Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a legkésőbbbi időpont,...

Mi az a legkésőbbbi időpont, amikor a babáknak már legalább egyik irányba meg kell tudni fordulni?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet segíteni, ha nagyon akarja, de nem megy neki, mert nem jól csinálja?
2012. máj. 23. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:

hónapos korára kell mindkét irányban, aztán jön az izom viszgálat.


teríts le egy pokrócot, fektesd rá és görgesd rajta úgy, hogy a sarkát megemeled.

de csak akkor ha tényleg már itt az idő, ha mondjuk 3 hónapos akkor hagyd :)

2012. máj. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád? Barátnőmnek 5 hónapos volt a kislánya, amikor a át tudott fordulni a hátára.
2012. máj. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6
2012. máj. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
az enyém 6 és fél hónapos volt, de senki nem mondta, hogy késő lenne, vagy bármi vizsgálat kéne.
2012. máj. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én legkésőbb 7 hónapos koráig várnék, de az a maximum. A nagykönyv szerint 6 hónapos korig kell átfordulni, ezért írtam a 7-et, sokan azt mondják, hogy csak lusta, stb.

Én izgulós típus vagyok, 5 és fél hónaposan elvittem gyógytornászhoz, és ki is derült, hogy kötöttek az izmai, azért nem ment a forgás. Addig jártunk, míg el nem indult egyedül.

Én megmutatnám szakembernek, mert általában a karja akadályozza a babákat a forgásban, na meg a láb is lehet. Bocsi, ezt jól megmondtam.

Szóval, ha az izomzattal van gond, akkor hiába segítesz. Majd a gyógytornász megmutatja, hogy mit kell csinálni, persze ha már elmúlt 6 hónapos a babád, ha nem, akkor még várnék.

2012. máj. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a bevett rutin szerint ha 6 hónapos is elmúlt és semmi, elküldi tornára az orvos
2012. máj. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fiam pár hónapos volt, mikor a hasára fordult, utána nem is nagyon erőltette ezt a mozgásformát. Mikor elkezdett mászni (9 hósan) előtte pár nappal megmutatta, hogy tud Ő a másik irányba is, csak nem akar. Senki nem mondta, hogy baj lenne. Egészséges 19 hós nagyfiú azóta. Okos, szépen beszélget, szalad, egyedül eszik, iszik, eljátssza a mondókákat velem ... egyszóval semmi hátránya nem származott abból, hogy nem akart pörögni.
2012. máj. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

4,5 hónapos a kisfiam.

Hasról hátra nem is igen akarja, mert szeret hason lenni.


Hátról hasra viszont nagyon nagyon szeretné, csak nem jól csinálja. Kitekeredik mint egy kifli (homorít) úgy hoyg oldalára fordul, de mivel a felső keze és a felső lába is feszül hátrafelé, és nem lendít velük így nem sikerül.


Annyira megfeszíti magát hogy a végére már leizzad és visít. A fejéét is hátraszegi közben teljesen ki van csavarodva.

2012. máj. 23. 16:08
 9/10 Kerria ***** válasza:

Plédbe tegyétek bele a babát, majd emeljétek fel a 4 sarkánál, és hol az egyik engedje lefelé a másik felfelé, hol fordítva. Ebben átérzi a fordulás örömét, és jobban fogja érdekelni.


A másik módszer ha kinyújtod az alsó karját, és lábát, a felső karját pedig meghúzod egy picit, így átfordul, és tanulja a dolgot.


Máshogy nem lehet neki megmutatni.


A kiskönyvük szerint 6 hónapos korára kell tudnia, kislányom elsején lesz 6 hónapos, és ma csinálta meg először egyedül :)


Remélem segítettem!

2012. máj. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, amit írtál tipikus feszes izomzat, ez a kiflibe hajlás is ebből adódik. Ha hanyatt fekszik, a két kezét középre tudja hozni? Mármint a játékot az arca elé, vagy inkább a fejét fordítja oldalra?

Hasról hátra könnyebb fordulni, áthúzza a feje súlya.


Amit írtál, az alapján én azt mondanám, hogy keress egy Dévényes gyógytornászt, pár alkalom, és menni fog minden. Nem kell megijedni, semmi gond, de lehet, hogy nem árt egy kis rásegítés.

2012. máj. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!