Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, apukák hogy kezelitek...

Anyukák, apukák hogy kezelitek a játszótéri "mindentudó" szülőket?

Figyelt kérdés
Ma a lányom odament egy kislányhoz, az apukájával meg beszélgettünk miközben játszottak a gyerekek. Mikor mondtam,hogy én itthon maradok a teljes gyesem alatt és csak utána keresek munkát rögtön elrántotta a gyerekét,hogy a nemdolgozó ribik közelében nem lehet a gyereke. Ordítva elmondta,hogy szar anya vagyok, az ő felesége jó anya, mert szülés után rögtön dolgozni ment és nem otthon döglött, a gyerekem meg idióta lesz,mert csak bölcsiben képes fejlődni egy gyerek,az övék is fejlett. Egy másik anyuka meg a múltkor leszólt,hogy miért farmerben megyek a játszótérre,jó anyuka csak szabadidőben mászkál, farmerben nem lehet gyerekre vigyázni. Mi ez a hülyeség? Édesanyám is mesélte,hogy az ő idejében nem volt ennyi észt osztogató? Mást is piszkáltak már valami miatt?
2012. máj. 29. 17:39
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Fura dolgok ezek. Velem pont az ellenkezője történt meg: terhes voltam, az utolsó hónapig dolgoztam, akkor is csak azért maradtam otthon,mert többet kellett mennem dokihoz, NST, stb, ház építés, meg hát a férjem jobban örült ha pihizek. Na mindegy. Terhesség alatt jártam előkészítő tanfolyamra, hetente egyszer délután 2kor.A munkahelyemről mindig el kellett kérdezkednem, de szerencsére nagyon rendesek voltak. Na ott a csajok szerint ez a legtökéletesebb időpont, mert megebédelnek, kicsit lefekszenek aludn, aztán eljönnek. Itt már gyanús volt, aludni?! Aztán amikor tovább beszélgettük, akkor kiderült h járnka terhestornára, jogára, pilatesre, arcdiagnosztikushoz (akkor hallottam erről először), stb. AMikor rám került a sor h én miket csinálok, mondtam h én nem járok ilyesmire, azt a hangnemet kellett volna hallanotok, "nem jársz tornára?", mondtam nem, én dolgozni járok. Kiderült higy mindegyik táppénzen volt. Most persze nem azt akarom mondani ha valakinek komoly baja van, az dolgozzon, de hogy ezeknek semmi bajuk nem volt, az biztos. Pláne h ott beszélték meg hogy mennek az árkádba vásárolni egész napra. Nyár volt, 35 fok.

Másik: azt se szeretem h én gyerekem ezt csinálja, a tiéd mit csinál. Mi is szoktunk beszélgetni ilyenről, de eszembe nem jutna megsértődni h az enyém kevesebbet tud, sajnos vannak akik ezen is megsértődnek és szinte kiközösítik azt az anyukát, akinek a gyerkőce tud valamit, amit az övék nem, vagy esetleg jobb baba (alszik éjjel, nappal, el van akár egyedül is egy rövid időre, amíg anyuka főz, stb)

De hát NEM vagyunk egyformák :)

2012. máj. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Én csendesen hallgatok és hümmögök. Magamban megjegyzem a dolgot.

És várok. Az idő mindent igazol.

Elő példa:

párom barátnőjének az anyja istenítette a lányát és közölte hogy az ö lánya miben és menyivel különb a páromnál.


Eltelt 6 év. Párom felelősségteljes családanya 1 gyermekkel.

A barátnő: Összebútorozott egy cigoval, szült neki 2 pulyát (majd a cigo bevonult a kaptárba.) Kirakta az anyját a saját házából. Amit eladott, cigoknak a pénzt felélte most kukázik.

nem is tudom talán nem volt igaza a kedves anyukának.

2012. jún. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
43%

Beleszólhatok a kérdésbe annak ellenére, hogy 19 éves lány vagyok? Én nem jártam bölcsődébe, és mégis elég értelmesnek tartom magam. Idén érettségizem egy elit iskolában. Ha a korai fejlettségről beszélünk: 4 évesen tudtam (szaggatottan olvasni) és 1 évesen folyékonyan beszéltem. Kevesen hiszik el. Borzalmas, hogy kimaradt a bölcsőde, tényleg... Azon kívül szerintem Te csinálod jól. A gyereknek eleinte szüksége van az anyára. Én biztos nem adom bölcsibe majd a gyerekem, mert nem azért szültem, hogy más legyen vele. Tisztában vagyok azzal is, hogy gimnazista, tapasztalatlan lányként ne osszam az észt, de szerintem sokkal jobb, ha eleinte ott van vele az anyukája. Azon kívül megmondhatod neki, hogy nálatok meg a férfi keresi a pénzt, és szerinted az gáz, hogy férfi lététre ő üldögél reggel, munkaidőben a játszótéren. Ez a valóságban természetesen nem baj, nagyon jó, ha egy apuka hajlandó ilyesmire, de mivel ő is primitíven gondolkodott, és ő is gyerekes volt, lehetsz az Te is.

Amúgy én ilyen kioktató szülőkről természetesen csak másoktól hallok, de szerintem elég idegesítő dolog beleszólni vadidegenek dolgába ennyire alpári módon.

2012. jún. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!