, mert férjem nem lehet egyszerre 2 helyen is:) Mell és orr műtét lesz egyben (egyszer altassanak inkább) szerintetek milyen szükséges intézkedéseket kell tegyek, hogy ne érezzen a kislányunk semmit belőle?
2012. máj. 18. 11:57
 1/2 anonim ***** válasza:

sarkallatos kérdés, hogy szopik-e még (gondolom nem, de pl komfortszopni szokott-e még vagy full cicimentes már...), illetve hogy a napi rutinban mennyi szerepe van pl a dajkálásnak? mert ha pl este az a bevett módi hogy x ideig ringatod vagy ilyesmi, akkor nem fogja érteni, most miért nem lehet. De ezt ti tudjátok, hogy mit hogy szoktatok és abba mennyire fér bele 2 hét míg nem emelgethetsz stb.

Az orrodon a kötés sztem furi lesz neki nagyon, vagy nem tom az meddig lesz rajtad, de biztos lehetsz benne, hogy egy ideig piszkálná, le akarná venni, az is lehet, hogy eleinte félni fog a fura kinézeted miatt, de lehet, hogy hamar megbarátkozik vele. habitustól is függ.

a fizetett segítség jó ötlet, esetleg már korábban is jöhetne, hogy a kislányod megszokja a személyét, megbízzon benne, ne akkor kelljen megbarátkozni az illetővel, amikor már élesben mennek a dolgok.

2012. máj. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi! Szopi után fél évnek el kell telnie. Mivel sajnos mi 1 hónapig szopizhattunk (súlyos betegségem lett utána amivel kórházba kerültem és a gyógyszerek mellett nem szoptathatta az állapotom miatt meg lefejni sem engedték, a tejem elapadt:() Ez kritérium, hogy legalább fél éve már nem szoptat az anya. A kislányunk velünk alszik kb fél éves korától (előtte légzésfigyelővel volt kiságyban). Apucija persze ugyan úgy vele aludna még akkor is ha esetleg én átkényszerülnék másik szobába vagy ágyra addigra. Az ápoló pedig bár fizetnék ugyan úgy neki félig ismerős legalábbis már látja. Szerencsémre imád társaságban lenni és inkább kíváncsi mint félős. Ha megijesztik is szereti mert sokat játszottunk olyat, hogy elbújtam és mondtam hogy ,,kukucs" minden rosszaságot imád:) Nagyon huncut. Azért félek egy kicsit, mert minden időnket együtt töltöttük eddig. Mostanában már egy ideje úgy éreztem, hogy kevés vagyok neki mert már nem csak velem akart játszani, sőt! sokszor még alrébb is noszogatott hogy ő nézzen meg, meg ő menjen előre. Így ötlött fel bennünk, hogy talán már kibírná azt a 2 hetet. Ráadásúl apukája lenne vele éjjel-nappal, az ápoló ő nekem segítene, de a kicsi sem félne tőle. A kötést hát biztosan huzigálná,ezért kénytelen lennék nem engedni neki. Nem tudom, hogy ezt hogyan védeném ki, csak az lebeg a szemem előtt hogy 2 hét... Nem tudom hogy mit tervezzek meg így előre. eddig:

-Étteremből előre lerendeltettem az ennivalót (eddig is sokszor ott ettünk de szeretek én magam is készíteni néhány dolgot)

-Megbeszéltem az ismerős ápolóval, hogy segít engem mozgatni ha szükség van rá

-Nem szokásom bejárónőt fogadni mert úgy érzem szerencsés vagyok, hogy a férjem is babázik és nem vagyok időiányában így mindig megcsináltam mindent, de most kerestem egy ideiglenes bejárónőt aki nem engedi elszaladni a háztartást

-Ápoló tanácsára néhány helységet átalakítottunk ideiglenesen, hogy minél könyebben menjen majd a mozgás.

-Sajnos a hangom is változni fog kicsit a kötés miatt így vettem fel videót a kicsinek meg hangfelvételeket ha szüksége lenne rá (énekelni szoktam neki alváskor)

Igazából ennél többet még nem tettem. 3 hetem van kitalálni mi az amire még szükségünk lehetne. Kicsit vegyes érzéseim vannak és ezek miatt gondolkodni is nehezebb.:S

2012. máj. 18. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!