Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyalázatosan szörnyű anya...

Gyalázatosan szörnyű anya vagyok. Mit tegyek, hogy változzon ez? Pszichológus?

Figyelt kérdés
Egy hete szültem és hatalmas bűntudat emészt. Imádom a kislányom, mindennél jobban és mindent megteszek, hogy maximálisan ellássam (nem könnyű, első baba). Nagyon aranyos baba, de egyszerűen nem látom szépnek. Édes, de olyan kis csúnyácskának látom. Mindenki mondja, hogy milyen gyönyörű gyerek és én csak nézek magam elé, hogy komolyan? Minden anya a saját gyerekét látja a legszebbnek, de én ezzel nagyon nem vagyok így. Nagyon rosszul érzem magam emiatt, hiszen én vagyok az anyja és milyen anya már, aki így érez a saját gyerekével szemben. Akárhányszor ránézek, elfog a szomorúság, hogy miért nem látom a világ legszebb gyerekének, mikor tényleg nagyon édes. Sosem hittem, hogy ilyen leszek :(
2012. máj. 30. 11:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne emészt magad! Majd megszépül. :)

A lányomnak is érdekes fejformája volt. Olyan csálén állt az arca. Majdnem mint Stallone-nak. Meg is kérdeztem, hogy ugye nem marad mindig ilyen. Pár hét alatt szépen helyre állt a kis fejformája, nem hajaz a fent említett színészre. :)

2012. máj. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%
Őszintén? Én amikor megláttam a kislányomat, majdnem elbőgtem magam, mintha az anyósom nézne vissza rám.....Aztán teltek-múltak a hetek, hónapok és gyönyörű kiscsajszi lett belőle...és már nem hasonlít az anyósra sem! :)))))
2012. máj. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
84%
Hogy megnyugtassalak, az én egyik lányomnak pl. kihullott a haja a feje tetején, olyan volt, mint egy öreg bácsi :) Na, akkor őt sem lehett volna csodaszép babának nevezni! Viszont egy kis idő elteltével már kinőtt és szépen be is göndörödött, úgyhogy az öreg bácsiból lett egy szép kislány. Akár hetek alatt is rengeteget tudnak változni...
2012. máj. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem a kisbabák fél éves kor alatt nem valami szépek. A lányom volt a kivétel, ő gyönyörű volt. Amikor viszont megláttam a fiamat, hát, én mondtam a férjemnek, hogy nem valami szép. Ő ki is akadt rajta, hogy hogy mondhatok ilyet. Hogy mondjam meg mi a nem szép rajta. Nem tudtam megmondani. Volt haja, nem állt el a füle, nem volt nagy az orra. Csak nagyon sovány volt. Fél éves kora óta ő is gyönyörű.
2012. máj. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
89%

Jót mosolyogtam azon amiket írtatok:)


Kedves Kérdező! Képzeld én megy úgy jártam, hogy már alig vártam, hogy kibújjon a kislányom, a 4D-s felvételeken valóban egy porcelánbaba szépségű pofika nézett ránk. Teljesen elképzeltem milyen lesz a pofikája meg minden mikor megszülöm és a hasamra teszik, hogy majd elfog az az érzés amit már annyira át akartam érezni én is! Itt van a kislányom, jaj de gyönyörű szépséges!!!


Hát erre képzeld el megszületett, a hasamra tették és egy teljesen de teljesen más arc nézett vissza rám mint ahogy én azt az uh képek és a képzeletem alapján elképzeltem. Olyan kis csúnyának láttam....:( Szégyenlem a mai napig magam emiatt, soha nem mondtam ezt el senkinek. Aztán még itthon is csúnyácskának láttam pár napig, mikor aludt akkor véltem felfedezni azt a kislányos bájt amit kerestem benne. De ma már tudom,hogy buta voltam, hiszen egy túlhordott, gyűrött kis újszülöttről volt szó!

Most 15 hónapos és komolyan mondom, hogy meseszép kislány, hosszú aranyszőke loknikkal, hatalmas kék szemekkel, formás lábikókkal, csodás mosollyal, hát les sem tudom venni róla a szemem olyan szép, de tényleg:)))


Szeptemberben várjuk a kistestó, már rutinosabb vagyok, nem várom el egy újszülöttől, hogy csodás vonásokkal rendelkezzen már kibújás után azonnal:)

2012. máj. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
64%

Nem árt soha szülés után pszichológussal beszélgetni, a depresszió nem ritka jelenség.

Amúgy meg, mikor visszanéztem az újszülött képeimet, hát Taigetosról dobtak volna le egyből, olyan kis csúnya voltam.

Mondjuk a majd megszépül nálam kimaradt XD De attól még egy pszichológus sosem árt ilyenkor.

2012. máj. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
81%
ne emészd magad,vannak szép újszülöttek és nem szép újszülöttek,de idővel mindegyik szép lesz.Én reálisan látom a dolgokat, a fiam szép újszülött volt,de mikor 2 hónaposan kiütéses lett,mert paprikát ettem akkor nem láttam szépnek.nem vagy rossz anya,dolgoznak a hormonok,hidd el a hormonok nagyon megtudják keseríteni a napokat,de majd minden rendbe jön hidd el!
2012. máj. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
43%
Kicsit gyanús már ez a sok "csúnya kisbaba"-s kérdés...
2012. máj. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ugyan már! Nyugodj meg! Én is ugyanígy voltam ezzel. 3 hónapos korára babásodott, szépült. És tudod mióta tartom őt a legszebbnek? Kb. 1 hónapja. Tudod mennyi idős? 14 hónapos! De még így is van, hogy olyan kis álmosfejű csúnyácska. De nem adnám egyik katalógusbabáért sem.
2012. máj. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

nálunk apás szülés volt, miután megszületett a gyönyörű kisfiunk, apa félve megkérdezte, hogy mindig ilyen kis csúnya lesz? :D azt mondta magában még szörnyülködött is, de mivel én meg ott bőgtem, hogy milyen gyönyörű, nem merte mondani.

most már nagyfiú, nagyon nagyon helyes gyerek, komolyan, leszólítanak az utcán, hogy milyen gyönyörű :)

na de ha visszanézem a pár napos fotóit, be kell valljam, tényleg kis csúnya béka volt :) úgy nézett ki mint egy 90 éves öregmebre, lógott rajta a bőr, kicsit sárga, kicsit lila volt ráadásul marha nagy volt, viszont iszonyú sovány :D

2012. máj. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!