Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4,5 hónapos lányomnak mikortól...

4,5 hónapos lányomnak mikortól adhatok friss szezonzöldséget, gyümölcsöt és milyet? Hogyan elkészítve?

Figyelt kérdés
Gondolok itt paradicsomra, szilvára stb.....
2009. jún. 29. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

A paradicsomra még várni kell pár hónapot, szerintem az idén azt ne nagyon adjál még neki.

De még bármi mással is várni kell 1,5 hónapot, akkor lesz készen a szervezete arra, hogy befogadjon más táplálékot is az anyatejen vagy tápszeren kívül.

6 hónapos korában kezd néhány kanál almalével, majd jöhet a reszelt alma, főtt sárgarépa, krumpli.

2009. jún. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

először csak krumplit,répát, almát, öszibarackot

krumlit párold meg és turmixold össze egy kis főzővizzel hogy pépes állaga legyen, utána adhatsz neki répát, majd együtt a kettőt.

barack+alma, alma+krumpli,

[link]

[link]

2009. jún. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2009. jún. 29. 16:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

5 hós a babám, anyatejes, én 4 hós korában elkezdtem neki adni reszelt almát, reszelt barackot délelőttönként, először 5 kanállal, másnap 8 kanállal, harmad nap 10 kanállal, 4 nap már egy egészet megevett, s most már az almát barackkal összekeverve adom 10-kor, nagyon szereti!

Délután tejpépet kap.

Most pedig elkezdjük a burgonyát répát céklát.

Olyan lassan megy ez a hozzátáplálás, s én úgy gondolom inkább most adom neki a frisset, mint télen a sok üvegest!

2009. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 5,5 hónapos, és már 1 hónapja eszik mindenfélét (paradicsomot főzelékként csirkehusival és krumpliva és szilvát is pl.). Sőt, egy egész üveggel megeszik egyszerre most már. Én totál hülyeségnek tartom, hogy 6 hónapos korig csak anyatej, vagy tápszer. Én anno már 3 hónapos koromban kaptam ilyen dolgokat anyu szerint, és nincs semmi bajom, akkor sem volt. Sőt, bevesz mindent a gyomrom, és soha nem volt még gyomorrontásom sem. Ez a mai kor idióta divatja, hogy nem lehet ezt, meg azt adni a babának, meg csak 1 kanál almalé stb. Aki ezt csinálja, majd később megszívja, mert sokmindent nem fog megenni a gyereke. Úgyhogy, adhatsz Neki akármit, szerintem, csak arra figyelj, hogy teljesen pépes legyen, ne legyen darabos. És akkor most, kedves, az új divatnak hódoló anyucik, lehet megköpködni.
2009. júl. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!