Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babahordozó vagy mózeskosár...

Babahordozó vagy mózeskosár utazáshoz?

Figyelt kérdés
Holnap el kell mennünk autóval a 3hetes babánkkal és tudom hogy a babahordozóba kell tenni őt és úgy utaztatni mert az a BIZTONSÁGOS de egyszerűen frászt kapok attól, hogy ül benne!És sok helyen olvastam,hogy tényleg nem jó a kis gerincüknek,de...!csak engem zavarnak ezek a babahordozók?Szívem szerint a mózeskosárban vinném (sajnos nem rögzíthető)!Szerintetek?Esetleg valaki tud olyan helyet ahol lehet rögzíthető mózest olcsón venni?
2012. máj. 23. 15:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Hordozó. Mindenképpen.


Ha belerakod a mózesba és úgy utaztok, akkor elég sok következménye lehet. És most nem egy balesetről beszélek, hanem csak egy közúti ellenőrzésről!


Én a lányommal hetente 4× utaztam Szolnokról Pestre a munkám miatt. Első 3 hónapban világot látott szinte. Állandóan mentünk. Nem lett semmi baja.

Én se támogatom az egész napos hordozóban fekvést, épp ezért óránként - másfél óránként megálltunk nyújtózni.

Semmi baja nincs a lányomnak, csodálatosan szép egyenes gerince van.

2012. máj. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hordozó. A mózest nem autózáshoz találták ki, bár kétségtelen, hogy abban szép egyenesen fekszik. :) Mi is sokat utaztunk anno, sőt, már 3 naposan is a hordozóban vittük haza a kórházból. Most 4 éves, semmi baja sincs a sok hordozóban való utazástól. (Többször meg kell állni, ha hosszú az út..)
2012. máj. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Olcsón nem találsz, vagy használtat, és ha a rendőr elkap a jogsid is ugrik, mert a kressz nem engedi meg a beköthető mózes használatát.

A hordozóban meg nem egész nap lesz a baba, semmi baja nem lesz a gerincének. Amíg kell, legyen.

A mai napig ha menni kell a lányom bele teszem a hordozóba, még ha csak 3utcára megyünk is. Nem akarom, hogy baja legyen. És nincs gerincbaja. Nem ül benne, ha jól fekteted bele, hanem beCsedik, pedig 16hónapos nagy cula.

2012. máj. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

magyarországon nem megengedett a kresz szerint a mózes.

egyébként elég egyszerű kilogikázni a miértjét.

a mózesben oldalt fekszik a pici, egyenes testtartásban. ha karambolóztok akkor a pici nyaka nem bírja a rá ható G-t és... nem részletezem. gondolj a lehető legrosszabbra.

a babahordozó úgy van kialakítva, hogy a lehető legjobb pózt veszi fel a baba ahhoz, hogy egy ütközést túléljen.


egyébként a pocakodban pont abban a pózban volt mint ahogy a bébihordozóban, gondolom az nem zavart :)


nincs min gondolkodni! egyébként nagyon jók ezek a mai hordozók, fél-1 órát lehet benne a baba napi szinten anélkül, hogy megeröltetné vele a gerincét. persze, ha nem muszáj akkor nem kell használni, de autóban csak ez az opció van

2012. máj. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mózest semmiképp!
2012. máj. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
babahordozóban egyszerre max 2 órát uljon, aztán hacsak lehet legalabb fél-1 órás szunet, de gondolom etetni is kell ennyi idonként. Sokkal biztonságosabb.
2012. máj. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Én írtam neked a privátot, látom, hogy felmerült a KRESZ kérdés. Az az igazság hogy én próbáltam anno utánanézni ennek, de nem találtam semmi erre vonatkozót, hogy esetleg tiltva lenne. Bár, van benne logika, hogy a nagy fékezéskor így oldalról éri a babát az erő, tehát ilyen szempontból jobb a hordozó. Viszont az meg más szempontból nem jó a gerincének. Ugyanakkor még az is egy ellentmondás lenne, ha van ilyen szabály, hogy akkor miért árulnak a mai napig is, mert árulnak, ilyen beköthető mózeseket bébiüzletekben. szóval nehéz kérdés.

2012. máj. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!De most komolyan megbüntet a rendőr a beköthető mózeskosárral??De akkor miért árulnak nálunk Magyarországon ilyeneket egy vagyonért???pedig nagyon megörültem amikor megtudtam,hogy van ilyen is!
2012. máj. 23. 16:08
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

azért árulnak mert arra nincs törvény, hogy mit szabad árulni :)

amúgy vannak olyan országok ahol szabályos, tehát ezért van egyáltalán.

és igen, a rendőr megbüntet, ez a jó eset. rossz esetben 30al mögöttetek nem állnak meg a piroslámpánál megcsúszik és akkor már lehet bánkódni :(

2012. máj. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

Próbálok azóta én is utánanézni, idáig jutottam:

a KRESZ annyit ír, hogy 3 év alatti gyereket "integrált gyermekbiztonsági rendszerben" kell elhelyezni. Ezt tovább nem is részletezi, ez után csak az elöl-hátul, stb. kérdéseket taglalja. (mi se tanultuk bővebben, nem rég tettem le a jogsit)


amire a hivatalos fogalomként az alábbit találtam:


"hevederek vagy hajlékony elemek kombinációja, biztonsági csattal, beállító eszközökkel, tartozékokkal és egyes esetekben kiegészítő székkel és/vagy ütközésvédelemmel együtt, amit a saját beépített hevederrel vagy hevederekkel rögzítenek"


Most már csak az a kérdés, hogy ez igaz-e egy beköthető mózeskosárra. Szerintem igen.

Ha pedig ők nem úgy gondolták, akkor pontosítani kéne a KRESZT.

Talán azért terjed ez a hír, mert nagyon sok külföldi országban valóban tilos így szállítani babát.

2012. máj. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!