Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mennétek először tengerp...

Mikor mennétek először tengerparthoz nyaralni kisbabával?

Figyelt kérdés
Július elejére várjuk a kistesót, de a nagyobbik (2,5 éves múlt) és a férjem miatt sem hagynánk ki szívesen a tengerparti nyaralást. 2 hónapossal még korai a tengerhez menni? Persze ő nem lenne lent a napon napközben.

2012. máj. 31. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Akkor mennék először, ha


- nem hasfájós már a baba, teljesen egészséges, de el tudom ott is vinni normális orvoshoz, ha kell

- nem kell a fél házat magunkkal vinni a gyerekek miatt (pelushegyek, kiskád, etetőszék, stb.), ill. gyermekbarát helyre megyünk, ahol minden adott

- ismerjük már a helyet, nem érhet kellemetlen meglepetés semmilyen tekintetben

- nincs túl messze (autózást, repülőt is tűrheti nagyon rosszul a baba, de a nagytesó is!)


2 hónapossal én még nem mennék, de te ismered a körülményeiteket.

2012. máj. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Mivel mennétek? Repülővel vagy autóval?

Mert azért egy 2,5 évesnek(az én lányom is ilyen idős) még elég hosszú autóval szerintem. Vagyis az én izgága lányomból kiindulva. Én valami belföldi nyaralás mellett döntenék(pl Balaton, ott is lehet pancsolni), jövőre meg a tengerpart, akkor már a kisebb is élvezné. Szerintem egy 2 hónapos még nagyon kicsi hozzá.

2012. máj. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a 2 hónapos babával nyaralni menni még korai. Legalább az első védőoltásait meg kéne várni. Persze tudom, ha szopik, nagy baj nem lehet, de mégis ilyenkor még olyan hirtelen bármi előfordulhat, és egy idegen helyen szaladgálni orvos, gyógyszer stb után, megkeseríti az egész család nyaralását.
2012. máj. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Két éves volt a kisfiam,amikor először mentünk Tunéziába,nagyon élvezte ő is és mi is, de 2 hónapos babát nem vinnék,megvárnám, hogy 6 hós legyen legalább.
2012. máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Miénk 4 hónapos volt, mikor a Balatonra levittük, ott jó volt vele. :) Tengerre nem mertünk vele elindulni, Balatonra is csak úgy, hogy a házban egyedül voltunk, nem "zavartunk" senkit, akkoriban még sokat sírdogált.. :(


Másfél évesen vittük először tengerpartra.. ő élvezte.. én nem annyira, mert egy pillanatra meg nem állt, mindig a tűző napra akart menni, és délben nem tudtam a parton elaltatni, vissza kellett vinnünk a szállásra, ami elég messze volt :(


3,5 évesen már király volt! :) Nekem ez a kor a tuti.. de ez csak én vagyok! Van aki már 6 hónaposan hosszabb nyaralásra viszi... (pld. szomszédomék, lakókocsival, és nekik úgy a jó).

2012. máj. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Tavaly amikor megszületett azt mondtam, hogy na majd idén elmegyünk nyaralni amikor 1 éves lesz. De nem. Szó sem lehet róla. Az senkinek nem lenne nyaralás. Majd jövőre.

Én biztos nem mernék elvinni egy 2 hónapos gyereket..de én beszari vagyok, és ugye második gyerekkel Te már rutinosabb lehetsz..szóval én ne legyek mérvadó! :-)

2012. máj. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon pici babával nem mennék!

Csak abba belegondolva,hogy ha Isten ne adja ott lesz beteg, nem tudom,hogy- főleg egy olyan nyelven, amit nem is beszélünk- hogy látnák el!

Meg is beszéltük a férjemmel,hogy 4-5 éves koráig nem is megyünk.

A gyereknek még ekkor nincs különbség,hogy a tengerparton homokozik, vagy a Balaton partján, nekünk meg egy aprósággal úgy sem olyan lenne egy külföldi nyaralás!

2012. máj. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16 hos kislányomat sem vinném el.
2012. máj. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A férjemmel sokat utazunk, minden évben mentünk külföldre többször is, de a gyerekekkel először fél éves korukban mentünk le pár napra a Balatonra. Most nyáron másfél évesek lesznek, de idén még maradunk itthon, Magyarországon, és talán jövőre merünk először betervezni külföldi utat velük, de még ez sem biztos. Lehet, hogy várunk még 1 évet.
2012. máj. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek!


A pár utolsó válaszolónak, aki még nem mer menni külföldre az 1 év körüli ill. nagyobb gyerekekkel:

Fiam 10 hónapos volt, mikor 2 éve elmentünk Olaszor-ba autóval (most is így mennénk). Férjem szerint legjobb nyaralásunk volt. Még csak kúszott-mászott és kapaszkodva felállt. Azaz nem kellett még folyton a nyomában lenni, mint tavaly mikor már szaladgált. Napirendjét tartottuk, ahogy itthon, jókat aludt, sokat-jóízűen evett. Nem volt semmi gond, mi is pihentünk, mikor aludt (akkor még napi 2x) és kirándulgatni is tudtunk menni.

Valószínű valóban ki fogjuk hagyni idén, mivel pici lesz még ehhez a hugi, de jövőre tuti megyünk.

Ja, és mi úgy állunk hozzá, hogy ha bármi gond, betegség lenne, hazaindulunk és max 10 óra múlva itthon vagyunk....

2012. máj. 31. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!