Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki igény szerint szoptat, az...

Aki igény szerint szoptat, az hogy tud rendszerességet kialakítani?

Figyelt kérdés
2009. jún. 30. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok már kismama.Régen az volt a szokás,hogy 3 óránként szoptattak,majd növelték a szopások közötti időt.A tapasztalat azt mutatta,hogy volt amikor előbb,volt amikor későbbéhezett meg a baba.Ezért javasolják most már az igény szerinti szoptatást.

A rendszeresség viszont a későbbiekre nézve nagyon fontos.A babának a szopik között pihenésre van szüksége.

Ha figyeled a babád,akkor rátudsz jönni,hogy mikor mennyit szopik,mikor kell pl.3 óra után,vagy később szoptatni.Általában beállítanak maguknak valamilyen rendszert,amit tudatosan követhetsz.

2009. jún. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A baba be fogja állítani magának arendszert :)
2009. jún. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a baba igény szerint kialakitotta a maga napirendjét! Azaz nagyjából mindig akkor volt éhes, igy be is álltunk, most igy eszik (+/- fél óra): 6, f10, f1, 5, f8, éjjel alszik végig. Azt vettem észre, hogy ha nem rángatom, akkor olyan, mint egy óramű, szóval van igénye, hogy ugyanúgy ugyanakkor történjenek a dolgok, igy először a felkelés állt be nálunk, aztán pedig az esti fürdés, etetés. Most már este f8-kor akkor is szopizni és aludni akar, ha mondjuk előtte épp f7-kor evett, mint pár napja, amikor éppen nőtt. Hozzá lehetne igazitani az órákat :) Nekem ebben az segitett, hogy megismerjem, mikor miért sir, amikor ez egyértelmű lett, és nem szopizott csak azért, mert épp mondjuk rossz volt a kedve, utána beállt a rend pikk-pakk. Most amikor nő, 2-3 hetente van egy roham, úgy eszik, ahogy éhes, nem erőltetem ezeket az időpontokat, 6-7-szer szokott olyankor, de valahogy a reggel és az este fix marad :)

Egy 3 hós baba anyukája

2009. jún. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is a baba állította be a szoptatási rendszerét. Újszülöttként volt, hogy majdnem egész nap szopott szinte... Már 10 hós nappal délelőtt, délben és kora délután szopcsizik, meg este fürdés után. Éjszaka viszont elég sokszor kel, hamar elkezdett fogzani és hozzászokott a cicizéshez.
2009. jún. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így van, a baba kialakítja a saját kis rendszerét. Újszülöttként nekem is szinte egész nap cicin volt a kisfiam, aztán ahogy erősödött, ritkította a szoptatásokat. Amikor elkezdtem hozzátáplálni, akkor is az ő igény szerint kialakított kis rendszeréhez igazodtunk. Pl. legelsőnek a délelőtti szopi előtt kapott egy pici almalevet, stb. Már most nagyfiú, 15 hónapos lesz, naponta 3 fő étkezése van, de még most is szopik a főétkezések közt egyszer-kétszer. Persze mostmár a szopival nem igazán lakik jól.
2009. jún. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!