Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma megnéztem az üveges bébiéte...

Ma megnéztem az üveges bébiételeket, és ledöbbentem. Ilyeneket ehet egy 4 hós gyerek?

Figyelt kérdés

Elbizonytalanodtam... kb. egy hónapja kóstolgatunk gyümiket (5 hós lesz a bébi), most vannak a zöldségek soron.


Ehet egy 4 hós gyerek borsót, meg kukoricát, meg karfiolt?

Hát még ÉN sem ehettem a szoptatás alatt, akkor ő közvetlenül igen?!?!

(már csak "desszertnyi" tejem van, de kerülöm ezeket a zöldségeket még mindig, hogy nehogy baj legyen, a babakajában meg benne vannak?!)


Homályosítson már fel valaki, hogy most akkor én vagyok tájékozatlan?

Nem korai még 4 hósan a karfiol, borsó meg a kukorica?

Nestlé, Hipp, Kecskeméti... mindben van ilyesmi!


2009. jún. 28. 21:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

Tápszeres babák ehetnek 4 hónapos kortól ilyeneket.

Szopisoknál nem ajánlott, mivel a babák emésztőrendszere még nem elég fejlett ezeknek az ételek a feldolgozásáshoz.

2009. jún. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, ezt tudom.

Csak úgy látszik lemaradtam egy körrel... :-)


Én eddig a krumpli, sárgarépa, sütőtök, cékla, esetleg brokkoli bűvkörlében éltem...

Azt hittem ezen kívül nem adhatok neki még mást, bár eddig még csak a krumplin, és a sárgarépán vagyunk túl.

Holnap elutazunk, gondoltam veszek neki üvegeset (még sosem evett ilyet, csak amit én főztem), és ekkor jött a felismerés, hogy borsót, kukoricát és karfiolt is ehetne...

Nem tudtam.

2009. jún. 28. 21:46
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Nekem a védőnő azt mondta hogy sajnos ezekkel a bébiételekkel néha nagyon elszállnak a gyártók! :(

Láttam már 4 hótól adható málnás bébikaját is! Tudomásom szerint apró magvasat minél később kellene adni a babáknak!

Szerintem kezdjétek a hagyományos főzelékekkel és ha nincs gond, akkor jöhetnek a "puffasztósok" is, a lényeg hogy csak szépen lassan. :)

18 hós baba anyukája

2009. jún. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy hónapja kezdtük a hozzátáplálást!6 hónaposak vagyunk!Már a fiam evett borsót is.Ezt CSAK PASSZÍROZVA lehet neki adni,mert így a héja fennt marad a szitán!Egyébként én mindent passzírozva adok,mert így a nehezen emészthető rostok fent maradnak,és nem okoznak hasfájást!!
2009. jún. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Bébiételbe több mindent ehet mint amit mi itthon csinálhatunk,Azt máshogy csinálják. Pl eper azt nem lehet 1éves kor alatt ,de üvegesbe már kb.5-6hónaptól van. A kukorica karfiolt még ne csináld neki,azt csak 7-8hótól lehet saját kezüleg,mi is csak kostolgatjuk a karfiolt a kislányom 8hónapos.A brokkolit azt lehet :)
2009. jún. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi, én is erre gondoltam...

Maradunk a magunk kis krumplis-sárgarépás sütőtök világunkban... :-)


Majd később jöhetnek a bélcsavargató kaják...

Jóval később...


Szegény babáknak így sem egyszerű ez a kajálás-emésztés téma, és még ilyenekkel külön meg is akarják őket kínozni?!

Nah, az enyémet tuti nem fogják!

2009. jún. 28. 21:51
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 4 hónapos kecskemétit sárgarépapürét, sütőtökpürét, paradicsom burgonyával és cukkinit láttam!

Desszert: Alma, szilva , őszibarack, vilmoskörte, banán, ée ezek keverékei.

De amiket te írtál nem látok a katalógusban!

2009. jún. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen ezekkel kezdeném, de...

A borsó átpaszírozva héj nélkül nem puffaszt, a kukoricát is paszírozzák ha jól tudom. Karfiolt 4 hósnak még nem láttam.

Nyilván a krumpli/répa/sütőtök stbvel kezdi mindenki, de van aki /pl én/ nem napokig kóstoltat egy ételt. Mi gyosan haladtunk, nem volt semmi gond. Zőldések 5 hósan jöttek, pedig anyatejes. Így viszonylag korán eljutottuk a borsóhoz, kukoricához. KArfiolt még nem kapott, kimaradt /7 hós/.

Sokan nagyon komolyan veszik ezt a modern felfogású hozzátáplálást. Kár. 6 hós koráig lassan be kellene vezetni a zöldségeket, gyümiket, majd azután a husit és a gabonát.

A tejes dolgok, mint túró, joghurt szerintem az egyetlen, amivel vigyázni kell. Na meg maga a tej, amit én személy szerint nem fogok adni a gyerekemnek 3 éves kora előtt. Mert a tej, ma már nem tejből van.

Na jól eltértem a kérdéstől. Nyilván nem ezekkel kezded, de az alap zöldségek után jöhetnek.

2009. jún. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyik babanak sem fejlett at emesztorendszere ilyen idos korban.En is csodalkoztam rajta,ugy mint te.En a paradicsomra kerdeztem ra a vedononel.Azt mondta,hogy 1eves kor utan lehet adni ha en akarom megcsinalni neki.Ami 4 honapos kortol van bebietelbe arra az volt a valasz,hogy azok bio termekek es csecsemok szamara is fogyaszthatok.Szoval ha te szeretned elkeszteni akkor ezekkel varj 6 honapos korig.
2009. jún. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt is érdemes megnézni, hogy bizonyos ételekre más-más gyártó más-más életkort ír. Pedig a címke szerint ugyanaz van mind a kettőben. Ilyennel is találkoztam már.
2009. jún. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!