Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell elvenni a cumisüveg...

Miért kell elvenni a cumisüveget egy 1-1,5 éves babától?

Figyelt kérdés

1 éves a lányom,amíg nem fog megtanulni stabilan pohárból inni,addig cumisüvegből kapja,megnyugtatja este,ellazítja,rituálé.

Vagy szerintetek kell????


2012. máj. 31. 09:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az én kislányom másfél éves, szépen iszik pohárból kábé két hónapja, de szopik is még. Tehát nincs semmi összefüggés a cumizás és a pohárból inni tudás között. Ha a Kérdező gyerekének kell a megnyugváshoz, elcsendesedéshez az ölben/ melléfekve cumizott esti akármi, akkor miért venné el tőle?! Abban egyetértek, hogy a kakaó talán nem a legjobb választás a cukor és koffeinhez hasonló tartalm miatt de azt nem gondolom, hogy ne ihatna este cumisüvegből.
2012. máj. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is butaságot írt a 9. válaszoló! Miért kellene egy 6 hónaposnak pohárból innia??? Nem lóverseny ez! Hadd legyen egy kisbaba, igazi kisbaba cumisüveggel. majd iszik pohárból, ha itt az ideje. nem vagyok híve ennek a spártai szigornak. Nekem 2.5 éves a fiam. Betartottuk a fokozatokat. Sokáig ment a cumisüveg, aztán 1 éves kora körül ügyesen ivott a kemény csőrű aventesből, most már napközben csak pohárból iszik, de este-reggel még cumisüvegből issza a kakaót. Nincs ezzel semmi baj. Valóban, ez egy rituálé.
2012. máj. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A 9. válaszoló vagy nem szoptatta a gyereket vagy nem tudom.

Egy kisgyereknek megnyugvás az esti cumizás, akár anya cicijén, akár az anya cicijét pótló cumisüveg.

Az azért érdekelne, hogy 6 hónapos koruktól pohárból itták a tápszert reggel és este, vagy ha szoptattad őket, azt nem akartad elvenni tőlük?

2012. máj. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

9. válaszoló vagyok. Szoptattam mindegyik gyerekemet 11 - 12 hós korukig, fél éves kortól kaptak hozzátáplálást, és természetesen folyadékot. Amint ittak plusz folyadékot az anyatejen kívül, rögtön pohárból kapták, tényleg 3 - 4 nap alatt megtanulják, hogyan kell pici kortyokban inni a pohárból. Nem sok idő kell hozzá, hogy már ők fogják - segítséggel - a poharat, utána rövidesen segítség nélkül.

Szerintem ez így mindenkinek sokkal jobb, mint cumisüvegezni, aztán meg feltenni a nagy kérdést: "Hogyan szoktassam le másfél évesemet a cumisüvegről?"

Ez nem spártai szigor, nem is egy rituálétól megfosztás, hiszen soha nem is kötődött a cumisüveghez rituálé! De minek is?????FELESLEGES!!!!

Útközben bármilyan flakonból, amit a nagyoknak úgyis viszek tud inni a legkisebb is. Hű, de szörnyű Anya vagyok. Nehogy hallgassatok rám, mert a végén még túl egyszerű lenne a gyerek itatása, és nem lenne min szenvedni...

5. gyerekes 36 hkm

2012. máj. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Én nem fogom leszoktatni róla.Manapság nem tudom miért csak az a helyes ha a cicihez kötődik a gyerek!Ha bármi máshoz az már lassan bűn!Röhejes!
2012. máj. 31. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!