Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tápláló a tejem?

Nem tápláló a tejem?

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok:

kisfiam 3500 grammal született most 3, 5 hós és 6170 gramm(kizárólag anyatejes), az elmúlt hónapban alig hízott, kéthetente 10 dekát, pedig van tejem szopizik rendesen, napi 4 kakis pelus van kb. 5 pisis, néha még bukik is, nem sír szopi után, de szinte egész délelőtt és este szopizik, és 2,5 hónap után újra felkel éjszaka enni. Most mérnem kell mennyit eszik és utána lehet tápszer. pedig annyira nem szeretném, mert félek, hogy rászokik a cumisüvegre, miért nem lehet tejpépet adni? vagy a tápit is lehet kanállal adni?


2009. jún. 30. 11:47
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
ja és ha tényleg nincs olyan hogy nem elég tápláló a tejem, akkor miért nem hízik a picim?
2009. jún. 30. 11:48
 2/15 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt a helyzet, hogy nem volt elég tápláló a tejem, bármit csináltam. Muszáj volt tápit adni neki. De miért félsz a cumisüvegtől? Nem baj az, ha rászokik, majd megtanul inni pohárból később. ha tényleg tápszerezni kell, nagyon macerás lesz minden egyes alkalommal kanálból etetni, fárasztó a babának, és nem tud egy jóízűt enni. Lányom 6 hós, de még mindig nem tud "szépen" enni kanálból, pedig főziket, gyümit, pépeket már eszeget 4 hós kora óta. Tejpépet csak 4 hó után adj neki
2009. jún. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
és nem fog leszokni a ciciről, ha cumisüvegezik? köszi a válaszod
2009. jún. 30. 12:09
 4/15 anonim ***** válasza:
nincs tápláló és nem tápláló tej.vagy van elég vagy nincs.
2009. jún. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
szerintem elég a tejed. amiket leírtál az erre utal. az hogy nem hízik na bumm. az éjszakai felkelés meg tök normális.
2009. jún. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A lányom kezdetektő fogva fél 5-600 grammot hízik havonta, 4 kilóval született, csak anyatejes, jövő héten lesz 4 hónapos.

Eszik rendesen, nem ordít, hogy éhes, van kakis-pisis pelusa, fejlődik, akkor úgy tűnik ő ilyen alkat.

Van hogy alszik este 8 tól reggel 4-5 ig, máskor meg felkel enni 2-3 körül is.

Nincs olyan, hogy nem tápláló a tej.

Nerm kell tömni a gyereket, csak azért, hogy azt hízza, amit a diagrammok mutatnak.

Majd ha úgy látom hogy nem lakott jól,akkor adok neki pótlást, de csak azért, mert 4 hónaposn nem 7-8 kiló, na azért nem.

2009. jún. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de 3,5 hónaposan a 6 kg-os súly teljesen jó, sőt...ha kiegyensúlyozott, boldog, nyugis, nem orditós, szerintem ne adj neki tápszert. Egyszer meg kell állnia a nagy gyarapodásnak, ráadásul meleg van, nem is eszik annyit, lehet, hgy csak cumizik, mert megnyugtatja. Az meg legalább olyan fontos, mint az evés. Ja és igen, a cumisüveghez könnyen hozzászoknak a babák, valószinűleg egyenes út vezethet a cici elutasitásáig 1-2 hónapon belül, azt meg gondolom, te sem szeretnéd. Kitartás!
2009. jún. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is 3,5 hónapos a kisfiam, és 3430 grammal született, tehát a paraméterek hasonlók:) Nekem sajnos tényleg kevés a tejem, már több, mint 2 hónapja kapja cumisüvegből a pótlást, saját lefejt, lefagyasztott anyatejet(az első hónapban borzasztó sok volt és szorgalmasan fejtem, úgyhogy így jó sokáig kitartott, most 1-2 napon belül fog elfogyni). Mindig csak annyit pótoltam nei, mint amennyit szopizással is megenne, hogy ne etessem túl (cumisüvegből anyatejjel is úl lehet etetetni). Nem hagyta el a cicit a cumisüveg miatt, ugyanolyan intenzíven szopizik, mint eddig, pedig volt olyan időszak is, amikor napi 3-4 szopi után is kellett pótlás, most legtöbbször csak este van cumisüveg is. A súlygyarapodás nálunk is most 2 hete lassult le, a 2 hét alatt hízott annyit, mint máskor 1 hét alatt. De ez így 3 hónapos kor után szerintem normális, hiszen többet mozog, intenzívebben mozok, nem csak rúgkapál, hanem próbálkozik a hasra fordulással, tornázik, forog a hátán a kiságyban, stb. Ezek mind elvisznek olyan energiákat, amiket eddig a súlygyarapodásra fordított. Szerintem amíg a babád jókedélyű, élénk, figyelmes, megvan az a bizonyos pisis kakis pelus, nem viselkedik idegesen szopi közben és után, ne aggódj!
2009. jún. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, az lemaradt a paraméterek közül, hogy a kisfiam most 6300 g, tehát a gyarapodásuk is hasonló:)
2009. jún. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, még úgysem adom fel csak kicsit elkenődtem
2009. jún. 30. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!