Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos kisfiú, eddig...

11 hónapos kisfiú, eddig taknyos volt, és rekedt, mára viszont már elkezdett köhögni, mit adjak neki?

Figyelt kérdés
Amit eddig kap, az nap 2 nurofen ma a 3. nap, mit adhatok ezután? Fenistil cseppet reggel este, dupla adag cebion c-t, és folyamatosan szívom az orrát. Van itthon lándzsás utifű, de nem tudom mikor kezdjem el adni neki, vagy a köhögés miatt vigyem e orvoshoz.
2012. máj. 23. 06:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha hurutosan köhög, akkor vidd el, ír valami köptetőt, ami feloldja a váladékot, hogy fel tudja köhögni, nehogy ott maradjon, és rámenjen a tüdejére.

Ha meg zöldes sűrű takony jőn az orrából, nem csak vizes, akkor is elvinném, mert arról meg arcüreg gyulladást kaphat!

2012. máj. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Húha...oké, köszi. Látod ezt a öldes dolgot nem is gondoltam volna, bár nem zöldes inkább sárgás váladék van az orrában.
2012. máj. 23. 09:01
 3/9 anonim ***** válasza:

egyértelműen orvos! mindig vidd el ha köhög!


én úgy jártam télen, hogy elkaptam a kisfiamtól a mandula gyulladást. mivel vele voltam orvosnál és a tüneteink is stimmeltek, nem mentem orvoshoz, szedtem azokat a gyógyszereket amit neki kellett szednie (nem vényesek...)

ő már rég meggyógyult, én nem feküdtem ki, végül ügyelet lett, tüdőgondozó ahol kiderült, hogy tüdőgyulladást...

11 hónaposnak meg főleg ne boszorkánykodj még, kicsi ahhoz, hogy meg tudd állapítani mit szedett össze ;)

2012. máj. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A sárga orrváladék azt jelenti, hogy bakteriális fertőzése van, arra antibiotikumot kell kapnia. Ez nem sima vírusos fertőzés, amit otthon ki tudsz kezelni. Egyből vidd el az orvoshoz. Ha nem sima, átlátszó az orrváladék, hanem zöldes vagy sárgás, főleg ha még köhög is, mindig vidd el az orvoshoz, ne otthon kezelgesd, mert arra orvosnak kell konkrét gyógyszert írnia.

Plusz, nem árt ilyenkor egyébként is orvoshoz vinni, mondjuk egy fülnézésre, mert ha még nincs is begyulladva, de ha nem kap rendesen levegőt az orrán és azt nem mindig tudod megoldani azzal, hogy folyamatosan szívod az orrát, mert az orrnyálkahártya is meg lehet duzzadva és nem is biztos, hogy elég 2x rá a Fenistil, akkor begyulladhat a füle. Sőt, ha bakteriális fertőzésről van szó, akkor meg főleg. Nem is értem, hogy ezzel miért nem egyből orvoshoz mész? Miért akarod ennyire otthon kezelni?

2012. máj. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Men akarom itthon kezelni,illetve nem feltétlenül akarnám itthon,de orvoshoz sem skarok aprósággal menni,es mivel még nincs rutinom nem tudom hogy vigyem e vagy sem. Egyébként már nem kohog,szerintem a lecsurgo valadektol kohogott. De holnap elszaladok vele akkor a dokihoz. Egyebkent en azt veszem eszre h manapsag az anyukak nem szivesen mennek dokihoz. En sem mert eddig mindig elkapott vmit a gyerek. Mint most is,pedig csak tanacsadason voltunk.
2012. máj. 23. 14:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is első babás anyuka vagyok, de nulla tapasztalattal is, ha a gyerekem beteg volt, elvittem az orvoshoz. Ez nem arról szól, hogy szeretek vagy nem szeretek, szoktak vagy nem szoktak, ha a gyerek köhög, rekedt, taknyos, ráadásul nem átlátszó vagy fehér az orrváladéka, akkor az a gyerek beteg. Nincs az az orvos, aki ilyenkor megkérdezné, hogy minek vitted el? Az megint más, ha te nem szeretsz oda járni és nem is viszed el, mert más anyák sem szoktak. Én szoktam és a családomban is sok kisgyerek van és az ő szüleik is el szokták vinni, ha beteg a gyerek.

Nekünk mindig azt mondja a doktor nő, ameddig lehet, nem ad neki antibiotikumot, de ha sárgás, vagy zöldes a takony, akkor kell, mert akkor

2012. máj. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
bakteriális fertőzésről van szó és akkor szükség van antibiotikumra.
2012. máj. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jò.
2012. máj. 23. 17:05
 9/9 vermes gabriella válasza:

sziasztok

lányom januárba lesz 3éves!

ma ugy kelt fel hogy orrfolyással!-olvastam a CA-Kid szirupot?azt vásároljak neki v tudnátok vmi mást ajánlani ?

köszönöm

2012. okt. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!