Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok is imádja a kutya a...

Nálatok is imádja a kutya a gyereket, és fordítva?

Figyelt kérdés
hogy viszonyul a gyerekhez a házi kedvenc?

2012. máj. 22. 22:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Jaj nálunk imádják egymást! Ha kinn vagyunk az udvaron, állandóan a kutyán lóg a kisfiam. Ölelgeti, simogatja, de van mikor hecceli, hogy játsszon vele. Eleinte még nagyon óvatos volt vele a kutyus, fel sem vette a heccelést, mert tudja, hogy nem egy súlycsoport (nem olyan nagy, de azért mégiscsak erősebb), de mostanában azért már szokott túlzásokba esni. Persze semmi komoly,de már nem olyan óvatos vele, mint az elején.
2012. máj. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon szeretik egymást. Mikor picike volt, akkor a kutya volt a kinti légzésfigyelő, mert ott volt a babakocsi mellett és ha csak megnyekkent, rögtön jött szólni.

Nem bírják elviselni, hogyha sír, rögtön mennek vigasztalni, az egyik a labdáját viszi, hogy játsszon vele. Védik, óvják!

2012. máj. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 krisztivan ***** válasza:
73%
Igen:-))Mamánál van egy 1éves spániel keverék.Fiam 20 hós.Ülnek a fűben ,gyerek öleli kutya fejét és úgy huzza magához hogy már sajnálom a kutyát,de mivel az hagyja magát így én sem szólok bele.Ja,meg a fiam húzza ki először a kutya nyelvét aztán azzal a lendülettel a sajátját is megnyújtja.Pfúj...ennyit a higiéniáról.De láthatóan vigyáz rá a kutya és a fiamat is arra tanítom hogy ne okozzon neki fájdalmat:-))
2012. máj. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
2 spánielem van, a fiú kerüli, mert kikészitÍ a fiam, a lány is menekül, de ő sokat labdázik vele, kisérgeti ide, oda. Etetésnél mindkét kutya ott van, mert a fiam mindent megoszt velük. Egyébként ha sétából hazamegyünk, már nem nekem, hanem a gyereknek örülnek.
2012. máj. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Az én kislányom is imádja a kutyánkat. Meg minden más kutyát is :) A kutyusom viszont inkább csak 'elvan' vele, 1perc után menekül ahova tud. 13éves palotapincsi... no comment :)
2012. máj. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Mi az hogy nem szólhatsz bele :O

???

A Te felelősséged hogy a gyermeked megtanuljon szépen bánni az élőlényekkel és tisztelni őket. Nem szabad hagyni durvulni akkor sem ha a kutya hagyja. Ráadásul akkor hogy fel leszel háborodva ha megharapja egy másik kutya ,mert ahhoz is így közeledik.

A kislányom születése óta kutyákkal él,nagyon szereti őket 8 hónapos szépen simogat ,meg lehet neki tanítani.A kutya nem játékszer ,élőlény !!!

2012. máj. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Sókristály ***** válasza:
100%

Bocs, hogy off-al kezdek, de úgy látom, idetévedt egy , vagy több kutyagyűlölő :-(

És a mi történetünk: Amikor a nagyobb gyerekeim kicsik voltak, rotink volt. Én még annyira kezes kutyát életemben nem láttam! Tényleg bébiőrként működött. A teraszon babakocsiban altattuk a legkisebbet, és el nem mozdult mellőle, amíg aludt, ill. azonnal jelzett, ha mocorgott. Állandóan húzták, vonták, később öltöztették, elválaszthatatlanok voltak. Hiába pusztult el most már sok éve, gyakori téma itthon, és szívesen nézik a róla készült videófelvételeket is.

Most egy fekete retrieverünk van, és két újabb kicsi gyerekünk. Nincs akkora szerelem, mint annak idején a rotival, de azért ez a kutyus is sok figyelmet kap. 11 hónapos a fiam, feltérdel, megfogja a pofáját két oldalról, és igyekszik szájon csókolni. Általában még időben odaérek. A 3 éves lányom betakargatja fűvel, ráfekszik, altatósat játszik vele.

Tudom, hogy sokan irtóznak attól, hogy a kisgyerek kutyával érintkezzen. Pedig nagyon jó dolog, csak be kell tartani a szabályokat. Legyen a kutya beoltva, féregtelenítve, és soha ne maradjon kettesben a gyerekkel. Így csak örömet okozhat kettejük kapcsolata.

2012. máj. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem látok itt kutyagyűlölőt, de tény, hogy a szülő felelőssége, hogy megtanítsa mind a kutyát, mind a gyereket arra, hogy egymással hogyan bánjanak. Ha ez nem sikerül, akkor ott bajok lehetnek.

Én sem engedem, hogy 2 évesem motornak használja a német juhászokat, mert a kutya nem ló és nem motor. Ha ezt nem tanítom meg neki, akkor a szüleimnél lévő kutyának komoly fájdalmat tudna okozni, hiszen az meg ízületes és állandóan kapja a szurikat az állatorvostól.

Attól, hogy úgy gondolom, hogy a következetességnek mind a gyereknevelésben, mind pedig a kutyanevelésben nagyin nagy fontossága van, még nem gyűlölök senkit és semmit.

Kár, hogy egy ilyen aranyos kérdésnél is félre lehet érteni dolgokat!

2012. máj. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Sókristály ***** válasza:
100%

Jaj, nem a kommentekre, főleg nem a tiédre értettem a kutyagyűlöletet, hanem arra, hogy valaki lepontozta a kutyás válaszokat.

Mélységesen egyetértek veled abban, hogy a gyereknek határokat kell szabni, és tudatosítani benne, hogy nem okozhat fájdalmat a kutyának. ahogyan azt is idejekorán meg kell neki tanítani, hogy idegen kutyához nem mehet oda, csak ha előtte megkérdezte a gazdáját.

Sajnálom, hogy félreértettél :-(

2012. máj. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Sókristály ***** válasza:
100%
Mármint az olyan válaszokat pontozták le, ahol a gyereket összeengedik a kutyával.
2012. máj. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!