Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vírusra csak ennyit szoktak adni?

Vírusra csak ennyit szoktak adni?

Figyelt kérdés

Babámat tegnap elvittem dokihoz, mert eléggé bágyadt már 2 napja.

Mondta,hogy úgy néz ki,hogy jön a foga (ezt sejtettem), de benyelt egy légúti vírust is.

Írt fel Normaflore-t. Bár ezt nem tudom miért, mert igaz,hogy lágyabb a széklete pár napja, de azért hasmenésnek nem nevezném!

Meg orrspray-t,hogy szívassuk ki az orrát!

Ja és ha lázas, adjak neki kúpot!

Én ezt kicsit furcsának találom. Igaz, első baba, nem értek hozzá, de nem "kevés" ez egy vírusos fertőzésre?

Ha nem javul mit csináljak?


2012. máj. 31. 04:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég. A vírusra nincs orvosság, csak a tüneteit tudod enyhíteni (orrszívás, láz-fájdalomcsillapító, ha köhög, akkor köptető ill.köhögéscsillapító)

Még esetleg cebioncseppet adhatsz neki (ez C vitamin).

Ha nem javulna, 3 napon túl is lázas lenne, két hétig is köhög... stb akkor vidd vissza az orvoshoz, mert akkor már lehet, hogy nem vírus, hanem baktérumfertőzés, és akkor már antibiotikum is szükséges lehet. De ez nem olyan gyakori.

2012. máj. 31. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem, ettől többet nem tud tenni.
2012. máj. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kerria ***** válasza:

Sajnos vírusra nincs gyógyszer... :(


Kislányom egy hónapja köhögött, doki mindig csak annyit mondott kicsit piros a torka, de más semmi. Ambroxolt írt fel a köhögésére. Csak adtam, és adtam neki ezt a köptetőt, aztán úgy döntöttem most már leállok vele, mert lehet ettől köhög már csak.


Két napra rá ugató jelleggel kezdettel köhögni, na mondom akkor irány vissza a doki. Megnézte, megint annyit mondott piros a torka, vírusos. Adjak a köhögésére kamillateát. No, hát mit tehettem adtam bőszen a kamilla teát, a köhögés egyre rosszabb lett, itt maradtam vele Pünkösdi hosszú hétvégére. A szeme begennyesedett, a köhögése miatt sokszor felébredt éjjel is, fáradt volt, és nyűgös.


Kedden visszamentünk, immár a másik dokihoz. Kaptam orrcseppet, antibiotikumos szemcseppet, fenistil cseppet (ami enyhíti állítólag a tüneteket)és mondta 3szor adjak neki nyugodtan Nurofent. Ma már jóval kevesebbet köhög, pénteken megyünk kontrollra.


A normaflore nemcsak hasmenésre jó, hanem egy védettséget is biztosít a bélrendszerének, az orrspray meg azért jó, mert a felső légúti megbetegedésekben könnyebben felszakítja a váladékot (emiatt könnyebben lehet orrszívózni is)


Ha megbízol a dokiban, akkor hidd el bőven elég amit felírt!

2012. máj. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekünk egy iszonyú okos, idős gyerekorvosunk van, még én is hozzá jártam. Már az én gyerekkoromban is az volt, hogy közölte "ez vírusfertőzés" és hazaküldött. De nem adott SEMMIT. Most a saját babámnál is eljátszottuk ezt, direkt rákérdeztem, hogy köptetőt se? NEM, nem kell...

Vírusfertőzés. Meggyógyul.

2012. máj. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!