Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért féltek ennyire a hozzátá...

Miért féltek ennyire a hozzátáplálástól? Más is van így, mint én?

Figyelt kérdés
Az én kislányom 3 és fél hósan egyből megevett fél üveg sütőtök pürét, és a tejpépből is egy adagot eszik. Nem kellett várnom heteket, hogy kiváltsak egy étkezést.
2009. jún. 29. 16:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
5 hós volt a kisfiam, mikor olyan beteg lettem, hogy nem maradt meg bennem semmi, így szinte a nullára apadt a tejem. A tápszert nem fogadta el, így mi is fejest ugrottunk az ételekbe. Ízlett neki. :)Azóta újra van tejem, de a fiacskám nem enged a gyümölcsből, főzelékből. Imádja. :) (6 hós)
2009. jún. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Én nem félek :)

7 hónapos a babám, 1 hónapja kezdtük a hozzátápit, és még mindig nem sikerült kiváltani egy szopit se. Mi ilyen lassúak vagyunk :)

Nektek gratula!

Egyébként várom már, hogy kevesebbet szopizzon már, de mindennek eljön a maga ideje.

2009. jún. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Én sem akarok túl óvatoskodó lenni de első nap mikor vmi teljesen újat kóstoltatok, mindig csak 1-2 kanállal kap mert nem tudhatom előre,hogy nem lesz-e érzékeny vmire ez ugyanis mindenkinél egyedi.De ha másnapig semmi baja akkor annyit adok neki amennyit kér,megeszik.
2009. jún. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Én sem félek.de nem mindegyik gyerek olyan, mint a te kicsid.Az enyém már négy hónapja eszik mást is, mint anyatejet ill.tápszert, de még mindig csak száz grammot hajlandó enni egyszerre.(a kedvencéből, ha épp jókedve van százhuszat)
2009. jún. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem nem ilyenkor félnek az anyák, hanem majd pár év múlva, amikor különböző egészségügyi problémákkal kell orvoshoz vinni a gyereket, és majd kiderül, hogy mindennek az oka a korai hozzátáplálás volt. Én a helyedben marhára nem lennék büszke arra, hogy 3 és fél hónaposan sütőtökkel tömtem tápszer vagy anyatej helyett.
2009. jún. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én láynom 4,5 hónapos. Én kicsit óvatos vagyok, lassan próbálgatok, montosan azért, amit a fenntebb nyilatkozó írt: hogy nehogy később lássa kárát. Ha 15-20 év távlatában nézzük a dolgokat, akkor ráérünk a kajával... Nem kell mindent egyszerre és sokat. lesz még ideje jóllakni a sok elébe tett finomságból. Úgyjogy szerintem is csak óvatosn. Az én lányom is bezabála egy egész üveg barackot, csak félek, hogy ez hoszzútávon a gyomrát károsítja... Sok sikert-türelmet!
2009. jún. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Bocsi a hibákért!!!
2009. jún. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

16.23-asnak tök igaza van.

van egy ismerősöm, 10 éves kislány. az anyja annak idején büszkén hangozatatta, hogy 3 meg 4 hónaposan már miket eszik..., na meg is lett az eredménye: cukorbeteg, lisztérzékeny és tejallergiája van. ez mind együtt. a dokik szerint a korai hozzátáplálás miatt.


nem is értem, amikor a csapból is az folyik, hogy fél éves korig kizárólag anyatejet/tápszert szabad adni a babáknak, miért kell 3 és fél hónaposan sütőtökkel tömni? és főleg ezt miért kell büszkén hangoztatni??!

2009. jún. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

Az enyém 3,és fél honapos,de csak almalevövel probàlkoztam,azt is egyszer.

Ugy érzem ö mög nem érett meg rà.

Talàn 1 honap mulva ujra kinàlom,de elöbb csak leveket.

Persze nem félek,csak làtom hogy a kislànyom nem fogadja be a töményebb ételeket egyenlöre.

2009. jún. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsés vagy, de azért én biztos nem terhelném a gyomrát öt hónapos koráig. Mi öt és fél hósan kezdtük el, azóta kóstoltatok, próbálkozok. Most hat és fél hós, és még mindig semmi!!!! Tápin kívül kizárólag a tejpépet fogadja el uzsira, abból se sokat. Úgyhogy nekünk kész harc és szenvedés, de türelmes vagyok, és próbálkozok továbbra is. Egyébként ez sok kidobott pénz is ám, mert mindig megveszem az alapanyagokat, és dobom kifelé, mert megmarad. Jó babázást és jó étvágyat nektek! :)
2009. jún. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!