Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is másképp kellene...

Szerintetek is másképp kellene csinálnom? (Étkezéssel kapcsolatos kérdés)

Figyelt kérdés
Kislányom nagyon jó étvágyú és jó alvó kisbaba. Általában 8 körül kel, de olykor előfordul, hogy 9-kor. Ugye ilyenkor eleve kb negyed 10 körül van a reggelei. Ezután kis játék és alszik egyet. Teljesen magától elalszik játék közben. Ezután kb 11:30 körül ébred fel és akkor már az ebéd jön, tehát a tízórai kimarad. Barátnőm azt mondta ez így nagyon nem jó és ő felkölti a kisfiát 11 körül, hogy egyen. Szerintetek is költsem fel? Nem minden nap marad ki, mert időben kel, csak mondjuk mostanában talán az idő miatt nehezen akar este elaludni és tovább alszik reggel. Ha nem is kétszer egy nap, de egyszer feltétlenül eszünk gyümit és a többi étkezést igyekszem betartani, de néha csúszik időben. Szerintetek sem jól teszem, hogy nem költöm fel? Így tényleg nem szokik rá egy rendszerre?
2012. máj. 29. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
azért azt leírhattad volna mennyi idős...
2012. máj. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen azt elfelejtettem. Június 6-án lesz 9 hónapos. Ma is 8-kor kelt, reggelizett szép adagot, átöltöztünk pizsiből és játszottunk egy jót. Olyan fél 10 körül elaludt és nem sokára dél lesz és még alszik. Úgyhogy most sincs tízórai. Az biztos, hogy nem beteg, mert múlt héten voltunk gyerekorvosnál és még meg is dicsérte milyen jó kedélyű, aktív baba. Kicsit taknyos, de nem vészes, mert átalussza az éjszakákat.
2012. máj. 29. 11:47
 3/5 anonim ***** válasza:

NE KELTSD FEL!!!Ez a legfontosabb!!Ha éhes lenne nem aludna el, ez egyértelmű.Ha fel kel, akkor kap ebédet, ez így teljesen jó.Főtt étel után meg adhatsz neki egy kis gyümölcsöt desszertként, és akkor így meg van oldva a gyümölcs probléma.Minden gyerek más.

Az enyém is 8kor kelt, és 10kor aludt is vissza, de viszont előtte betömött 1 banánt, vagy valami mást, mert ő pl kelés után sokáig csak tápszert kért.Aztán 2ig fel sem kelt, úgy hogy sokáig akkor volt ebéd.

8 hónapos kora óta, már több napirenden átestünk, mert mindig más volt jó.Vagy az idő tett be, vagy valami más.Lehet most a babád alszik délelőtt, de eljön az idő amikor majd csak ebéd után fog.

Meg legalább eszik rendesen így ebédet..

2012. máj. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Nagyon megnyugtattál! :) Első babás vagyok és tényleg annyira tudok aggódni mindenen. :-)
2012. máj. 29. 12:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Mintha csak én írtam volna. Van nap h kimarad a tízórai, van hogy kéát étkezés között eszik egy kis gyümölcsöt. Szerintem ne ébreszd fel. Nálunk is 8 kor reggeli, aztán 12 felé ebéd, akkor a kettő között eszik gyümit. ez az általánosságban elmondható. Aztán van hogy 10 kor ébred fel, ekkor van reggeli (anyatej), aztán akkor már csak délben ebéd. és ők nem óramű pontosággal esznek, hanem nekik a sorrend a lényeg.
2012. máj. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!