Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 8 hónapos, még nem...

Kislányom 8 hónapos, még nem vezettem be Neki a glutént. Olyan sok variálás megy ezzel kapcsolatban, ez baj?

Figyelt kérdés
Azt is hallottam már, hogy az új protokoll szerint minél később kell liszteset adni a babáknak. A kislányom még mindig anyatejes, rengeteget szopizik. 6 hónapos korától kezdtük meg a hozzátáplálást. Baj, hogy én még sosem adtam Neki babakekszet?
2012. máj. 28. 17:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adhatsz neki, a gyümölcsébe tehetsz egy kiskanál darált kekszet.

Mi már kb 5 hónaposan bevezettük (4 hónapos kezdtem a hozzátáplálást) most már a kezébe adom egészben és elmajszolja 9,5 hónapos.

2012. máj. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kicsit el vagyok keseredve a hozzátáplálással kapcsolatban ... Semmi segítségem nincs. :( Persze a védőnőm nagyon segítőkész, de nem hívogathatom minden percben ha épp ismét nem tudok valamit. Bébiételt kap a kislányom, sokan azt mondják nem egészséges, jobb lenne ha házilag főzőcskéznék Neki. Van aki viszont azt mondja, hogy nem tudhatom, hogy a piacon, kisboltokban vásárolt zöldégeknek nem tudhatom az eredetét ezért inkább bébiételt vegyek ... Próbáltam itthon főzőcskézni a kislányomnak de egyszerűen amiket itthon főztem Neki, nem ette meg, még a hideg is kirázta Tőle. :( Így maradtam a bébiételeknél. De sokszor annyira bizonytalan vagyok, hogy mit mikor vezessek be, meddig adjak 1-1 fajta ételt Neki... Nos, most akadt meg a szemem egy gluténos íráson és eszembe jutott, hogy tulajdonképpen én még azt sem kezdtem el bevezetni Neki. A mi családunkban sok az allergiás, anyukám, két tesóm, én is azok vagyunk, nekem az asthma-m is allergia alapú, ezért azt mondták vigyázzak a kislányomnál. Szóval néha kicsit elkeseredem.
2012. máj. 28. 17:37
 3/15 anonim ***** válasza:

Pár éve (pontosan fogalmam sincs mikor) azt állították a nagytudásuak, hogy 8 hónapos kor előtt nem szabad bevezetni a glutént mert...(és itt egy csomó indok felsoroltak). Na abban az éveben megugrott a lisztérzékenyek száma..Érdekes hogy köv. évben már 4-6 hónapos kortól lehetett, illetve kötelező volt.

Én 5 hónaposan adtam már almás kekszet, és semmi baj nincs.

Elég szomorú, hogy nem mondták legalább a kötelező oltásoknál, hogy mit mikor és hogyan kell..Nekem mindig mondta a dokinéni.

Úgy hogy szerintem kezdj el reszelni a reggeli gyümölcsébe kekszet nyugodtan, sőt!!Most már mint az állat!!

Az üveges bébikajával nekem is meggyűlt a bajom, mert bevallom őszintén, hogy az elején lustaságból nem főztem a lányomnak, meg amúgy is az üvegeset visszazártam aztán köv. nap is jó volt.Aztán olyan 7 hónapos korában gondoltam most már főzőcskézek..na annál nagyobb arcon csapás nem is kellett.A lányom sikított, ordított, még a sima almapépet se akarta megenni amit csináltam.De nem adtam fel..nem fog a tömegtermelő nagyüzem túltenni rajtam!!!Elkezdtem Sinlac port rakni az ételekbe, így a lányom ette.Aztán csökkentettem a Sinlacot, és lásd csodát a lányom egy zaba gép lett, és nem kell neki az a fránya üveges az istenért sem!!! :) Hála az égnek.Sokszor hallom, hogy még 3 éves gyerekek is üveges kaját esznek, mert egyszerűen mást nem fogadnak el, és abból is csak pár félét..én azt mondom, hogy jobb minél előbb átszoktatni, mert hosszú távon nem kifizetődő.Pl. télen sokkal jobban megéri megvenni a sütőtököt és megsütni, utána pedig lefagyasztani, mint megvenni 1 üveget 300-ért...mert 1 sütőtök télen kb annyiba kerül, és 5-6 adag simán ki jön belőle.

[link]

Itt egy hozzátáplálási táblázat, én ebből működtem ha nem tudtam valamit! :)

2012. máj. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem szokott reggel gyümölcsöt kapni! Délelőttönként még szopizik! Fél egykor ebédel, fél 5-kor uzsonnázik! A védőnőm egyébként mondta h reszelhetek Neki egy kis kekszet, de amikor ezt beszéltük akkor még kisebb volt és mondta h nem kell úgy elsietni. Remélem még nem késtem el vele...Babakekszet vegyek? Ami a drogériákban is kapható?
2012. máj. 28. 18:07
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát figyelj ez a te döntésed! :) Egyébként az én lányom soha sem kapott babakekszet, az elejétől fogva háztartási kekszet kap.
2012. máj. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ja és bocsi..én magamból indultam ki, mert nálunk ilyen korban már a 10 órai ki volt váltva..de az én lányom tápszeres volt, az más!
2012. máj. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Na látod, ezért vagyok én összezavarodva. Mindenki máshoz van szokva, mindenki mást mond. Jó lenne látni egy ilyen étrendi sablont, hogy lássam, hogy mit hogyan és mikor érdemes adni, milyen formában. Főzésben sem vagyok egy ász ... Sajnos. Egyik legnagyobb kudarcomnak élem meg. Még csak nemrég kezdtem beletanulni. Picit ilyenkor elkeseredem.
2012. máj. 28. 18:17
 8/15 anonim ***** válasza:

De még a piciknek nem is kell ásznak lenni! :) 1 krumplit meg 1 répát megfőzöl, összeturmix aztán kész.

Általában egyébként a 10 órait szokták kiváltani, aztán mennek szép sorban, de egyébként te tudod mi a jó nektek.Én pl az uzsonnát váltottam ki elsőnek, mert így jobban aludt éjjel a babám, mert jobban tele volt a pocója.Egyébként tejpépet kapott uzsira sokáig.Aztán reggel meg kóstoltunk gyümit.Hallgass arra amit érzel, és figyeld a babád.Pontosan azért mond annyi mindenki annyi mindent, mert mindenki máshogy csinálja! :)

2012. máj. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt még elfelejtettem.Itt szerintem nagyon jó ki receptek vannak!!!Ott van minden, hogy hány hónapos kortól lehet.Én nagyon sokat merítettem ebből az oldalból.

2012. máj. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Most tízóraira vettem sárgabarackos, babakekszes bébiételt, ez megfelel majd a glutén bevezetéséhez? Szépen fokozatosan?
2012. máj. 29. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!