Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós babám 1 hónapon belül...

6 hós babám 1 hónapon belül másodszor lázas minden tünet nélkül?

Figyelt kérdés

Már ez a második alkalom egy hónapon belül, hogy lázas.

38,5 39 fokos lázai vannak levonva!


Semmi, de semmi tünete nincs a lázon kívül!

Háziorvos csípőből írja az antibiotikumot :(

Nem kellene a láz okát keresni inkább?


Mi lehet az oka?

Doki szerint tuti nem fog...


2012. máj. 23. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor mennyi ideig lázas?

Hallottam már extrém eseteket, ahol fogzástól volt ilyen magas láz. Viszont azokat a készülő fogacskákat már látni kéne szerintem. Piros, bedagadt így, ilyesmit nem látsz?

Ha nem és más tünete nincs, akkor nem tudom. Én valószínű kikérném más orvos véleményét is.

Bár pont most van egy 4 napos lázzal járó vírus, ami semmi más tünetet nem okoz. Arra viszont felesleges az antibiotikum, mivel vírus.

2012. máj. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a gyors választ!

Az ínye picit sincs bedagadva, nem is rágcsál.

Tesóknak is 11 hósan jött az első fogacska.


Néha huzigálja a füleit, de csak ha álmos és azt már szinte újszülött kora óta csinálja.

Semmi más tünet nincs. Eszik, alszik, játszik.


A múlt alkalommal 3 napig volt lázas, de a doki kizárta a 3 napos lázat, mert nem lett pöttyös és az azzal fejeződik be, hogy a pocak pöttyös lesz (állítólag)


Na de 2x egy hónapon belül 3 napos láz?

2012. máj. 23. 12:55
 3/8 Kerria ***** válasza:

Tesóktól nem kapott valami betegséget el?


Arra gondolok hogy erős az immunrendszere, és ezerrel védekezik, emiatt nincs más tünet.

2012. máj. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tesók egészségesek, közösségbe sem járnak.


Nem tudom, hogy mire gondoljak...

Remélem semmi komoly!!!

2012. máj. 23. 13:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem valami vírus lesz... ha negatív a torka, akkor biztosan nem adnék rá gyógyszert!
2012. máj. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fogzás extrém magas lázat nem okoz semmilyen esetben sem. Írod is, hogy erre utaló jelek sincsenek.

Ha nincs semmilyen tünet, tehát nem piros a torka, sem a füle, nem folyik az orra, tiszta a tüdeje, a veséi sem érzékenyek, akkor elképzelhető, hogy egy vírus lappang benne. Pár napon belül esetleg kijöhetnek a tünetek, de az is elképzelhető, hogy nem is fog okozni semmit, hanem a kicsi immunrendszere szépen legyőzi.

Antibiotikumot pedig a mi orvosunk csak nagyon indokolt esetben szokott írni. Lázzal járó gyulladásos betegség, illetve már nem fehér vagy átlátszó orrváladék esetén. Nem tudom ha ezek nincsenek, akkor a tiédnek miért ír. Ha semmilyen tünet nem jön elő, de továbbra is lázas, akkor szerintem kérd meg, hogy vizsgáltassa ki az okát.

2012. máj. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Most délután vettem észre, hogy a tarkójának az egyik oldala meg van duzzadva :(

Tudjátok ott ahol amúgy is husisabb, a nyak fölött közvetlenül 2 oldalt kicsit vastagabb a husi.

Na ott neki az egyik oldal meg van dagadva, de nem ütötte be az tuti.

2012. máj. 23. 17:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a nyirokcsomó duzzadhatott meg. Ez már egy betegségnek a tünete lehet. Szerintem tényleg valami vírus lappanghat benne.
2012. máj. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!