Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos kisfiam van! Többnyi...

4 hónapos kisfiam van! Többnyire egyedül vagyok vele itthon, mikor apa elmegy dolgozni szinte mindha kicserélnék! Nem akar se kiságyában, se a hordózóban megmaradni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
hiába teszek neki oda játékokat csak ha vele vagyok akkor jó neki!de hogy lássam el a háztartást?szalad az egész lakás!Ha apa szabadnapos és itthon van semmi gond nincsen vele!Mit tegyek?hogyan kössem le a kisfigyelmét?
2008. ápr. 24. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

próbáld meg bebyhordozóba beletenni,e´s vidd magaddal a konyhába,vagy ahová éppen menned kell.Én is így fözök.

Nem a kengurura gondoltam,hanem az autóban használatosra.

2008. ápr. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez még így lesz kábé addig, míg el nem kezd mászni. Én kendőbe tettem, úgy főztem, teregettem... vagy kapható pihenőszék, hasonló, mint az autós hordozó, csak rugózik kcisit, és van előtte játék is. Ezt viheted oda, ahol éppen vagy. Beszélj hozzá, énekelj neki közben, hátha 5-5 percet tudsz dolgozni tőle... Főzni próbálj meg akkor, amikor párod otthon van, esetleg fagyassz le előre, hogy csak elő kelljen venni. Vagy ha van hasonló helyzetben ismerős anyuka, esetleg 1-1 órára bevállalhatjátok egymás gyerekét, addig a másik tud valamit haaldni..
2008. ápr. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam már majdnem 17 hónapos, de ez a helyzet még mindig nem változott nagyon:(

Folyton követ, nyafog, pedig sosem volt ölbeszoktatva.

Bezzeg ha valaki itt van, mint a kisangyal.

Valószínűleg az lehet az oka, hogy folyton velünk van, míg apa meg nagyi eltűnik, ezért fél, hogy mi is magára hagyjuk.

Remélem a Te babád hamarabb leszokik róla.

2008. ápr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
szia nekem ugyan ez a gondom csak a babám már 6 hós.Nekünk nem vált be a hordozó sem a hinta.Kb 40 perceket alsik,akkor csinálom a naggyát.Amikor apa otthon van egész nap fözök meg takarítok.Egy darbig ez a megoldás ha nagyobb lesz csak megváltozik a helyzet(remélem)
2008. ápr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekünk is volt ilyen időszakunk, már 14 hónapos a fiam, de mindig ott van velem, mindenhol, én is bébihordozóba tettem, vagy a babakocsiba, amikor már tudott ülni, és akkor látott mindent, amit csináltam. Folyamatosan beszéltem hozzá, énekeltem neki, amikor pedig nem tudtam főzni, én hordattam a kaját, kiszállitással, nekem ez volt a megoldás. Vagy éjszaka tettem oda a másnapi ebédet, és még a párom este lefoglalta, én akkor főztem, mostam, vasaltam. Kitartás, elmúlik egyszer ez is, de nagyon ragaszkodóak tudnak lenni,de pont ez a jó benne.
2008. ápr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítőgézségét!:-)Mind.mind kipróbáltam több kevesebb sikerrel!imádok a kisfiammal lenni,az életem értelme csak vendékeket nem merek hívni mert sokszor rendetlenség van a lakásban!:-)Mégegyszer köszönöm!:-)
2008. ápr. 24. 17:29
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy (veletlenul) 4 gyerekes anyuka mondta egyszer, hogy nem lehetunk rabszolgai a gyerekeinknek akarhanyszor nyekkent valamelyik babaja en fel akartam kapni. Ketto gyermek utan gondolvan milyen konnyu volt, vallaltak egy harmadikat is..ikrek lettek....

szerencsetlen no meg a hoppmester.

Nekem mindig azt mondta, mindenkinek meg van a maga ideje. Kicsiknek, nagyobbaknak, ferjnek stb...neki csak akkor volt amikor eppen szoptatott....

O hagyta hadd nyivakoljanak a babak. Mindig ott voltak ahol mi, kiveve alvasnal. Hol a jarokaban, hol a szekben, hol csak egy pokrocon ha a nagyobbak suliban voltak.

A babak megszoktak, hogy hiaba nyivakolnak igazabol ott van az anyjuk, megnezi oket de nem lesznek karban tartva naphosszat.

Megertelek nagyon. Gondolom a szived szakad meg erte. De gondolj arra, mi lesz ha lesz kisteso? Csendben jo anyakent megorulsz?

Ha semmi nem mukodik hat hagyd, hogy maga jojjon ra: nem mindig tortenhetnek a dolgok ugy ahogy o akarja vagy szeretne.

2008. ápr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!