Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jobb az anyatejgyűjtőben...

Miért jobb az anyatejgyűjtőben leadott anyatej, mint a tápszer?

Figyelt kérdés
Mivel az anyatejgyűjtőben hőkezelik, akkor pont az a plusz vész el, amivel többet tud a tápszernél. Miért vállalják be mégis sokan, hogy ki tudja kinek a tejét igya a babájuk? (Jó, tudom, szűrések, stb, de ha mondjuk dohányzik a nő, akkor az soha nem derül ki...)
2012. máj. 30. 19:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
59%

Nem jobb szerintem, mint a tápszer. Először is írják, h hőkezelik. Másrészt tanulmányokban írták le, jó sok kísérlet után , hogy egy adott babának mindig csak a saját anyja teje a megfelelő; mert bár "színre" ugyanaz, az állaga, a benne lévő vitaminok-ásványi anyagok tartalma más és más...és a lényeg! az immun-ellenanyagok is teljesen speciálisak, csak az adott babára vannak "szabva".

Szóval akkor inkább tápszer.

2012. máj. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
40%
Az én kislányom is tápszeres volt, és eszembe sem jutott volna Neki másnak a tejét adni. Nem tudhatom, hogy nem cigizik-e, nincs-e valami baja, mert gondolom nem hetente kell menni vizsgálatokra, nem szed gyógyszert, stb.
2012. máj. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

A kórházban egyébként is sokszor a "kimaradt" tejet adják oda.

Tehát anyuka fej, csak az ő babája nem eszik annyit, akkor hőkezelés után odaadják. Tehát tényleg olcsóbb!

Nem volt tejem, ezért elkezdtük hozni a babámnak!

Annyira fájt tőle a hasa,hogy egy hét után a doki állított le.

Azt mondta,hogy a más teje egyébként sem ér annyit az én babámnak, mint a sajátom, tehát nem éri meg szenvedtetni.

Ebben az anyukában nagyon megbíztam, ezért mertem tőle hordani, de máshonnan nem szívesen vettem volna át.

Oké,hogy egy-két dolgot kiszűrnek, de azt csak a jó Isten tudja,hogy anyuka mit eszik-iszik.

2012. máj. 31. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 sumergo ***** válasza:
23%
Nem lehet a kórházban odaadni csak úgy másnak a tejet! Októberben Szombathelyen nem lehetett. Ki kellett öntenem, amit lefejtem, pedig másik anyuka direkt kérte, hogy odaadná a gyerkőcének tápszer helyett, mégsem engedték. Ez saját tapasztalat, de pontozzatok csak le nyugodtan, újra. Azért az összetétel nem csak az immunanyagok miatt más, ezt főleg egy orvosnak tudni illene, ráadásul a benne levő anyagok arányát próbálják csecsemőkre szabni, de azért ez nem mindig tökéletes. Persze mindenki azt ad a gyerkőcének, amit akar, felőlem akár mehet a pacal is az első naptól, de azért ez a lepontozásdi, csak mert nem tápszert eszik a gyerekem!? Na örüljetek, lehet újra lepontozni! :-)
2012. máj. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 sumergo ***** válasza:
0%

Hogy legyen egy olyan válaszom is, ami a szájatok íze szerint való: Iiiiiigen, a tápszer mindenképp jobb!!!!

:-D

2012. máj. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
sumergo ne már, mindenkit lepontoztak, akárki akármit írt, minek kell még itt direktbe beszólni? Te sem vagy jobb, meg más sem, nem látod?
2012. máj. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Hát már pedig Kecskeméten odaadták más anyuka tejét!

Az orvos pedig pontosan tudja,hogy mit ér a tej, pusztán azt mondta,hogy a más anyateje nem biztos,hogy ér annyi a gyereknek,mint amennyi szenvedést tud okozni.

Hiszen lehet erősebb a tej, ami lehet,hogy az egyik anyuka gyerekének meg sem kottyan, a másiknak meg igen.

Nem gépek a gyerekek, nem egyformák.

De vessen meg érte bárki, mondjuk egy másik anya tejétől nem ordíttatnám a gyerekem hetekig. Akkor inkább a tápszer!

2012. máj. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 sumergo ***** válasza:
De, egy valamiben biztosan jobb vagyok, nem pontozgatok mindenkit hobbyból!!
2012. máj. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nyugtatgassátok csak magatokat meg egymást, hogy a tápszer jobb az anyatejnél, a lelkiismereteket úgysem tudjátok megnyugtatni!

Egyáltalán nem olcsóbb (1800 Ft/l plusz az az állami apparátus, ami a tej összegyűjtéséért és kivizsgálásáért felelős, kb. milliós összeg). Anyatej adó vagyok, tudom hogy rengeteg orvosi vizsgálaton kellett átesnem, és tudom,hogy nagyon szigorú előírások vannak a tej minőségére vonatkozóan. Ha egy kicsit is nem megfelelő, már nem fizetnek érte, a harmadik ilyennél, meg köszönik, nem kérnek többet. Folyamatosan köszönik meg, hogy a saját babámon kívül gondolok más babájának egészségére is, szerintem ez mindennél beszédesebb.

És azért nem kap mindenki (pl. ti sem, ha kérnétek), mert sajnos nagyon kevés van belőle, pont az orvosi vizsgálatok miatt nem vállalkoznak rá sokan, akiknek lehetne. Néha nem ártana a bugyuta kereskedelmi rádiók és TV-k helyett normális adókat nézni és hallgatni, mert pont nem rég volt erről egy műsor mindkettőben, hogy mennyire fontos lenne sokkal több anyatej-adó anyuka, mennyi életet tudnak vele megmenteni (amire ugye a műanyag tápszer nem alkalmas).

Nem bocsátkozom felesleges vitákba, szerintem az anyatej a legjobb a babáknak, még ha mástól származik is.

2012. máj. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Nem nyugtatgatom magam,engem a szoptatás dolog különösebben nem tud felzaklatni. Természetesen, jobb az anyatej - ha az anyáé. De én egy akárki tejét sosem adnám a babámnak. Főleg, hogy minden orvos ismerős szerint (tehát nem csak a férjem szerint) jobb a tápszer a gyűjtős tejnél. A gyermekorvosom anno Dr. Buda Károly volt, a hazai anyatejgyűjtés megszervezője, ő is mindig azt mondta anyumnak, hogy ne hozzon onnan tejet, ha tudunk tápszert venni (anno a gyűjtés megszervezésének más motivációja volt).


Ismétlem: nyilván az anyatej a legjobb a babáknak, de nem másé.

2012. máj. 31. 17:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!