Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma megnéztem az üveges bébiéte...

Ma megnéztem az üveges bébiételeket, és ledöbbentem. Ilyeneket ehet egy 4 hós gyerek?

Figyelt kérdés

Elbizonytalanodtam... kb. egy hónapja kóstolgatunk gyümiket (5 hós lesz a bébi), most vannak a zöldségek soron.


Ehet egy 4 hós gyerek borsót, meg kukoricát, meg karfiolt?

Hát még ÉN sem ehettem a szoptatás alatt, akkor ő közvetlenül igen?!?!

(már csak "desszertnyi" tejem van, de kerülöm ezeket a zöldségeket még mindig, hogy nehogy baj legyen, a babakajában meg benne vannak?!)


Homályosítson már fel valaki, hogy most akkor én vagyok tájékozatlan?

Nem korai még 4 hósan a karfiol, borsó meg a kukorica?

Nestlé, Hipp, Kecskeméti... mindben van ilyesmi!


2009. jún. 28. 21:40
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásod.

Mi a zöldségekkel nagyon lassan tudunk csak haladni, mert nagyon megfogja a pocóját mind.

Szóval egyet előre-kettőt hátra lépkedve haladunk, nem akarok kapkodni, van még bőven időnk a nagy zabálásokig... :-)


Inkább lassabb tempóban, de rossz élmények nélkül szeretném vele megkedveltetni a zöldségeket is.

A gyümik már a mindennapi evés részei, azokkal sem rohantunk, egy hónap alatt vezettem be az almát, barackot, üveges szilvapürét, banánt az étrendbe, nem hajt a tatár!

(egyébként nem szoktam másra figyelni, csak az ösztönömre, nem tudom, hogy mik a "divatos" hozzátáplálási szokások)

2009. jún. 28. 21:57
 12/14 A kérdező kommentje:

Huh, közben jött még pár válasz...

Köszi nektek.


A paradicsomon is le voltam döbbenve, igazad van!!!

2009. jún. 28. 21:58
 13/14 anonim ***** válasza:

Ami az üveges kajákon van, az valóban tápszeres babákra vonatkozik. Tehát szopisoknak 6 hónaposan értelemszerűen a 4 hós kajákat lehet adni. A karfiol az tényleg korai, viszont borsót elég korán ehet már, persze passzírozva. A kukoricát meg szerintem gazdasági okokból teszik hozzá. Én is csak néztem. Mondjuk szerintem mindegyiknek olyan egyforma szaga van.

Az aprómagvasakat meg nem maga a gyümölcs miatt nem lehet adni, hanem a magok miatt, mert azok allergizálhatnak. Ehetne málnát meg epret is, ha magtalanítaná nekik valaki, de ezt inkább iparilag csinálják csak, mert elég macerás.

Ha szorulása van a babódnak, nálunk az jött be, mikor elkezdtem adni neki a védőnő javaslatára a zöldféléket, mert azok hajtósok: cukkini, spenót, brokkoli, stb. Meg tehettem hozzá olajat is, az is segít.

2009. jún. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet!

Úgyis van már cukkinink, ki is próbálom!

De jó!

2009. jún. 28. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!