Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elrontható 12 napos gyermekem?

Elrontható 12 napos gyermekem?

Figyelt kérdés
Apa hasán imád elaludni, és cicin is! Viszont a kiságyban ritkán alszik el magától! Elkényeztetjük, vagy ilyenkor még nem lehet? Egy ideig elvan a kiságyban, aztán sir! Kiveszem, és abba hagyja! Nem szeretném siratni, viszont elkényeztetni sem! Segítsetek légyszi, mi a jó megoldás? Mit csináljak, hogy a kiságyban is elaludjon?
2012. máj. 29. 11:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
még csak 12 napos. még 12 napja bujt ki pocakodból!!! örülj neki érzeni akarja a testközelséged!!!! ráérsz késöbb betenni a kiságyba
2012. máj. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

Jajj, te! :) Még 2 hetes sincs az kisbaba, ne várj csodát!!! Dehogy rontod el még! Gondolj bele, nem is olyan rég még a te pocidban kuksolt nyugisan, melegben, kaja amikor kell, akkor aludt amikor jólesett, folyamatosan hallgatta a szívdobogásod. Aztán megszületett, hideg van, zaj van, stb. :) Még jó, hogy jólesik neki, ha cicin van, vagy apa meleg pociján! Szerintem a lelki fejlődése szempontjából szükséges, hogy ilyen pici baba tényleg csak akkor sírjon, ha muszáj. Ha nektek nem gond, akkor had aludjon el cicin, apapocin, ráértek még a "neveléssel". :) Az én fiam 2 éves koráig cicin aludt el, na, az már kicsit sokára volt, a tesót megpróbálom hamarabb szoktatni. De boldog, kiegyensúlyozott baba volt. Szóval nyugi! Hallgass az anyai ösztöneidre!!! :D

Boldog babázást!

2012. máj. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Jajj de örülök a válaszaitoknak!!

Legszivesebben egész nap ölelném. Van mikor alszik, és én csak nézem..nem tudok betelni vele! Örülök akkor ,hogy nem rontható el :)) igy a picim. Nekünk nem gond, ha cicn alszik, vagy apa kipárnázott részén, imádjuk!! Köszönöm!!!!!!

2012. máj. 29. 11:16
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
3-4 hónaposan elég bele szoktatni a kiságyba,bár az én kisfiam az első pertől ott aludt,elaludt cicin és betettem az ágyba,vagy közöttünk és betettem,nem tudtam mellette aludni féltettem,kiegyensúlyozott,jó alvó 13 hónapos kisfiú,elkényeztetni még nem lehet majd 6-7 hónaposan már igen,akkor már érdemes rászoktatni
2012. máj. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ha elalszik rajtunk, vagy a cicin, utána én is beteszem a kiságyba, csak egyedül nem alszik el ott! De ha nem kényeztetjük el, nem is bánom! :DD
2012. máj. 29. 12:15
 6/18 anonim ***** válasza:
Mi picink is 12 napos, ugyanígy vagyunk mint ti :) Megnyugtattak a válaszok! :)
2012. máj. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Enyém 21 hónapos, és nem sikerült elrontanom. :-) Sőt, még egyetlen földrefekvős hisztije sem volt. Most is sokat emelgetem, megölelem, ki tudja, hogy jó-e, nekem ezt súgták és súgják az anyai ösztöneim. Cserébe egy hihetetlenül kedves, nyitott, barátságos kislányom van, pedig nem vagyok egy szuperanyu, talán csak egymásra vagyunk hangolódva, és nem féltem attól, hogy elronthatom.
2012. máj. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

ugyan azt tudom írni, mint az előzőek,nem rontod el és nem lesz elkényeztetve.

Gondolj bele, eddig 9 hónapig a pocidban volt, most még fogalma sincs mi ez az új szitu, nagyok a terek, más a hőmérséklet, fúj a szél, vagy süt a nap,erősek a hangok, ha üres a poci, akkor nem jön egyből a kaja mint eddig, stb...az egyetlen biztos pont neki most Te vagy és persze hogy ordít, ha nem érez Téged:)

Majd meg fogod látni mikor jön el az az idő mikor már el lehet kényeztetni ne aggódj, de az még odébb van:)

Amúgy meg én úgy vagyok vele, hogy vannak nevelési elveim, és nincs elkényeztetve 1,5 éves fiam,de attól függ mi számít elkényeztetésnek..?Mert nem hisztizhet dolgokért, nem veszünk meg neki minden játékot amit meglátunk, viszont fizikálisan nagyon is el van kényeztetve, ami viszont nem gond, sőt előnyére válik majd szerintem!

Felveszem, puszilgatom,ölelem, ő is megölel, és bizony mai napig úgy alszik el, hogy én olvasok neki, ő meg hozzám bújik...nekem ebben nincs kivetnivaló:)

2012. máj. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
27%

Le lehet pontozni!

Majd ebbol jonnek késobb azok a kérdések, hogy egész éjszaka a cicin van a gyerek, nem hajlando nélkule aludni, mit csináljon.Tesomék a hasukon altatták a gyereket és nagy problémájuk volt az alvással késobb - nem akart elaludni csak a pocin és utána jott az ágyba valo beszoktatás. 2 éves a gyerek, de azota nem aludtak egy jot.

2012. máj. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%

A gyerekek képessége az önálló elalvásra 3 éves koruk körül alakul ki(persze van,akinél előbb), addig teljesen normális ha nem alszanak el egyedül. Addigra érik meg annyira az idegrendszerük, hogy el tudnak kerülni abba az ellazult állapotba, ami után az alvás következik.

Lehet, hogy a sírással tréningezett babák is csöndben vannak egy idő után de kutatás bizonyítja, hogy a magukra hagyott tréningezett babákban is ugyanúgy megtalálható a stresszhormon, csak már nem adnak neki hangot mert "megtanulták", hogy felesleges, az anyukájuk úgyis tojik a fejükre:(.

Az elkényeztetés nem itt kezdődik:), a kisbaba testközelség iránti igénye ugyanolyan alapvető mint az éhség vagy szomjúság. Az igények kielégítése pedig nem egyenlő az elkényeztetéssel:).

2012. máj. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!