Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet később valami következmé...

Lehet később valami következménye, ha kimarad a kúszás?

Figyelt kérdés
7 hónapos lesz a kisfiam és nem akar kúszni, helyette a mászást próbálgatja - vagy a felsőtestét nyomja ki teljesen vagy felhúzza magát térdelésbe, de olyankor a mellkasa a földön van, még nem kombinálja a két mozdulatot. Szerintem már nem kell sok, hogy másszon. Azt hallottam, ha a mászás kimarad, az később okozhat pl. tanulási nehézségeket. Ez igaz a kúszásra is?
2009. jún. 29. 11:38
 1/2 anonim ***** válasza:
nekünk azt mondta a gyógytornász, hogy lényeg az, hogy másszon. persze nem árt, ha kúszik is előtte pár hétig. fontos, hogy megtanulja, gyakorolja az ellentétes kéz-láb mozdulatokat.
2009. jún. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
egyrészt ezt a mászásról sem tudják biztosan (nekem 4 olyan ismerősöm is van, akinél kimaradt, és minimum egy diplomájuk van, negatív példáról nem tudok), másrészt nem is biztos, hogy kimarad. Az unokaöcsém ugyanazt csinálta, amit a te picurod, és most hétvégén elkezdett... kúszni. Mindenki meglepődött, mert mi is a mászást vártuk tőle. De hogy a lényegre is válaszoljak, eléggé beleástam magam a témába, mert a kisfiam, bár már jár, de csak kúszott, és nem mászott (biztos, ami biztos, mi járunk gyógytornára), és én mindenhol azt olvastam, hogy a kúszás kimaradása nem olyan nagy gond.
2009. jún. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!