Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti benne hagynátok a kakiban,...

Ti benne hagynátok a kakiban, hogy végre aludjon is egy kicsit?

Figyelt kérdés

4 napos babám mindig szopi közben kakil. Viszont ahogy cserélem neki a pelust, annyira kiébred és kiakad, hogy csak szopival tudom megnyugtatni.

Most reggel 8 óta megy ez a körforgás, eddig mindig cseréltem. Kicsit kilátástalannak tűnik...

Viszont a bőre elég csúnya, tehát a kaki valószínűleg nem tesz neki túl jót...


2012. máj. 31. 11:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%
Én nem hagynám úgy aludni. Ha szopival megnyugszik, akkor pelus csere után tedd cicire megint!
2012. máj. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%
Én sem hagynám kakisan aludni.
2012. máj. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Kerria ***** válasza:
52%

Én is így látom jónak...kicserélni.


Ha jól lakott, akkor max csak nyugtatólag akar cicizni, amitől pedig nem lesz kaki...

Viszont ha kicsípi a popsiját, akkor lesz egy pár sírós napotok :( mire begyógyul.

2012. máj. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
38%

ha ez miatt csúnya a bőre akkor ne hagyd vagy kend be jó vastagon popsikrémmel így talán nem csípi majd


Nálunk is volt, hogy kakisan aludt egész délelőtt, ha tisztába tettem volna akkor fölébred és csak nyűgösködik, így legalább kialudta magát, szerencsére az én babámnak nincs a popsijával semmi baj.

2012. máj. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem is cseréld le a pelenkát, és utána altasd vissza.
2012. máj. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon pici még, ilyenkor még naná hogy, szopival tud megnyugodni. De ez nem baj.

Cseréld ki a pelust inkább (gondolj bele te miként éreznél, ha tiszta kaki lennél), mert kimarja kis fenekét, és az sem jobb, sőt lehet fájni is fog neki előbb-utóbb.

Lányomnál többször volt, hogy szopi közben kicseréltem a pelust és utána cicizett tovább. Idővel ez úgyis alakul és nem fog örökké evés közben kakilni, csak most még az emésztése eszerint működik, ha eszik - helyet csinál a kajának. :)

2012. máj. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
52%

nem hagytam soha a kakiban!

amúgy már csak azért is jó ha mindig kicseréled mert pár nap alatt annyira belejössz a pelusozásba, hogy simán alvás közben is ki tudod cserélni úgy, hogy ne ébredjen fel ;)

amúgy meg ha ettől felébred, a büfiztetéstől is gondolom, azt meg azért ennyi idősen mégsem hagyhatod ki, szóval ne add fel, az eleje ilyen, de belejöttök mindketten :)

2012. máj. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
54%

Lehet, hogy most jó páran lepontoznak, De én bizony párszor hagytam. Sőt a doktornő is mondta, hogy hagyhatom. TErmészetesen nem órákig. Ha nem tud aludni, nem tud fejlődni, erősödni sem és lehet többet ártasz neki...

Kendd be a fenekét jó vastagon Neogranormonnal az nagyon jó krém, hámosító is és jót tesz a piros popsinak. Adj neki szopit és böfi után hadd aludjon kicsit.

Ha sűrün szopizik, akkor a gyomra nem tud megnyugosni, nem tud rendesen emészteni és hasfájós lehet, ezt is a doktornő mondta.

2012. máj. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
56%

Nekem is azt mondták, hogy ne szoktassam hozzá a babát, hogy bekakil és azonnal, abban a pillanatban kiveszem alóla, mert lehetnek később olyan helyzetek, pl bevásárlás, hogy bekakál, és nem tudom azonnal tisztába rakni. Én szoktam vele várni, meg persze van, hogy nem is veszem azonnal észre.

Ezzel nem akarom azt mondani, hogy hagyd kakásan aludni! Inkább próbáld szopi után ébren tartani egy kicsit, pelenkacsere, kis játék, fáraszd le, utána ha elég fáradt és nem éhes biztosan el tudod altatni.

2012. máj. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Azóta kicseréltem.

De megint ugyanaz. Most szájában a cici, már nem szopik, de nem engedi el, pelusban benne a kaki...

2012. máj. 31. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!